Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Свестен мастилен принтер А4!
Автор: mitakabs   
Дата:   09-01-14 09:31

Здравейте колеги. Понеже от доста време не съм се заниамвал с "плювалници", а ми це налага да намеря някакво свястно фото принтерче за домашни цели с повече мастила и добра картинка., да питам...
Гледам HP-тата са пълен т...к. Канон имат някво CANON IP-7250 с 5 мастила, не знам става ли за нещо..По -добрите им варианти са MFC -та от сорта на CANON MG-6350 с 6 мастила. Епсън L300 е с 4 цвята - не знам как се представя за фото..Аз единствено съм доволен от Канон А3 - 9ХХХ сериите с по 8-9 мастила, но ми трябва нещо компактно А4. Готов съм да изслушам всякакви мнения. Малко се двоумя за Епсън като цяло заради технологията и това , че няма да се печата често и може да се запушат дюзи и т.н..
Предлагайте..

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: cameraman   
Дата:   09-01-14 10:26

За съжаление Canon PIXMA Mg6250 вече не се продава. Иначе е бил на прилична цена и с подобни данни. И мен ме заинтригува темата, защото скоро ми умря стария Пиксма IP4300 и сега смятам да купувам, но в ценовия ми диапазон влиза само 7250.

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: The_Enjoy   
Дата:   09-01-14 10:44

От както взех Епсъна много му се радвам. Определено го препоръчвам

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: cameraman   
Дата:   09-01-14 10:50

кой Епсън?

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: nikidinov   
Дата:   09-01-14 10:56

Epson L800

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: The_Enjoy   
Дата:   09-01-14 11:39

да, точно този

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: джъмбо   
Дата:   09-01-14 11:56

в момента тествам 2 епсъна Р3000 и Л800

възхитен съм от качеството и на двата, но все пак ако се търси икономично домашно решение то Л800 определено става и за масово печатане на снимки 10х15 за родата (по разчети една снимка излиза 6-7 стотинки с хартията) и за А4 за лично ползване както и за офис принтер

Р3000 е по-скъп като поддръжка на мастила, но и със страхотно качество за черно бели разпечатки... общо взето избумках черните мастилници а цветните не са мръднали ;) а да... и е А3...

а и двата печатат на двд та

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: mitakabs   
Дата:   09-01-14 12:17

L800 e бая пари да му се невиди, за L300 да кажете нешо - само с 4 мастила е..:(

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: hotsnail   
Дата:   09-01-14 12:29

Има ли плювалници дето да не им засъхват мастилата?

Канончето ми PIXMA IP6500 му засъхват мастилата за няколко седмици и така като се чисти ги източва много бързо....аз го ползвам по домашно му т.е. рядко.

Митак не знам дали това е параметър важен за теб т.е. ако рядко се ползва да не губи мастило

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: джъмбо   
Дата:   09-01-14 12:35

значи цената се възвръща с това че е наливащи се мастила ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: mitakabs   
Дата:   09-01-14 12:35

Ами няма да го ползвам аз. Но знам че човека, който ще го ползва ще е рядко и затова се чудя. То и пиезолелектричния принцип се задръства и там даже е по лошо при Епсъна.. Канона се отпушват по лесно , но е вярно че фърля много мастило. Чудя се още, може би един CANON MG-6350 с 6 мастила и да не го мисля много много...

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: mitakabs   
Дата:   09-01-14 12:39

джъмбо написа:

> значи цената се възвръща с това че
> е наливащи се мастила ;)

Нямат го наличен между другото при моите вносители..:(
Гледам в http://www.emag.bg го имат, някой ако може да ме светен на ЛС ако го има другъде ан по сносна цена...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: easy_rider   
Дата:   09-01-14 12:42

И аз имам доста пресен случаи с L800 , по събери още малко пари и си го вземи него ,страхотен е . От както го имам на свобода си печатам снимки на цялата рода , сега всички ми мрънкат искаме още снимки , искаме още снимки . Страхотен е наистина използвам от тяхната хартия катана и е направо чук , опитах се да я заместя с някаква прехвалена от друга фирма и се оказа пълен боклук сега на нея печатим на роднините които мразя [smilie25] . А от фирма Фактор сам направо очарован , това се оказа най коректната фирма в Българя с която съм имал работа честно ви казвам. Имах малко проблемче и какво внимание ми бе обърнато направо не мога да повярвам че това се случва тук в тая държава пълна с измамници . Събирай за L800 и ще бъдеш щастлив като мен в момента [thankyou]



Публикацията е редактирана (09-01-14 12:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: ibraimstudio   
Дата:   09-01-14 19:37

Преди три месеца си купих канон 5350 три в едно мултифункционален,печаташе добре и дискове и на хартия катана,но на 21.12 го взех на една сватба за екпресни снимки и край!
Ту идва червения ту синия не можах да го отпуша и го върнах в сервиза за отпушване.
А междувременно си поръчах Епсон л800 и всичко заспа....

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: angelovgros   
Дата:   10-01-14 01:20

Epson L800.
Доволен съм. Ползвам за домашни цели!

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: prisonbreak   
Дата:   10-01-14 08:57

Епсъна сега е на промо.. 590 кинта.

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: victory13   
Дата:   10-01-14 11:03

L800 е чудесен, ако е 200лв... За цената му се взима А3+ все пак!

За инцидентно печатане 7250 е по-добре. Гаранция един комплект мастилници ще иде докато се калибрира и усвои програмата за печат, но след това няма проблем, поне при мен с 4700 тъй стана [smilie18] !
Във връзка с програмите, новия Лайтрум има страхотна секция печат [cool]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: hotsnail   
Дата:   10-01-14 11:05

Лайрумеца вярно хубаво печати. Той всичко добре прави. Само повечко памет и диск да има и е щастлив

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: prisonbreak   
Дата:   10-01-14 11:15

Трябва да го пробвам тоя LR.

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: джъмбо   
Дата:   10-01-14 22:19

L800 е чудесен, ако е 200лв... За цената му се взима А3+ все пак!

това влиза в секция златно титанични....

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: victory13   
Дата:   11-01-14 09:15

джъмбо, ей го и титана [smilie5]

но имай в предвид, че с мария илиева за мтел не ми се спори [smilie18]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: джъмбо   
Дата:   11-01-14 09:49

ок едно предимство - А3
срещу система с непрекъснато доливане на мастила - тоест ниска стойност на копието

връщайки се към темата на заглавието Л800 е най-оптимален защото както съм казал може да си го използва и като офисен принтер... освен за фото

я да те питам дали ще ти е ей така без проблем фотопринтера да си го ползваш да си разпечаташ документите, фактурите или други ежедневни неща...

а ако ще вземаш А3 то по-добре да дадеш някой лев повече и да си вземеш Р3000 с 8+1 мастила и да се кефиш на разпечатката...

аз поне от няколко дни се радвам на такъв и се възползвам от 4 те вида черни мастилници и само чб бича [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: didesignbg   
Дата:   11-01-14 10:04

Все пак той P50 си се продаваше за 200 лева, че и надолу. Наистина няма смисъл да платиш 500 лева за L800 освен ако не смяташ да му вземеш здравето от печатане. Аз лично не бих си купил принтер по-малък от А3, не виждам смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: HIT   
Дата:   11-01-14 10:16

Ха, Джъмбо без да иска го е казал вярно - непрекъснато ДОЛИВАНЕ на мастила......[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Свестен мастилен принтер А4!
Автор: victory13   
Дата:   11-01-14 10:25

джъмбо, ще влезнем в спорове, от дето няма излизане [smilie18] [beer]

рефила излиза 100лв... сега, тук е момента всеки да избере индонезийска, или китайска рефилна система [smilie18] ... но едните натрупаха много опит...

след като си закачил системата, имаш избор, включващ и мастилата на л800 [cool] ... обаче те са 20лв на шише 70мл, и ми идва 2 пъти по-скъпо от пигмент от страната на оригиналите [smilie5]

не рзбрах къде е драмата с печата на документи, но и не ми е нужна, щото пера на снимки... и аз се кефя [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »