Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Трендове/Тенденции в Мирър/МирърЛес пазара.
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-01-14 22:59

Приятели аз съм малко объркан.

Сега ще зимам на приятелката апарат.(с апц-с сензор или 4/3)
Гвороим за 500лв...

Аз набързо прецених ,че най-доброто за човек ,които си няма хабер от фотография и камери е да се взема един Некс-3ф - китак за 450лв втора ръка.
Хубав сензор,бърз процесор и снимане през екранчето.
Няма аф-проблеми,няма визиори и тнт. С такова тяло спокойно може да си снимаш на програм като пич. Има си панорамки и секакви щуротии. ДОри е 10к/сек серия без аф.

Не виждам по-добра камера за начинаещ за тези пари.

Според мен ерата на ентри левълте ДСЛР-и тотално отмина. Тотален но сенс ми се виждат всички ентри ДСЛР камери. Не предлагат нищо стойностно. Тела като Канон 450д,1000д,1100д,д550,д600 и никон д60,д3000,д3100,д3200 са тотално безмислени пред едино Сони Некс или 4/3 камерка за начинаещ фотограф.

От ДСЛР виждам смисъл само за спорт,уайлдлайф и професионални приложения в предвид набора от обективи на Канон и Никон и ФФ системите им.

И вие ли мислите като мен? Според мен Никон и Канон са в паниа ,защото няма кой да посрещне начинащите в тези системи. Мина времето на топ селърите д80,д90 или канонските еквиваленти.
Играта се промени тотално.

Сега за ДСЛР си залужава само от д7100,70д нагоре ФФ-ми....

Немога да се ориентирам какво ще се случи вече...мисля ,че Канон и Никон спешно трябва да развият АПЦ-С мирърлес системи или да направят нещо по-въпроса с компактноста и да махнат огледалата в ниския клас като за начало. Канон развиват матричния автофокус ,а Никон дори и това не правят.[smilie2] ЕОС-М за сега е на ръчна все още...

Мнения?? Вие каква ентри камера бихте купили на приятел? ДСЛР или Мирърлес????

Отговори на това съобщение
 Re: Трендове/Тенденции в Мирър/МирърЛес пазара.
Автор: bOzo   
Дата:   07-01-14 23:29

Никон и Канон предимно произвеждат фотоапарати.
Е, Канон и принтери...[smilie18]
Ако закрият фейсбук, туитър и там няколко социо-фото изгъзици
пазара на безогледалки ще се свие драстично. Защото 98% от усерите снимат не заради фотографията, а за да показват :D

Отговори на това съобщение
 Re: Трендове/Тенденции в Мирър/МирърЛес пазара.
Автор: neuromancer   
Дата:   07-01-14 23:33

за да СЕ показват

Отговори на това съобщение
 Re: Трендове/Тенденции в Мирър/МирърЛес пазара.
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-01-14 23:34

НЕ аз казвам само че мирърлесите са по юзер френдли...а в можещи ръце могат същото като ДСЛР.

Отговори на това съобщение
 Re: Трендове/Тенденции в Мирър/МирърЛес пазара.
Автор: realnoncho   
Дата:   07-01-14 23:38

Съгласен съм, но си трябват още обективи, които е момента за тези системи или са прекалено скъпи, или изобщо не съществуват.

Отговори на това съобщение
 Re: Трендове/Тенденции в Мирър/МирърЛес пазара.
Автор: burnmaster   
Дата:   07-01-14 23:43

Груба и зърнеста картинка имат тия Нексове.

Требва да ти е хакнал некой профила щом сравняваш Некс3 с 600д.

Отговори на това съобщение
 Re: Трендове/Тенденции в Мирър/МирърЛес пазара.
Автор: emo1   
Дата:   07-01-14 23:45

Дори и малкото свестни обективи със размера и цената си обезмислят компактното тяло.


Отговори на това съобщение
 Re: Трендове/Тенденции в Мирър/МирърЛес пазара.
Автор: itilien   
Дата:   07-01-14 23:51

Ако трябва да си останат с китак, за снимане на пейзаж бих избрал винаги некса пред 600д. И като цена на старо и като тегло е по-добре. За качеството на картинката не мога да говоря, защото не съм правил директно сравнение, но на некса си е доволно добро. Аз всъщност имам некс 3, макар и да не го ползвам почти.

Eто това съм го снимал с некс 3c + 18-55


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1363196452_DSC04270_2a.jpg




Публикацията е редактирана (07-01-14 23:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Трендове/Тенденции в Мирър/МирърЛес пазара.
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   08-01-14 00:01

некс + фото обработващата програма[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Трендове/Тенденции в Мирър/МирърЛес пазара.
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-01-14 00:15

Аз пред ентри НЕКС само Никон бих избрал ДСЛР заради евтините и добри 35/1.8 и 50/1.8 и макротата. Китачето 18-105 е окейз също.
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Трендове/Тенденции в Мирър/МирърЛес пазара.
Автор: kvakioh   
Дата:   08-01-14 00:19

Плочка Некс и обектив/и.
Микро 4/3 иска над 700лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Трендове/Тенденции в Мирър/МирърЛес пазара.
Автор: hotsnail   
Дата:   08-01-14 00:57

PD аз се лутам в земите нексови доста време. Ако приемеш съвет приемеш ако не здраве...

16МП сензор дали е на никон Д7000 или някой НЕКС все тая картинка ще извади....Д7000 е страхотно тяло, дава много. НЕКС-3/5 са хубави тела, но много по-ограничени - всичко можеш да направиш, но няма отделни копчета за разните функции. Някои неща с безогледалката ще искат повечко ръчни настройки или малко по-креативен подход.....

Значи бих ти препоръчал апарат от 5-а серия ако можете да намерите. Имат инфрачервен порт за дистанционно. Не е голяма работа ама е необходимо за дълги експозиции.

3N и новия 5000 бих ги избягвал ако има човек амбиции. Защото нямат извод за светкавици. Някой ден може да решите да вържете светквички, защо да нямате тая опция. Може да се хакнат нещата с оптични тригери. Аз имам такава постановка, дори бях писал статийка как става, ама е много играчка.

Напоследък се запалих да ползвам WiFi - хубаво е, удобна работа. Със телефончето управляваш апарата и снимаш, сваляш си снимките на таблета, лесно качваш в нета....не е нещо голямо обаче е удобно. Та ако искаш погледни за NEX-5R. Аз имах един ама го продадох на симбон (той е във варна ако искаш питай го кое как....)

Та вариантите са

1) F3 дето казваш - прекрасен вариант. Според някои хора вади най-добрата картинка от всичките некс-ове. Колко е истина не знам. F3 има гнездо за светкавица, малко по-едър е спрямо другите модели, няма 1080 видео ( послендото не ти трябва 720 е същото като качество за любителско ниво), няма ИЧ порт и не знам как стават някои снимки примерно bulb може ли с две натискания ли се прави, не знам.

2) 5N, 5R, 5T - са прекрасни варианти също. Тука нищо съществено не липсва. Тия си имат ИЧ порт, имат си гнезда за светкивици, имат 1080 видео....по-малки са телата и по-неудобно е ползването на статив. 5R, 5T имат Wifi и втора врътка и приложения (2-рата врътка прави същото което и първата в повечето случаи ама е по-удобна, аз поне това видях)

Два съвета

1. Протектор на екрана веднага да сложите - щото има оплаквания че се драскат, люспят и не знам си какво.....

2. Намерете си връзка от сапунерка, не ползвайте лентата през врата. Поне ан мен ми е100 пъти по удобно да ми е вързан апарата на ръката, вместо на врата....

За обективте ако можете с 18-55 го вземете. По-голям ама и по-хубав. Другия е по-малък ама става само след сеиозни корекции (винетира, аберира) и пак резолюцията му не е на нивото на 18-55.

Освен него 50-ката е супер за портретен обектив.

35-цата е хубав обектив.

24-ката е много хубав обектив ама и порядъчно скъп.....

Новите цайсове и двата си струват парите, но са много парите....

Ръчни обктиви може да са интересни. За макро според мен не си играите въобще с други неща - ръчни обективи (никори, Канон ФД, каквото искаш) с макро пръстени и става супер макро, отнасяш всеки АФ обектив. С пръстените можеш да докараш много повече от 1:1....

За портрети и други неща с ръчни обективи си трябва опит и търпение. Peeking-а е хубав ама не е универсално решение. Дори може да се каже, че не е решение а инструмент дето помага. Ама ти трябва да си ползваш ума и очите.....


А ако намерите изгодна 6-ца граби....това е почти като никонско тяло....управлението мисля че яко са крали от никон с шепи са грабили...



Публикацията е редактирана (08-01-14 09:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Трендове/Тенденции в Мирър/МирърЛес пазара.
Автор: BotsRevenge   
Дата:   08-01-14 04:15

Аз за посочения бюджет не бих се спрял на Micro 4/3, защото по-старите тела, които можеш да купиш втора ръка са бавни, с доста шум и с нисък динамичен обхват.

Едва по-новите с 16мп матрицата ги виждам като конкурентни. Тази матрица е наравно по шум и динамика с Canon 70D, но цените на тези апаратчета са по-високи и няма втора ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Трендове/Тенденции в Мирър/МирърЛес пазара.
Автор: stef7   
Дата:   08-01-14 08:12

@PD Приятелю, сам се объркваш а не е нужно. Толкова много приказки, тенденци/трендове за 500лв. [smile] Харесал си Некса, голям сенсор, чудесна камера за парите, вземай я, какво има толкова да му мислиш.

Като човек позлващ безогледална система вече 2 години и огледална повече от 20, ето моите 2 стотинки:

За дама и на мен безогледалка ми се вижда по-добрият избор. Но все пак зависи от конкретния човек.
Моите мотиви за избора обаче са малко по-различни

1. Никога досега не е могло да се купи толкова много сенсор и съответно техническо качество на снимките на толкова добра цена. Така че каквото и да купиш ще е достатъчно добро в това отношение особенно за един начинаещ.

2. Не знаеш дали на приятелката ти фотографията ще и допадне за да стане по-късно хоби. Така че се взема камера с китак, която има ръчки настройки за скорост на затвора и бленда. Оттам насетне всичко каквото дойде е бонус. Ако човека се запали по фотографията тогава той ще си избире по-сериозна камера.

3. За тази цена най-сериозната разлика между безогледалки и DSLR (купени все втора ръка разбира се) е визьора. Не може да намериш безогледалка с визьор на такава цена, може би с изключение на някои ранни модели на Панасоник - G1,2 примерно. А всички DSLR го имат по подразбиране. Визьора дава някои важни предимства. За основна камера с която снимам често и особенно по-продължително не бих се лишиш от визьор независимо какъв - оптичен или EVF. Безогледалка без визьор за инцидентно и по-непродължително снимане, снимки за спомен става.

4. Жените харесват неща, които могат да сложат в дамската си чанта, която практически е с тях една не малка част от времето. Възможността една камера да се побере в дамска чанта грантира значително по-често снимане. [smile]

Така че за тези пари основния избор е на база по-голямо тегло и размери но съотвено по-голямо удобство при снимане (DSLR) или обратното по-малко тегло и размери но съответно с някои компромиси при снимане (безогледална система).

И накрая един важен параметър, който виждам тотално си пропуснал. Като твой брат по оръжие съм длъжен да ти го напомня. Цвета на камерата. [smile] Силно желателно е да съвпада или да е близък до любимите и цветове а оттам и в тон с някои дрехи и аксесоари. Тук внимавай много, че инак може да ти пилят на главата месеци след това [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Трендове/Тенденции в Мирър/МирърЛес пазара.
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-01-14 11:17

Хахах аз с такива моми не общувам:

"илно желателно е да съвпада или да е близък до любимите и цветове а оттам и в тон с някои дрехи и аксесоари. Тук внимавай много, че инак може да ти пилят на главата месеци след това"

Сега почнах да се замислям за Никонче д3100/кит и д5000/кит...по 550 кинта са а са страхотни камерки с хубави сензори.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Трендове/Тенденции в Мирър/МирърЛес пазара.
Автор: kvakioh   
Дата:   08-01-14 11:35

D3100 kit или Некс с 18-55 или 16-50...Ако е от чужбина, може и под 450лв да падне.

Отговори на това съобщение
 Re: Трендове/Тенденции в Мирър/МирърЛес пазара.
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-01-14 11:45

ся запазих два д3100/кита с чантички и карти на по 15 и 1000 кадъра за по 550лв. За нея и сестра ,че и двете искат камери.
[smilie18] Ще ме утрепят тия хора.

После ще им зема по една 35-ца 1.8 или 50 1.8 и газ :)



Публикацията е редактирана (08-01-14 11:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Трендове/Тенденции в Мирър/МирърЛес пазара.
Автор: kvakioh   
Дата:   08-01-14 12:02

Ми така де. Някой друг път безогледалки.

Отговори на това съобщение
 Re: Трендове/Тенденции в Мирър/МирърЛес пазара.
Автор: simbon4o   
Дата:   08-01-14 13:02

Добър избор :) некс Ф3 е хубава камера, но и липсват някои неща.
Първо 5.5к/с е серията.
Няма опция за дистанционно - изобщо.
Няма бракетинг.
Все важни и интересни неща. Иначе картинката на Ф3ката е по-добра от канонската кроп 18мп. Носи и на повече обработка.
3100 бива за тия пари определено. Обективи има бол... да щракат.

Отговори на това съобщение
 Re: Трендове/Тенденции в Мирър/МирърЛес пазара.
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-01-14 13:05

Да и аз така мисля! :) две д3100 запазих. [beer]
Хубави сензорчета,аф-то е мултикам1000 хубаво е помня го от д90.
Хубави камерки.

Отговори на това съобщение
 Re: Трендове/Тенденции в Мирър/МирърЛес пазара.
Автор: juslen   
Дата:   08-01-14 13:35

Сега ще падне едно дигане на апарати, едно кадриране, едни чанти и багажи с тия тукмаци, друго си е безогледалката-мушне си я в чантичката при червилата и грима и няма грижи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Трендове/Тенденции в Мирър/МирърЛес пазара.
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-01-14 13:47

За съжаление е факт ,че и безогледалките не са толкова малки с обективите :) Само с палачинки са окей. Повече палачинки на ф/2 тря пуснат като канонската 22/2. Да има и 17/2 50/2...тва е комактност.

Отговори на това съобщение
 Re: Трендове/Тенденции в Мирър/МирърЛес пазара.
Автор: io_bs   
Дата:   08-01-14 15:24

Една позната си купи D3100 с 35/1,8 миналата година и е много доволна. За жалост комбинацията надминава бюджета.

Отговори на това съобщение
 Re: Трендове/Тенденции в Мирър/МирърЛес пазара.
Автор: hotsnail   
Дата:   08-01-14 15:46

Бива! Прави им по един профил тука и да се борят за галериите


ПП Брат му на един бивш колега така за година две има страхотни снимки. Колегата ми му подари два ръчни никора а човека си взе некс-5 и...прави чудеса от моя гледна точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Трендове/Тенденции в Мирър/МирърЛес пазара.
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-01-14 16:25

Дам те са ще имат едни и същи тела и ще обменят опит. Аз само ще обяснявам база.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »