Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за SD cart
Автор: niko7706   
Дата:   14-01-14 11:29

Здравейте.Реших и аз да си взема едно апаратче,да си щракам на воля за удоволствие.Докато дойде от немско имам един въпрос.Моля да имате в предвид,че съм начинаещ и тепърва навлизам в дебрите на фотото.Та значи имам micro SD карти+SD адаптър няколко на брой здрави и читави.Ще станат ли за апарата,който е Canon 450D или да отивам да си взема "цяла"SD карта.И ако стават/в което съм почти сигурен/ дали е добре с тях или с SD cart/плюсове и минуси/.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за SD cart
Автор: mIRCata   
Дата:   14-01-14 11:38

Аз бих заложил на цяла карта. Тези неща с преходниците не ми изглеждат читави, когато трябва да се прави запис върху картата. За мен имат ползва, само ако искам да разтоваря нещо от картата на компютър и само ще чета от нея. Отделно, че сега в английския амазон тече промоция на Sandisk - 16гб за под 25лв, което си е на сметка.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за SD cart
Автор: Alsand   
Дата:   14-01-14 11:41

@mIRCata: Най-добре. Да си нямаш главоболия после.
A mоже ли линк към промоцията на Sandisk?
Благодаря :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за SD cart
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-01-14 12:13

Canon 450D e сравнително непретенциозен към SD картите - трябва ти минимум клас 4. Адаптерите са чисто механични (в тях няма електроника) и по принцип не създават никакви проблеми. Картите са сравнително евтини и непрекъснато има промоции. По-добре изчакай да дойде апарата, пък после пробвай сам и решавай.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за SD cart
Автор: rx   
Дата:   14-01-14 12:27

Няма абсолютно никакъв проблем да си ползваш микро сд-тата с това тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за SD cart
Автор: mIRCata   
Дата:   14-01-14 13:54

Alsand написа:

> @mIRCata: Най-добре. Да си нямаш
> главоболия после.
> A mоже ли линк към промоцията на
> Sandisk?
> Благодаря :)
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B007BJHEWK/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=computers
- само си избираш размера на карата и пакетирането. Вярно не са от най-бързите, но за моя апарат си е супер. сега гелдам, че за 32гб цената е горе долу х2 под тукашните.



Публикацията е редактирана (14-01-14 13:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за SD cart
Автор: Alsand   
Дата:   14-01-14 14:06

mIRCata: Много ти благодаря :)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за SD cart
Автор: Mogila   
Дата:   14-01-14 14:09

Не си взимай от тези. Вземи си от 45/мб в сек. Има ги по 15 евро в немския амазон че и в ибей.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за SD cart
Автор: niko7706   
Дата:   14-01-14 18:59

Благодаря за съветите.Мисля да се възползвам от офертата в немския амазон за SD.Изглежда много изгодна на фона на нашите продавалници.[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за SD cart
Автор: imitev   
Дата:   14-01-14 20:39

За 24 лв. си взех от магазина SD карта Kingston class 10.

Какви са тези драми ?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за SD cart
Автор: k7   
Дата:   15-01-14 07:55

Пробвай с Микросд карта + адаптера, като ти дойде апарата. Щом имаш няколко читави, ако стават, няма смисъл според мен да наливаш пари!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за SD cart
Автор: kvakioh   
Дата:   15-01-14 10:15

Ползвам и двата варианта, при по-нови апарати по-добре по-бързи карти. За 450д няма толкова нужда от бързина.
С времето обаче забелязвам при Sandisk и други марки, при адапторчетата за микро Sd карти зъбчето за заключване е слабо и се размества при всяко вадене на картата. Това е ако ползвам картов четец, не със кабел през апарата директно. Може би доста често ги вадя тези карти, затова.
По-добре цяла карта. Или микро sd с адаптор, но винаги резервен адаптор към апарата. А ако има таблет за разглеждане при полеви условия на снимките с малките карти, значи изборът е ясен.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за SD cart
Автор: jingov   
Дата:   15-01-14 10:28

В PC shop има на добри цени
http://pcshop.bg/Karti-pamet/Transcend-16GB-SDHC-UHSI-Ultimate-Class10-TS16GSDHC10U1

Памет Transcend 16GB SDHC UHS-I Ultimate (Class10)-38лв

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за SD cart
Автор: asahi   
Дата:   15-01-14 10:31

Автор: imitev
Дата: 14-01-14 20:39
За 24 лв. си взех от магазина SD карта Kingston class 10.
Какви са тези драми ?


+1 [smilie24]

Kaрти памет има във всеки компютърджийски и GSM магазин. Тази конкуренция е свалила цените достатъчно, за да не се налага за дреболийки да търсим чуждестранни сайтове. И без това SanDisk и Lexar не произвеждат карти.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за SD cart
Автор: niko7706   
Дата:   15-01-14 15:16

Автор: imitev
Дата: 14-01-14 20:39

За 24 лв. си взех от магазина SD карта Kingston class 10.

Какви са тези драми ?

Няма абсолютно никакви драми.Въпросът беше:Имам няколко хубави micro SD карти.Дали ще ми свършат работа,защото иначе няма другаде къде да ги ползвам,или да отивам да си купя нормална SD.Иначе съм готов не 24 лева да дам за нова,ами 25 лева съм готов даже да дам[smilie3]



Публикацията е редактирана (15-01-14 15:19)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »