Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Resize на снимките
Автор: mano   
Дата:   07-01-14 21:35

Здравейте,

откак си купих апарат с повече пиксели, имам един малък проблем. Като преоразмерявам снимката до 1000 пиксела примерно по дългата страна, тя става някак много прешарпена и ме дразни. Не ползвам никакъв инструмент за шарпване, но въпреки това крайния резултат от смаляването на кадъра е лош.
Ползвам Ctrl+Shift+I за тази цел, но явно трябва нещо да променя. Моля дайте съвет какво да правя.

Отговори на това съобщение
 Re: Resize на снимките
Автор: compur   
Дата:   07-01-14 21:41

а какво става със снимките след като ги намалиш по дългата страна - отпечатваш ги, гледаш ги на монитор, пращаш ги по мейл?

Отговори на това съобщение
 Re: Resize на снимките
Автор: J0R0   
Дата:   07-01-14 21:43

С каква програма преоразмеряваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Resize на снимките
Автор: mano   
Дата:   07-01-14 21:48

Ами гледам ги на монитор или ги качвам на някой сайт. Фотошоп CS6 ползвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Resize на снимките
Автор: J0R0   
Дата:   07-01-14 21:48

Ако е с ФШ правиш следното
File - Preferences - General
третото поле отгоре надолу е Image Interpolation
виж какво е зададено там.
Обикновено е Bicubic Sharper
Сменяш го на Bicubic (best for smoot gradients)
и проблемът ти е решен

Отговори на това съобщение
 Re: Resize на снимките
Автор: iliyanb   
Дата:   07-01-14 21:50

compur залагам, че не ги отпечатва, а дали ги гледа на монитор или ги праща по мейл все тая, демек едно и също.

До автора, ако качваш малките размери някъде, примерно flickr, там шарпят допълнително.

Отговори на това съобщение
 Re: Resize на снимките
Автор: mano   
Дата:   07-01-14 21:55

JORO, благодаря. Стана чудно направо :)

iliyanb, когато печатя не ги ресайзвам изобщо а само кроп евентуално.



Публикацията е редактирана (07-01-14 21:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Resize на снимките
Автор: iliyanb   
Дата:   07-01-14 21:58

Моят коментар беше въз основа на въпрос дали ги печаташ след това, зададен от друг. Не съм си и помислял, че ресайзваш на 1000 и печаташ.



Публикацията е редактирана (07-01-14 21:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Resize на снимките
Автор: mano   
Дата:   07-01-14 22:01

Да, разбира се. Важното е, че информацията беше полезна и няма да е лошо всеки да си погледне тази настройка. В интерес на истината когато снимаш с 10-12 мегапиксела това толкова не личи.

Отговори на това съобщение
 Re: Resize на снимките
Автор: compur   
Дата:   08-01-14 09:57

е като ще е за монитор, защо да не е със Save for Web? [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Resize на снимките
Автор: pachok   
Дата:   09-01-14 01:29

И аз съм с CS6 и също много ме дразни това прешарпване. Joro ти е обяснил как се оправя, като в допълнение ще кажа, че можеш да променяш настройката и по време на самото преоразмеряване (в прозорчето Image size) най-отдолу има падащо меню от което можежеш да избереш Best for smooth gradients или там каквото желаеш. Аз лично в 80% от случаите ползвам това със smooth gradients, но понякога става по-меко от необходимото, затова правя два ресайза - един на smooth и един на sharp. Слагам ги като два слоя във фотошопа (smooth ми е горен слой) и на места минавам с гумичката, така че да се покаже част от долния слой и да се получи по-остро изображение където е необходимо.

Отговори на това съобщение
 Re: Resize на снимките
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   09-01-14 02:23

След като намалите размера на файла може да приложете ефект Контурна рязкост преди да го запаметите, направете опити с настройката (има три плъзгача) до като стигнете до желания ефект. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Resize на снимките
Автор: stown   
Дата:   09-01-14 02:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Resize на снимките
Автор: myphotos   
Дата:   09-01-14 09:56

То и аз никога не съм ползвала с фотошоп а на куулпикса, но като чета ще взема да се ползвам и с фотошоп [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Resize на снимките
Автор: mano   
Дата:   09-01-14 15:43

Интересни публикации се появяват гледам. Предпочитам да си ресайзвам в шопа, пред това да ползвам някакви външни уеб приложения. Ще видя за какво говори pachok, но за сега съм доволен от отговора на Жоро.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »