Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 може ли съвет за безогледалка, че не им разбирам.
Автор: niki777   
Дата:   15-01-14 00:43

добър вечер, искам да си купя безогледалка, която да отговаря на следните характеристики, но не съм запознат с марки, модели и цени, та вие ще кажете съществува ли. [smile]

иска ми се да представлява нящо такова:
- сензор 4/3 или апс-ц
- задължително с "палачинка" на 2.8 с приравнен зрителен ъгъл към ФФ между 24 и 35мм
- добро исо на 1600
- да може да се намери втора ръка между 500лв и 600лв (за тяло+палачинка)

ше го бъде ли [smilie11] или повечко трябва да се изръси човек [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: може ли съвет за безогледалка, че не им разбирам.
Автор: hotsnail   
Дата:   15-01-14 01:04

ами то нямаш много варианти. Оли или Сони това е.

Оли мисля че е по-добрия вариант ако гониш палачинки. За свястно 1600 исо, ще ти трябва по нов модел т.е. от последните 14-18 месеца и може би около 1000-1500 левчета ще трябват за комплекта

Ако нямаш много претнеции НЕКС 3 или 5 със 16мм ф2.8 (т.е. 24мм) може да се намери на тия пари. ИСО-то е ок, дори има интересни хитрини за много тъмно. 16-ката обаче е мекица на 2.8 по края и е хубаво да се затвори на 5.6 за сносни ъгли. Има и аберации....става при добро желание, аз мойта си я ползвам все още.


https://photo-forum.net/static/forum/2014-01/cime5094.JPG


http://slrlensreview.com/web/images/stories/galleries/sony-e-16mm-f28-nex/thumb-sony-e-16mm-f28.jpg



Олипус имаха една палачинка 17/2.8 дето сигурно е доста евтина, но ще дойде комплект с апарат на две три години дето исо над 800, дори 800 е компромис.

Според мен виж за м43 обективите. Повечето им модели са порядъчно компактни и без да са палачинки. 17/1.8 мисля че имат страхотен обектив на олимпус. (десния на снимката)


https://photo-forum.net/static/forum/2014-01/xafu6858.JPG


http://www.stevehuffphoto.com/wp-content/uploads/2013/01/DSC01914.jpg



http://www.stevehuffphoto.com/2013/01/27/the-olympus-17-1-8-lens-review-on-the-e-m5-by-steve-huff/


Сони имат 20/2.8 палачинка, дето е по-добра от класиката 16/2.8

По-принцип намаляват силно размерите с безогледален дори с по-едър обектив. Аз съм със Сони и повечето обектив са по-едри, но в чантичка диагоналка събирам камера с 3 или 4 обектива и дистанционно и таблет....е не трябва да се прекалява, щото тежат тия неща - доста са плътни стъкларии и железа. Ето горе долу как изглежда некс с нормален за системата обектив...


https://photo-forum.net/static/forum/2014-01/bxau2564.JPG


http://sonyalphalab.com/wp-content/uploads/2011/09/NEX-7_SEL24F18Z_2.jpg



Проблемите идват като ти трябват стативи и светкавици....няма лесно...пак е по-леко от ДСЛР, но си трябват пак фотографски раници



Публикацията е редактирана (15-01-14 01:28)

Отговори на това съобщение
 Re: може ли съвет за безогледалка, че не им разбирам.
Автор: BotsRevenge   
Дата:   15-01-14 02:26

Имаш и друг вариант, който все пак аз не бих избрал:
Olympus E-PL3, E-P2 + Panasonic 20mm f1.7.
Знам, че излизам от параметрите за зрителен ъгъл, но все пак е близо, а с ф1.7 ще можеш малко да компенсираш по-слабото исо на стария олимпус. Цената вероятно ще е с малко над обявения бюджет. Самата палачинка е един от най-острите обективи за m4/3 и радва.

Неудобството е, че олимпусите от това поколение имат нисък динамичен обхват - около 10 бленди. Това се забелязва много бързо. Ако си готов да го преглътнеш и да заобиколиш този недостатък с умело снимане, е вериант.

Отговори на това съобщение
 Re: може ли съвет за безогледалка, че не им разбирам.
Автор: Gam3Ra   
Дата:   15-01-14 07:30

За Iso1600 ти трябва НЕКС или Оли с нова матрица, които са прескъпи и отново компромисно е ISO-то...
Но пък Сони 16мм не е от най-добрите обективи. Скоро ще го пробвам със конвертор = 12мм да видя как се държи мекицата

Отговори на това съобщение
 Re: може ли съвет за безогледалка, че не им разбирам.
Автор: hotsnail   
Дата:   15-01-14 08:51

Зависи какво се гони, 16-ката дори с адаптер е идеална за 4 или 6мп снимка, за гледане на фул хд телевизор дори 55", за печат дори на а4 картинката е ОК, за гледане на 100% изображение от 14, 16 или 24мп ми мекица е в края на кадъра. Със адпатерите става още по голяма мекица в още по-голяма част от кадъра.

Ама едно време това беше много евтина опция за широко, за туй си бях купил и двата адаптера и некс-5. Перфектно компактно апаратче за снимки за спомен.

18-55 например на затворена бленда вади по-хубава картинка с 14мп, почти може да се каже остра и качествена. Ама и той си е китак и не е перфектен. За съжаление както и за другите системи хубавите работи са с пари.

Има варианти за ръчно фокусни компактни обективи. Изглеждат супер яко в-ху некса. Особено тия от лайка М дават стеахотна визия на апаратчето, пък сини ките стават хубави. За широки обективи от телеметрички е хубав во по-нов некс да се вземе с коригиран сензор - 5R например или 6 или 5Т. Не знам как се справя 3N с широки телеметрични обективи. Ако е по-стар некс пак става ама трябва корекции в лайтрум да се правят. Лайките си ги правят в апарата тия корекции...нексовете с лайтрум.

Отговори на това съобщение
 Re: може ли съвет за безогледалка, че не им разбирам.
Автор: realnoncho   
Дата:   15-01-14 09:07

Canon EOS-M + 22 F2.0 отговаря на нещата от първия пост.

Отговори на това съобщение
 Re: може ли съвет за безогледалка, че не им разбирам.
Автор: Stenlius   
Дата:   15-01-14 09:12

На 1600 ISO перфектен апарат, доста по-добър от старите Олимпуси е Panasonic GX1 - който се намира евтино, и дава най-много за парите си - бърз автофокус, много екстри, удобна светкавица и добро ISO до 3200. Обектива е по избор - 14/2.5 около 300 лв, 20/1.7 около 450-500 лв, Сигма 19/2.8 около 200 лв или евтин ръчнофокусен с евтин адаптер - по-тежко и обемисто, но много приятно за снимане.

EDIT: Има и хубава обява в базара с 14/2.5, която според мен си струва.



Публикацията е редактирана (15-01-14 09:15)

Отговори на това съобщение
 Re: може ли съвет за безогледалка, че не им разбирам.
Автор: hotsnail   
Дата:   15-01-14 09:42

EOS-M продава ли се комплект с палачинката? Бях с впечатление, че се купува отделно и само тя е към 500 лева, горе долу като при НЕКС-а с 20-ката...

Панасоник и исо1600 ....с малко амбициозна цел. Не че няма такова на скалата на апарата...просто старите олимпус дето сега се продават по 200-300 лева в базара са на сходно ниво. Не бих снимал с тях над исо 400.

Отговори на това съобщение
 Re: може ли съвет за безогледалка, че не им разбирам.
Автор: Gam3Ra   
Дата:   15-01-14 09:48

.... все пак NEX-а е с 60% по-голям сензор [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: може ли съвет за безогледалка, че не им разбирам.
Автор: kvakioh   
Дата:   15-01-14 10:06

Стари Панасоници- не.
Олимпус- да, най-вече.
Сони Некс плочка- да, има достатъчно.
Под 450лв. струва Некс 5 първия с 16/1.8 палачинката, добра комбинация. Панасониците са слаби като цвят и настройки, но пък евтини. Ами не са и чак толкова евтини с палачинка някоя, но може евентуално да се заеме от Олимпус. Олимпусите- не ги знам толкова много, но поне са по-добри като цвят и опции от Панасониците. Реално от Панасоник само GX7, GM1 си струват.
Еос М- не знам, но ми се струват по-скъпи от 500-600лв с палачинка.

Отговори на това съобщение
 Re: може ли съвет за безогледалка, че не им разбирам.
Автор: Stenlius   
Дата:   15-01-14 13:07

Малко се изказвате неподготвени, не знам дали сте снимали с GX1, аз го ползвам от бая време и ще си позволя да цитирам dpreview за него:

The GX1's 16MP sensor has been inherited from the Panasonic Lumix DMC-G3, matching the highest resolution of any current Micro Four Thirds camera. Improved image processing produces the most impressive high ISO JPEG performance we have seen in any Micro Four Thirds offering from Panasonic or Olympus. Chroma noise is well-suppressed and an impressive amount of image detail can be seen as high as ISO 6400.
The move to a 16MP sensor, while not eliminating the gap between Micro Four Thirds cameras and their APS-C competition, does narrow the difference to a noticeable degree, particularly in low to mid ISO ranges. Image processing improvements to high ISO JPEG output at the highest NR setting compared to the G3 currently put the GX1 at the head of the Micro Four Thirds class.

А това "Не че няма такова на скалата на апарата..." е [smilie5] [smilie5].
Естествено, че APS-C матриците са по-добри, но специално този Панасоник се явява междинна стъпка м/у старите и новите сензори на м4/3 и ISOто му е по-добро от всички апарати в системата до G6 и излизането на OM-D/PEN PL5/PM2.

На линка се вижда разликата в ISO-то със старото поколение Олимпус и с новият GX7 [smilie25].

DXOmark

Отговори на това съобщение
 Re: може ли съвет за безогледалка, че не им разбирам.
Автор: niki777   
Дата:   15-01-14 13:07

ехее, супер сте, започвам горе-долу да се ориентирам какво има на пазара на безогледалките.

hotsnail, благодаря за изчерпателните насоки със снимки.
благодаря и на BotsRevenge, Gam3Ra, realnoncho, Stenlius и kvakioh за ценните съвети.

цъках преди малко разни модели в магазина. може би некс ще взема, понеже е и лесно откриваем втора ръка с палачинка.

еос-м е неудобен, бавен, тежък и голям... иначе става [smilie18]

панасоник gm1 много радва, защото е адски дребен. ако мога да си намеря с 14/2.5 веднага бих си го взел, но май тялото го няма втора ръка.

общо взето, изборът ще се сведе до това какво се предлага по обявите [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: може ли съвет за безогледалка, че не им разбирам.
Автор: realnoncho   
Дата:   15-01-14 13:09

Зависи къде гледаш, доста време се продаваше М с 22/2 за 300$ извън Европа, хората си взеха и тук в базара се продаваха подобни комплекти. А 22/2 е МНОГО по-добър от 16 2.8 на некс.

Отговори на това съобщение
 Re: може ли съвет за безогледалка, че не им разбирам.
Автор: Gam3Ra   
Дата:   15-01-14 13:17

Този 22 на Канон-а е 33мм приравнени
16мм на НЕКС са 24мм приравнени

Разликата е голяма, не мислите ли? На Олимпус/Панасоник обектива го смятаме х2. Тоест конкурента на NEX 16mm е обектив 12mm на Oly/Panasonic.

Автора на темата да си прецени дали иска широко, и дали ще гледа на 100% пикселите на листенцето у горен ляв ъгъл на изображението дали има листни въшки, примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: може ли съвет за безогледалка, че не им разбирам.
Автор: realnoncho   
Дата:   15-01-14 13:32

Канона е точно 35мм приравнено към фулфрейм.

Отговори на това съобщение
 Re: може ли съвет за безогледалка, че не им разбирам.
Автор: mihajlov2   
Дата:   15-01-14 13:37

За по-евтино - стар модел НЕКС - тройка или петица плюс отделно обектив Сигма 19/2.8 Е-маунт за НЕКС. Този обектив е много по-добър от 16/2.8. Като нов струва 400 лв. По-добър вариант / и по-скъп/ - НЕКС със 16 мегапикселна матрица плюс същия обектив. Такива модели са 5N, 5R, имаше и някакви тройки, а разбира се и НЕКС6...

Отговори на това съобщение
 Re: може ли съвет за безогледалка, че не им разбирам.
Автор: realnoncho   
Дата:   15-01-14 13:46

Със 19 2.8 е добър вариант, но да се има предвид, че обектива е малък, но не е палачинка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »