Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за ъпгрейд на PC (просецор дъно и памет)
Автор: Myth   
Дата:   10-01-14 10:12

Другия месец веротно ще имам възможност за ъпгрейд на компютъра, обаче финансите както винаги ще са ограничени. Дайте съвет в рамките на 400лв. за просецор, дъно и памет може и малко да се надвиши бюджета предполагам няма да е проблем до 500лв.

Малко съм излязъл от час с процесорите и дъната.
Гледам I5 серията на Intel и FX 6xxx серията на AMD. Обаче в ценовата листа на мост гледам всички I5 са с вградено видео, което няма да ползвам. Кое по принцип е за предпочитане FX 6xxx или I5. Компютъра се полва за Photoshop, Lightroom, чат пат Archicad, филми, нет и игри, видеото е ATI 3850 ще се ъпгрейтва по-нататък.
Също препоръчайте и що годе читаво дъно в този бюджет. Паметта 4ГБ за повече ако остане.

Ще съм благодарен за помоща ви. Не че няма да седна и да се разровя но ....

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ъпгрейд на PC (просецор дъно и памет)
Автор: venny   
Дата:   10-01-14 10:19

Какъв рендър енджин ползваш за архикада?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ъпгрейд на PC (просецор дъно и памет)
Автор: Myth   
Дата:   10-01-14 10:26

Artlantis ама много рядко нещо на Архикад да правя по-скоро за себе си, не съм отворен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ъпгрейд на PC (просецор дъно и памет)
Автор: venny   
Дата:   10-01-14 10:37

Artlantis товари много процесора, особенно ако се използва заедно с Maxwell Render. Щом ти е хоби и е от време на време няма много голямо значение какво ще си купиш. Колкото до самата конфигурация, натисни повече на памет. 4Г на мен ми се струват малко за фотошоп и лайтрума. Поне 8Г да са [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ъпгрейд на PC (просецор дъно и памет)
Автор: Myth   
Дата:   10-01-14 12:22

Така е малко са, но памет винаги мога да добавя :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ъпгрейд на PC (просецор дъно и памет)
Автор: Myth   
Дата:   10-01-14 12:46

За сега съм се спрял на AMD FX-6350 или i5-3340/3470. Та какво да бъде?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ъпгрейд на PC (просецор дъно и памет)
Автор: didesignbg   
Дата:   10-01-14 14:38

Ако ще вземаш АМД процесор, то се насочи към AMD FX-8320, струва към 270 лева и все пак е 8 нишков и 4 модулен.
Дали да вземеш АМД или Интел 3340/3470. Интела ще ти предложи 4 много силни ядра, в еднонишкова производителност ще бие АМД, при натоварване на всички ядра АМД вероятно ще покаже мускули и може да излезе малко напред. Като цяло зависи от начина на ползване, във фотошоп филтрите са с доста остарели алгоритми и интела ще е по-бърз, при експорт в лайтрум ще са горе долу на едно.
АМД-то много лесно ще стигне до честотите на 8350, защото е с отключен множител, при интел много трудно се печелят мегахерци.
Ако имаш предпочитания към някой производител можеш да гласуваш с парите си, иначе за обикновен потребител интел е по-честият отговор.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ъпгрейд на PC (просецор дъно и памет)
Автор: old_firehand   
Дата:   10-01-14 17:51

AMD пуснаха тази година модел Kaveri,с много добро вградено видео(HD 7750),и с подобрена архитектура на процесора .Ако ти се чака месец )) до като пристигне до БГ

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ъпгрейд на PC (просецор дъно и памет)
Автор: Myth   
Дата:   10-01-14 17:59

МИ то така или иначе другия месец ще така, че...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ъпгрейд на PC (просецор дъно и памет)
Автор: MauMyHa   
Дата:   10-01-14 18:12

Много пари е по вашият начин, Отваряш ПРОДАВАЛНИК и купуваш дънни платки на кило в най.-добрият вариант е 7 лева, може да имате и късмета да работи[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ъпгрейд на PC (просецор дъно и памет)
Автор: didesignbg   
Дата:   10-01-14 19:02

Кавери ще бъде обявен на 14 януари, но няма отношение към теб. Процесорната част на Кавери ще е грубо равна на 1/2 от fx-835o.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ъпгрейд на PC (просецор дъно и памет)
Автор: Myth   
Дата:   10-01-14 19:23

Автор: didesignbg
Дата: 10-01-14 19:02

Кавери ще бъде обявен на 14 януари, но няма отношение към теб. Процесорната част на Кавери ще е грубо равна на 1/2 от fx-835o.


Ахам така и не съм му поглеждал техническите характеристики де значи така си остава положението или FX-8320/50 или i5-3340/3470

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ъпгрейд на PC (просецор дъно и памет)
Автор: didesignbg   
Дата:   10-01-14 22:29

Надали има 832о, който няма да тръгне на честотите на 835о. Процесорът е напълно отключен, така че не виждам смисъл да взимаш 835о.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ъпгрейд на PC (просецор дъно и памет)
Автор: tisho86   
Дата:   11-01-14 01:37

А сега на каква машина работиш? Помисли си и за един SSD хард, доста ще ускори нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ъпгрейд на PC (просецор дъно и памет)
Автор: gbdesign   
Дата:   11-01-14 02:14

Ако ще е Интел, вземи си 4-то поколение. Видеокартата, която имаш можеш да я продадеш, щото вградената в процесора е почти толкова добра, а харчи по-малко ток и поддържа DX-1, Shader Model 5 и Open GL 4.2. RAM не е хубаво да добавяш. Модулите е много важно да са еднакви. Вземи си КИТ 2х4 GB. Сметката ще е малко по-висока, но ще си доволен:

CPU i5-4440: ~340 лв.
8GB RAM: ~150 лв.
Читаво дъно: ~150 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ъпгрейд на PC (просецор дъно и памет)
Автор: Myth   
Дата:   11-01-14 03:31

Рамта като добавям ще върна старата и ще взема КИТ :) или да направо КИТ.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »