Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на светкавица за Panasonic Lumix DMC-LX5
Автор: danielka_y   
Дата:   06-01-14 21:24

Моля за помощ в избора на светкавица.... Наскоро се сдобих с този панасоник (не разбирам от фотография изобщо) и ме посъветваха че с външна светкавица снимките ми на закрито ще се променят коренно. В момента даже съм го обявила за продажба в базара, но ако успея да намеря сносна светкавица за апарата може и да не се разделя с него. Идея нямам как трябва да подбирам светкавиците и какви средства трябва да заделя за нещо което ще ми свърши работа...предполагам че бих отделила 50-60лв трудно бих дала 100лева, но не е невъзможно :)
Благодаря на всички които ще отделят от времето си да дадът безценен съвет на един неук.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица за Panasonic Lumix DMC-LX5
Автор: stown   
Дата:   06-01-14 21:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица за Panasonic Lumix DMC-LX5
Автор: danielka_y   
Дата:   06-01-14 22:09

Ами, до скоро се мъчех да правя снимки без светкавица със исо 200 при различни режими, но за сега като че ли при режим Р исо 200 и светкавица -1 1/3 , баланса на бялото го държа на светкавица, се получават що годе добре снимките. Спора е със съпруга ми за апарата той смята че ... цитирам "няма я остротата на снимката, пример - косата е като размазана, почвата е размазана, няма я остротата на снимката ... детайлите!"

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица за Panasonic Lumix DMC-LX5
Автор: pmartinov   
Дата:   06-01-14 23:06

Даниелка LX 5 прави наистина много добри снимки с външна светкавица .

Моя опит е с никонскa светкавица SB 900

Слагам я на AUTO и снимките стават много добре .

Малка светкавица не може да направи добро осветление това го запомни !

Апарата има


ъпдейт 2.0

Ако не можеш да си позволиш добра светкавица се научи да ползваш ествественото осветление правилно.

Не бързай да го продаваш,научи се да го управляваш ;)


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица за Panasonic Lumix DMC-LX5
Автор: mihajlov2   
Дата:   06-01-14 23:26

Камерата е чудесна, но, за съжаление, както повечето по-свестни камери, за да покаже възможностите си, изисква набор от определени умения, или ако нямаш опит, изисква четене, учене и практика. Освен това Панасоник не се славят като камери, от които се получават директно безупречни кадри във формат JPEG. Т.е. камерата ще покаже напълно на какво е способна, само като се снима във RAW, следи се хистограмата, внасят се експокорекции, снима се предимно в режим приоритет на диафрагма (A) и т.н. Това предполага и определени знания и умения за обработване на кадри в RAW формат в конвертор, преди да бъдат конвертирани в JPEG...
Т.е. проблемът не е в камерата. Просто трябва повечко четене и натрупване на опит.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица за Panasonic Lumix DMC-LX5
Автор: danielka_y   
Дата:   07-01-14 21:01

Благодаря на всички за съветите!
Ще си потърся външна светкавица,
Ще почета и ще се поопражнявам
Дано успея да разуча апарата.
За сега ще го спра от продажба :)
Благодаря още веднъж на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица за Panasonic Lumix DMC-LX5
Автор: misho   
Дата:   07-01-14 21:25

danielka_y,
Имаш перфектна камера с големи възможности, повярвай ми изснимал съм над 50 000 кадъра с LX3 която е по стар модел, светкавицата е най малкият ти проблем. Избягвай автоматичните настройки, опитай се да работиш на програмирани от теб настройки за исо, metering, WB, AF mode и ще имаш чудесни резултати. Ако приоритета ти са снимки на закрито, каква да е малка външна светкавичка ще ти свърши работа на принципа опит-грешка, тоест снимаш гледаш сравняваш и продължаваш,но трябва да имаш идея как да променяш скорост, диафрагма, чувствителност.Дори и с ДСЛР и светкавица на закрито снимките са си въпрос на доста умения, опит и тн.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »