Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Max големина на CF карта памет за Nikon D70s?
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-01-14 11:28

Колегите,
Реших да взема една SDCF карта за D70-то на жената, че нейната е 512MB. Знае ли някой каква е максимално допустимата карта, която мога да поставя в това тяло, за безпроблемната му работа? Попаднах на един линк на щатския Никон, където са описани одобрените за работа CF карти, но искам да знам за по-голям капацитет или марка има ли възможност?
Прегледах и разни чужди форуми, но един казва едно, друг - друго, за това искам да питам конкретно хората имащи или имали това тяло конкретно с какви карти сте го ползвали?!

Отговори на това съобщение
 Re: Max големина на CF карта памет за Nikon D70s?
Автор: kvakioh   
Дата:   15-01-14 11:43

FAT32 съвместим е, значи би трябвало до 32Гб да поема...Най-добре сложете 8, повече на тези 6Мпикс не са нужни.

Отговори на това съобщение
 Re: Max големина на CF карта памет за Nikon D70s?
Автор: estate   
Дата:   15-01-14 11:48

От моя опит с други по-стари камери винаги съм слагал по-големи карти от тези които е написано че може да ползва камерата(D200,S5 Pro по 16GB на D40,D50 по 8GB,).Мисля че 8GB ще може но с една 4-ка ще заспи.

Отговори на това съобщение
 Re: Max големина на CF карта памет за Nikon D70s?
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-01-14 11:51

8ГБ ще са перфе, въпроса е със сигурност дали се поддържат карти с този капацитет? Някой да потвърди лично използването на такава, моля? Зашото купя ли я и ако се окаже, че не е съвместима - горя, няма къде другаде да използвам стара CF карта!

Отговори на това съобщение
 Re: Max големина на CF карта памет за Nikon D70s?
Автор: xaerial   
Дата:   15-01-14 12:24

Аз го ползвах с 2 и 4гб навремето - никакви грижи [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Max големина на CF карта памет за Nikon D70s?
Автор: idonkov   
Дата:   15-01-14 13:40

И аз съм ползвал Д70 с 4GB без никакъв проблем.[shtrak]

Гледам,че си имал и D90. Що не го остави него за жената, ами я тормозиш с този D70?

Отговори на това съобщение
 Re: Max големина на CF карта памет за Nikon D70s?
Автор: Esper   
Дата:   15-01-14 13:55

Аз ползвам моят с 4 Gb но гарантирано няма да имаш проблем и с 8 Gb!
Не мога да потвърдя лично но едно бързо питане с гугъл показа потвърждения от хора, които го ползват и с по-големи карти и от 8 гъби.

Отговори на това съобщение
 Re: Max големина на CF карта памет за Nikon D70s?
Автор: mIRCata   
Дата:   15-01-14 14:13

Тук казват, е даже с 16гб са ползвали апарата.


Отговори на това съобщение
 Re: Max големина на CF карта памет за Nikon D70s?
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-01-14 14:43

OK, благодаря за съветите. За сега сигурна и потвърдена е тази от 4ГБ и май на нея ще заложа щом за сега няма някой, който е използвал 8ГБ. То и 4ГБ с тази резолюция е достатъчно, това са около 600 RAW-a и няколко хиляди в JPEG [smile]

Относно: Гледам,че си имал и D90. Що не го остави него за жената, ами я тормозиш с този D70?

- D90 го имах преди D70, всъщност D90-то беше причината аз да сменя тялото с D7000. Иначе казано беше въпрос на финанси и не можех да си позволя да запазя D90-то и да си купя в същи момент D7000 [smilie2] А и да ти кажа, за нея D70s си e екстра камера, снима предимно малкия в парка, а пък и няма да и откажа, ако поиска да снима с D7000. Все пак сме едно цяло [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Max големина на CF карта памет за Nikon D70s?
Автор: патаран   
Дата:   15-01-14 16:58

Специално заради теб извадих 8-цата от д300, на д70с показа 2.1 к кадъра при налични 100 от д300-то, демек става

Отговори на това съобщение
 Re: Max големина на CF карта памет за Nikon D70s?
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-01-14 17:15

Ами специални благодарности за теб @патаран [smilie24] [cool]

Това е отговорът който търсех! Благодарско и хубава вечер! [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »