Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: old_firehand   
Дата:   08-01-14 09:28

hotsnail,що на колелцето не ти пише 4к,този шот си го направил на 480р

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: hotsnail   
Дата:   08-01-14 09:43

какво колелце? какво 480?

Няма значение жив и здрав. Снимайте си и се радвайте. Прав си че едно 4К за модел апарат от 2014-а година е хубава реклама...дано в следващите модлеи се поправят.

Мойта теза е, че и 1080 не може да се снима като света с тоя клас апарати, без значителни усилия, та дори това е леко излишно, за повечето хора.



Публикацията е редактирана (08-01-14 09:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: hotsnail   
Дата:   08-01-14 10:33

Приятна изненада само 1000 лева начална цена!

Предвид колко екстри иа спрямо 3N си е направо прекрасна сделка

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: Digitalgab   
Дата:   08-01-14 11:04

Предпочитам дизайна на Самсунг. Също така много реалистично мислене зад софтуера. Добри продукти правят.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: Emoxide   
Дата:   08-01-14 12:07

Киро, дай ми 2-3 съвета за видео с NEX-a;
Голям зор е да не ти избяга фокуса върху обект, ако е на АФ, особено ако е под 1м отсояние, а пийкинга не е много добре изразен при ръчно фокусиране, дали не трябва да снимам B/W със завишен контраст и острота, както и пийкинг на max ?



Публикацията е редактирана (08-01-14 12:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: simbon4o   
Дата:   08-01-14 12:21

Пиикинга има 3 нива и цвят за да си го направиш както ти трябва ;). Пробвай по-силното при по-голяма близост. На АФ... няма такъв дето да прави каквото искаш ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: hotsnail   
Дата:   08-01-14 15:05

Значи Аф за видео....става за спомен. Със 16/2.8 при мен си бацаше добре, като видео камера, малко размазва чат пат ама после фокусира пак и там през цялтоо време....

Със МФ и peeking и видео никакви проблеми няма. Съвсем рязко и детaйлно се получава. Резултата 2 МП все пак, на 16МП ти трябва по прецизен фокус. Та аз peeking-a как го настройвам - цвят жълто (това май най-добре се вижда повечето време или червено), на макс разбира се, отделно бутни малко контраста нагоре +1 или +2 и мaлко смъкни остротата -1 или -2. Пробвай и обратното с контраста и остротата. Различно е според обектива. За всеки обектив трябва да си намериш как най-добре баца....

Най-важното гледай си дисплея къде почва фокуса и къде свършва...като видиш къде е зоната на фокус, peeking-а помага. Снимал съм с 18-250 видео с ръчен фокус и беше доста сносно. Предвид че беше на доста тъмно в една пещера направо супер се получи.

Черно бяло също подобрява peaking-а. Ама черно бялото с голям контраст за видео ще е доста артистично..то става предимно черно и бяло и доста доста странно, пък видоето се записва с тия ефекти. За снимки в RAW няма значение, даи ще снимаш ч/б с висок контраст и ниска рязкост.

Са има си специфики от обектив до обектив. С 90/2.8 ми е много лесно, с 45/2 мие по-трудно....пробвах един канон 55/1.2 или нещо такова ФД, там беше песен просто.


За видео е хубаво някой дето рабзира да пише. Примерно това дето научих е да държа скорост около 1/100 и по-надолу, иначе седи изкуствено движението.

Трябва си хубава глава на статива за видео. Аз уж имам една топчеста на манфрото - ама с нея или малко задържа повече и аз като насиля подскоква изведнъж....или пък ще я охлабя повече и ще лулпне камерата напред....Има си видео стативи и видео глави...сигурно за това са направени.....

От ръка видео е смешна работа. Може статични сцени дето не местиш камерата и после да стабилизираш със софтуер, ама софтуера всъшност подрязва краищата за да стабилизира....с 16мм обектив горе одлу имам гледаеми лкипчета за спомен от ръка.

Сега има един куп аксесоари да ти стабилизириат апарата...ама хубавите са майка си и баща си като пари....



Публикацията е редактирана (08-01-14 15:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: insofia.net   
Дата:   10-01-14 13:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »