Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Свестен мастилен принтер А4!
Автор: mitakabs   
Дата:   09-01-14 09:31

Здравейте колеги. Понеже от доста време не съм се заниамвал с "плювалници", а ми це налага да намеря някакво свястно фото принтерче за домашни цели с повече мастила и добра картинка., да питам...
Гледам HP-тата са пълен т...к. Канон имат някво CANON IP-7250 с 5 мастила, не знам става ли за нещо..По -добрите им варианти са MFC -та от сорта на CANON MG-6350 с 6 мастила. Епсън L300 е с 4 цвята - не знам как се представя за фото..Аз единствено съм доволен от Канон А3 - 9ХХХ сериите с по 8-9 мастила, но ми трябва нещо компактно А4. Готов съм да изслушам всякакви мнения. Малко се двоумя за Епсън като цяло заради технологията и това , че няма да се печата често и може да се запушат дюзи и т.н..
Предлагайте..

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: cameraman   
Дата:   09-01-14 10:26

За съжаление Canon PIXMA Mg6250 вече не се продава. Иначе е бил на прилична цена и с подобни данни. И мен ме заинтригува темата, защото скоро ми умря стария Пиксма IP4300 и сега смятам да купувам, но в ценовия ми диапазон влиза само 7250.

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: The_Enjoy   
Дата:   09-01-14 10:44

От както взех Епсъна много му се радвам. Определено го препоръчвам

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: cameraman   
Дата:   09-01-14 10:50

кой Епсън?

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: nikidinov   
Дата:   09-01-14 10:56

Epson L800

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: The_Enjoy   
Дата:   09-01-14 11:39

да, точно този

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: джъмбо   
Дата:   09-01-14 11:56

в момента тествам 2 епсъна Р3000 и Л800

възхитен съм от качеството и на двата, но все пак ако се търси икономично домашно решение то Л800 определено става и за масово печатане на снимки 10х15 за родата (по разчети една снимка излиза 6-7 стотинки с хартията) и за А4 за лично ползване както и за офис принтер

Р3000 е по-скъп като поддръжка на мастила, но и със страхотно качество за черно бели разпечатки... общо взето избумках черните мастилници а цветните не са мръднали ;) а да... и е А3...

а и двата печатат на двд та

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: mitakabs   
Дата:   09-01-14 12:17

L800 e бая пари да му се невиди, за L300 да кажете нешо - само с 4 мастила е..:(

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: hotsnail   
Дата:   09-01-14 12:29

Има ли плювалници дето да не им засъхват мастилата?

Канончето ми PIXMA IP6500 му засъхват мастилата за няколко седмици и така като се чисти ги източва много бързо....аз го ползвам по домашно му т.е. рядко.

Митак не знам дали това е параметър важен за теб т.е. ако рядко се ползва да не губи мастило

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: джъмбо   
Дата:   09-01-14 12:35

значи цената се възвръща с това че е наливащи се мастила ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: mitakabs   
Дата:   09-01-14 12:35

Ами няма да го ползвам аз. Но знам че човека, който ще го ползва ще е рядко и затова се чудя. То и пиезолелектричния принцип се задръства и там даже е по лошо при Епсъна.. Канона се отпушват по лесно , но е вярно че фърля много мастило. Чудя се още, може би един CANON MG-6350 с 6 мастила и да не го мисля много много...

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: mitakabs   
Дата:   09-01-14 12:39

джъмбо написа:

> значи цената се възвръща с това че
> е наливащи се мастила ;)

Нямат го наличен между другото при моите вносители..:(
Гледам в http://www.emag.bg го имат, някой ако може да ме светен на ЛС ако го има другъде ан по сносна цена...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: easy_rider   
Дата:   09-01-14 12:42

И аз имам доста пресен случаи с L800 , по събери още малко пари и си го вземи него ,страхотен е . От както го имам на свобода си печатам снимки на цялата рода , сега всички ми мрънкат искаме още снимки , искаме още снимки . Страхотен е наистина използвам от тяхната хартия катана и е направо чук , опитах се да я заместя с някаква прехвалена от друга фирма и се оказа пълен боклук сега на нея печатим на роднините които мразя [smilie25] . А от фирма Фактор сам направо очарован , това се оказа най коректната фирма в Българя с която съм имал работа честно ви казвам. Имах малко проблемче и какво внимание ми бе обърнато направо не мога да повярвам че това се случва тук в тая държава пълна с измамници . Събирай за L800 и ще бъдеш щастлив като мен в момента [thankyou]



Публикацията е редактирана (09-01-14 12:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: ibraimstudio   
Дата:   09-01-14 19:37

Преди три месеца си купих канон 5350 три в едно мултифункционален,печаташе добре и дискове и на хартия катана,но на 21.12 го взех на една сватба за екпресни снимки и край!
Ту идва червения ту синия не можах да го отпуша и го върнах в сервиза за отпушване.
А междувременно си поръчах Епсон л800 и всичко заспа....

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: angelovgros   
Дата:   10-01-14 01:20

Epson L800.
Доволен съм. Ползвам за домашни цели!

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: prisonbreak   
Дата:   10-01-14 08:57

Епсъна сега е на промо.. 590 кинта.

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: victory13   
Дата:   10-01-14 11:03

L800 е чудесен, ако е 200лв... За цената му се взима А3+ все пак!

За инцидентно печатане 7250 е по-добре. Гаранция един комплект мастилници ще иде докато се калибрира и усвои програмата за печат, но след това няма проблем, поне при мен с 4700 тъй стана [smilie18] !
Във връзка с програмите, новия Лайтрум има страхотна секция печат [cool]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: hotsnail   
Дата:   10-01-14 11:05

Лайрумеца вярно хубаво печати. Той всичко добре прави. Само повечко памет и диск да има и е щастлив

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: prisonbreak   
Дата:   10-01-14 11:15

Трябва да го пробвам тоя LR.

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: джъмбо   
Дата:   10-01-14 22:19

L800 е чудесен, ако е 200лв... За цената му се взима А3+ все пак!

това влиза в секция златно титанични....

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: victory13   
Дата:   11-01-14 09:15

джъмбо, ей го и титана [smilie5]

но имай в предвид, че с мария илиева за мтел не ми се спори [smilie18]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: джъмбо   
Дата:   11-01-14 09:49

ок едно предимство - А3
срещу система с непрекъснато доливане на мастила - тоест ниска стойност на копието

връщайки се към темата на заглавието Л800 е най-оптимален защото както съм казал може да си го използва и като офисен принтер... освен за фото

я да те питам дали ще ти е ей така без проблем фотопринтера да си го ползваш да си разпечаташ документите, фактурите или други ежедневни неща...

а ако ще вземаш А3 то по-добре да дадеш някой лев повече и да си вземеш Р3000 с 8+1 мастила и да се кефиш на разпечатката...

аз поне от няколко дни се радвам на такъв и се възползвам от 4 те вида черни мастилници и само чб бича [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: didesignbg   
Дата:   11-01-14 10:04

Все пак той P50 си се продаваше за 200 лева, че и надолу. Наистина няма смисъл да платиш 500 лева за L800 освен ако не смяташ да му вземеш здравето от печатане. Аз лично не бих си купил принтер по-малък от А3, не виждам смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: HIT   
Дата:   11-01-14 10:16

Ха, Джъмбо без да иска го е казал вярно - непрекъснато ДОЛИВАНЕ на мастила......[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: victory13   
Дата:   11-01-14 10:25

джъмбо, ще влезнем в спорове, от дето няма излизане [smilie18] [beer]

рефила излиза 100лв... сега, тук е момента всеки да избере индонезийска, или китайска рефилна система [smilie18] ... но едните натрупаха много опит...

след като си закачил системата, имаш избор, включващ и мастилата на л800 [cool] ... обаче те са 20лв на шише 70мл, и ми идва 2 пъти по-скъпо от пигмент от страната на оригиналите [smilie5]

не рзбрах къде е драмата с печата на документи, но и не ми е нужна, щото пера на снимки... и аз се кефя [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: Tonidi   
Дата:   11-01-14 11:14

"няма смисъл да платиш 500 лева за L800" - къде го за такава цена?

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: Драгончик   
Дата:   11-01-14 11:15

Ако принтера няма да се ползва често, покупката не е оправдана. По-добре е да си изкарват снимките в някое фото.
Пък и зависи какво означава "ще се ползва рядко". Да речем, че печата по 10 снимки на месец - за две години 240. Ако принтера струва 200 лева, това означава, че една снимка излиза около 80 стотинки, без да калкулираме мастилата и хартията.
Защо казвам две години - 1 година гаранция и още една по ЗЗП (закон за защита на потребителя). Това е максималния срок на гаранция, в който ще му подменят печатащата глава ако се запуши (а тя ще се запушва, ако принтера не се използва често).
А пък евтините принтери обикновето имат скъпи консумативи. Това кара потребителите да ползват неоригинални или да си ги пълнят сами с всякакви съмнителни субстанции, което увеличава и без това голямата вероятност за запушване на печатащи глави. Пък е и предпоставка за отказ на гаранцията.
А платената подмяна на печатаща глава излиза на цената на принтера - повечето производители продават резервните си части на безумни цени.

Така че, трябва да се мисли дали наистина има нужда от принтер.


Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: hotsnail   
Дата:   11-01-14 12:57

Виж с малките плювалници няма финансова изгода. Няма какво да му правиш сметка. Ако го позлваш както съм аз от дъжд на вятър една снимка излиза 2-3 ако не и 5 лева...щото той си губи мастилото, докато се чисти....

Ама ми е гот да си пусна снимките от апарата в къщи на А4 и да ги сложа в рамки....реално аз правя по няколко снимки на родата на година - две баби. Рамките са по 10-20 кинта едната...това че снимката е 3 лева не променя нещата хич. Не ги правя с цел печалба или икономия. Правя ги за спомен. За мен Канончетата с 5 мастилници (2 черни и 3 шарени - циан, магента и жълта) правят сносни снимки. Сигурно може и по-добре.

Моя е на 4 години и си работи. Ама си го ползвам с оригиналните мастилници по 100-ка на зареждане.... Това е веднъж годишно.

Сметките тънки колко излиза снимката имат значение ако печатиш повече. За тоя клас е важно да не се запушва и да не иска смяна на главата.

Ако праивлно разбирам Епсъните се запушват след дълго не ползване и дефектират, което изисква мнгоо пари....ми това не е приемливо за ниския клас.



Публикацията е редактирана (11-01-14 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: factor.bg   
Дата:   11-01-14 23:06

Ако се ползват с оригиналните мастила, принтерите не се запушват. Проблемите започват, когато хора искат да правят пари с принтер за 100 лв. и които смятат, че основният разход в един бизнес е цената на милилитър мастило. Според мен отдавна вече цената на времето, което се отделя на клиента за приемане, обработване, техническо изпълнение, опаковане и предаване на поръчката, е много по-значима от цената на мастилото. Като загуби човек днес 2 пъти по 30 минути в почиствания, тестове и цапане, и като не може да повтори със същото качество поръчка, която е печатал преди 3-4 месеца ... голяма полза, като му е по-евтино мастилото...

Ако е за домашно ползване, всеки фотопринтер би вършил работа, в случай, че се правят 10-15 снимки на седмица. В случай, че печатате много снимки, дори и да нямате за цел да ги продавате, себестойността на мастилата става важен фактор. Особено досадно е, когато едното мастило свърши (изобщо не коментираме устройствата, при които цветните мастила са в един общ блок, а не отделни касети за всеки цвят) и поставим нова касета, а принтерът стартира процедура по почистване, за да премахне от главата възможните мехурчета въздух, и покрай въпросната процедура ти изчерпи някой друг цвят... Тъжна история...

Според мен, за домашно ползване важното е какво качество гоните, а не цената - ако искате да печатате черно-бяло, на артистични медии, на канаваца и т.н. - тогава много добър вариант е Epson StylusPhoto R3000. Ако ще печатате основно цветни снимки, при това в големи количества, бих Ви препоръчал Epson L800 - себестойността на мастилата е само 5 ст. с ДДС за снимка 10/15, а в момента има и промоция.

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: Staev   
Дата:   12-01-14 00:30

factor.bg: "Ако се ползват с оригиналните мастила, принтерите не се запушват."
Не е вярно! Октомври месец си закупих EPSON L355 мултифункционално устройство. Ползвах го САМО с оригинални мастила като максимално 4-5 дни не съм печатил. След 2 седмици се запушиха дюзите и ми отне доста усилия да ги изчистя, а след още 2 запушването беше такова, че вече един месец чакам СТЕМО гаранционно да ми сменят главата - все още не е. На въпроса, дали в бъдеще този проблем ще се появява редовно ми отговориха,че не могат да гарантират, че няма да се случва. И това с оригинални мастила. Така че фактора оригинални мастила, господа factor.bg не е фактор, а технологията на ЕПСЪН.
Да, икономична е, но без гаранция за дългосрочна работа в домашни условия.
В прав текст: за любители в домашни условия, мастиленоструен принтер с технологията на ЕПСЪН не е удачен вариант. Или по друг начин казано, не по-удачен от всеки друг такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: easy_rider   
Дата:   12-01-14 00:47

Заклевам се моят - epson l800 не го бях ползвал 4 месеца , просто не бях в БГ. и като се прибрах исках да си напечатам снимки но от много бращулевене тука така се бях уплашил че не смеех да го пусна , направо го отписах и то взе че стана чудо първо му пуснах тест и просто нямаше и точица която да липсва . Чудо .

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: factor.bg   
Дата:   12-01-14 22:48

Staev
Тъй като принтерът Ви е от L серията, има много голяма вероятност да сте забравили да отворите кранчето, което прекъсва достъпа на мастило - намира се отпред на контейнера с мастилата.
Ако не е това, проверете дали са свалени тапичките на въздуховодите на мастилниците, които са поставени при транспортиране - представляват бели, малки гумени тапи, с диаметър не повече от 5 мм и "опашка", която прилича на знаменце. Те трябва да са махнати, защото ако стоят, когато се печата, в мастилената система се създава вакуум и в крайна сметка притока на мастило секва, независимо какво правите. Почистванията само влошават ситуацията, по обясними причини.
Знам, че изглежда елементарно, но моля Ви, проверете дали това не са причините, защото по описанието на проблема Ви съм почти сигурен, че е нещо от сорта.

Ако това, което описах по-горе не реши проблема, макар принтерът Ви да не е закупен от нас, с удоволствие ще Ви съдействаме за намиране на решение - FACTOR.BG е официален сервизен партньoр на Epson, разполагаме с резервни части и имаме подготвени специалисти.
Сервизът ще бъде безплатен, щом принтерът е в гаранция.
Принципно не сервизираме машини, които не са закупени от нас, но в случая някой нещастник от сервиза на търговеца, от който сте закупили Вашето устройство, си позволява да руши реномето на марката Epson - било поради некомпетентност, било поради незаинтересованост - затова, ако Вие желаете, ние с удоволствие ще се погрижим за решението на Вашия проблем.

Едно Ви гарантирам - проблемът НЕ Е В МАСТИЛОТО, АКО Е ОРИГИНАЛНО!
Доставили сме над 700 принтера Epson, от всякакъв клас - от L800, до индустриални машини за сублимационен или солвентен печат, с ширина 162 см. Имаме клиенти, които са напечатали над 70000 снимки с Epson L800. Няма вариант оригинално мастило да Ви запуши главата на принтера! Не го казвам, за да Ви опонирам, а защото разполагам с детайлна статистика от нашия 7 годишен опит с тази марка и основната причина да работим само с Epson и да игнорираме тотално всякакви други марки е само една - няма по-качествени принтери на пазара в момента!

Оставам на разположение, ако решите да се обърнете към FACTOR.BG и поемам ангажимент да решим проблема в най-кратък срок.

Георги Чакъров
управител
FACTOR.BG
0899 878319
george.chakarov@factor.bg


Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: imitev   
Дата:   12-01-14 22:58


Недейте с лошо.

Навремето имах Epson Stylus Color 3000 (още го има но не се ползва от години и вероятно е за боклука), който ако не печаташе 2 дни (винаги е работил само с оригинални мастила и хартии) си запушваше главите на 50%. След някоя по-дълга ваканция се налагаше да се чисти сериозно, включително и със изопропанол.

Но печаташе страхотно (за времето си) и не сме се оплаквали.

Всички марки си имат кусури.

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: Staev   
Дата:   12-01-14 23:39

factor.bg, г-н Чакъров, благодаря Ви за изключително любезния и компетентен отговор .
Кранчето, разбира се, бях пуснал, но за тапичките се сещам, че те дойдоха непоставени в едно пликче, явно защото при първоначалния транспорт до клиент ситемата е празна и те няма необходимост да са поставени. Това устройство има доста семпло упътване, а и в интернет трудно се намира нещо за него. Имаше, доколкото си спомням, само една картинка на поставени тапички без никакво обяснение, каква е функцията им (т.е. не се разбира, че се поставят само при транспорт, както това става ясно за кранчето). По мой спомен аз наистина поставих тези тапички в последствие, без да съм наясно за какво служат.
Ще се свържа с вас веднага щом получа устройството си обратно от СТЕМО. Както вече писах, те ми казаха, че ше подменят главата, която трябва да поръчат и чакат 15 дни. Влезе в сервиза на 12 декември и се надявам скоро да ми се обадят. Все пак помежду бяха празници, за което все още проявавм разбиране за забавянето.
В интерес на истината обслужването им (до тук)също е на ниво. За компетентността им не мога да кажа нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   12-01-14 23:40

easy_rider в една съседна тема друго разправяше [smilie5] [smilie5]
джъмбо

<<<(по разчети една снимка излиза 6-7 стотинки с хартията)>>>


нещо разчетите са ти грешни.
EPSON дават себестойноста на мастилото около 5 стотинки за снимка 10х15, ти хартия за 1-2 стотинки, не зная от къде намираш

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: boZo   
Дата:   12-01-14 23:44

5 ст принт + 5 ст хартия Katana 10х15, ако захванеш безплатна доставка.
Копие 10х15 в домашни условия има такава себестойност, при условие ЧЕ ПЕЧАТАШ МНОГО. Aко печаташ малко - минилаб.

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   13-01-14 00:03

бозо, най евтината хартия на катана 10х15 струва 4 стотинки на лист без ДДС - мат/гланц 200гр

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: boZo   
Дата:   13-01-14 00:05

metodiev_martin,
Точно тази. Kато добавиш ДДС става 5 ст. приблизително.

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   13-01-14 00:12

себестойността на мастилото е 5 стотинки
себестойността на най-евтината хартия 10х15 е 5 стотинки
до колкото мога да смятам, това прави общо 10 стотинки



Публикацията е редактирана (13-01-14 00:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: factor.bg   
Дата:   13-01-14 00:13

imitev

[smile] Този принтер (Stylus Color 3000) е спрян от производство много отдавна, предполагам над 12-15 години... Не съм адвокат на Epson, на времето, когато се занимавах с реклама, имах много негативно мнение за всякакви мастиларки. Преди 7 години започнахме да работим с Epson, покарай едни текстилни принтери на друга фирма и тогава разбрах, че нещата са се променили коренно.

Принтерите, които са актуални в момента, нямат никакви проблеми със запушване, нямам идея кога са имали, но аз не съм сварил това време.

Ето Ви пример, при това от първо лице - в самото начало на работата ни с Epson, за да правя експерименти с един софтуер за управление на печата, аз купих един Epson StylusPhoto R1800. Проведох тестовете, прибрах принтера в кашона, с идеята след 2-3 дни да му намеря място на някое бюро и ... забравих за него.
Сетих се за едно изложение, година и половина по-късно! Просто го прежалих директно, но решихме с колегите да го пуснем, все пак, за да видим дали нещо може да се направи.

Включване, Nozzle Check - доста запушени дюзи.
Нормално почистване(от бутона на принтера), Nozzle Check - по-добре.
Второ почистване от бутона, Nozzle Check - НИТО ЕДНА ЗАПУШЕНА ДЮЗА!!! След 18 месеца забвение! И това е принтер с ПИГМЕНТНИ мастила!

За протокола, Epson StylusPhoto R1800 е спрян от производство преди 4 години, не му правя реклама!
[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: boZo   
Дата:   13-01-14 00:21

metodiev_martin
И аз съм писал същото...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: factor.bg   
Дата:   13-01-14 00:25

Само да уточня, за да не става спор - 5 ст. за снимка 10/15, с ДДС, е цената само за мастилото, хартията е отделно. Това важи за L800.
При L100, L200 и т.н. цените са още по-ниски, но FACTOR.BG не се занимава много-много с тях, понеже не са фото-принтери, имат само 4 цвята, не печатат borderless (без бели полета), не печатат дискове, ресурсът им е много по-малък, по-бавни са и т.н.
Разбира се, за домашни цели стават отлично, но ако става дума за А4 фотопринтер Epson - това е L800. Единственият му недостатък е компромисното черно-бяло, понеже принтерът няма LK и/или LLK, както споменатия по-горе Epson StylusPhoto R3000 (да не се бърка с другия споменат, пак по-горе, Epson Stylus Color 3000, много стар модел).[smile]



Публикацията е редактирана (13-01-14 00:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   13-01-14 00:40

да бозо, аз цитирах джъмбо, който каза че снимка с L800 излиза 5-6 стотинки.
Дори при ползването на хартия 255гр, себестойността е почти същата (даже по-ниска), като да отиде да си ги извадиш от фотото, но чувството да видиш как главата печата и снимката излиза не може да се сравни с това да отидеш до фотото и да извадиш снимките от хартиен плик [smilie5]
Мен тези цени си ме устройват и съм доволен и от мастилото и от хартията и от качеството на печата. Само ме е яд, че за няколко дни пропуснах старта на промоцията, но здраве да е. Накупих си 400 листа мат 255 10х15, 400 гланц 255 10х15, 200 листа гланц А4 и мога да кажа, че на моменти прекалявам с печатането [smilie5] [smilie24] ама здраве да е - кефа цена няма [smilie24]
Поздрави за Георги Чакъров
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: factor.bg   
Дата:   13-01-14 00:46

[smile]
Благодаря, май вече е време да организираме L800 фест! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: uri64   
Дата:   13-01-14 00:57

А каква е цената на Epson StylusPhoto R3000? Какви са разликите спрямо 2000?

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: factor.bg   
Дата:   13-01-14 15:21

uri64
Ще подготвя кратко сравнение между двата модела и ще го кача в темата по-късно, просто днес е натоварено като за понеделник [smile] .


Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: uri64   
Дата:   13-01-14 15:27

супер, благодаря [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: prisonbreak   
Дата:   13-01-14 16:42

И аз искам принтер А2+, но все пак за домашна употреба, лично аз ползвам онлайн печатниците. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: easy_rider   
Дата:   13-01-14 17:29

metodiev_martin ще те пребия [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: джъмбо   
Дата:   13-01-14 19:09

добре признавам моя грешка... объркал съм десетичната запетая... (добре че не съм лекар)

снимка 10х15 ще излезе около 12 до 16 стотинки зависимост от хартията...
отивам да ри посърся главата с прах изпод радиатора...

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: easy_rider   
Дата:   13-01-14 20:09

каква промоция БЕ

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »