Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Макро и твърд обектив за Никон
Автор: EvaJor   
Дата:   06-01-14 19:11

Здравейте
Имам Никон 5100, с китовия и още един обектив Никор - 55-200 mm. Искам да си взема обектив за макро и моля за препоръки. Ще снимам капки, вода, снежинки, цветя...тоест, най-вероятно няма да снимам насекоми, освен може би пеперуди[smile]. Изцяло за любителски цели - хоби, така че ако може по-нисък бюджет[smilie3]
Освен това, обмислям ето този обектив -
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/211303075003.html .
Някакво мнение за него или препоръка за друг подобен твърд, светъл обектив - искам го за пейзажи и градска архитектура? Четох някъде, че този обектив "няма ръчна бленда" - какво трябва да означава това?

Благодаря ви предварително за насоките.


Отговори на това съобщение
 Re: Макро и твърд обектив за Никон
Автор: Pavlov   
Дата:   06-01-14 19:29

Здравей, и добре дошъл/ла във форума [smile] ,

За твоето тяло, за да имаш автофокус, трябва да търсиш обективи с AF-S в означението. Най-евтиният вариант е този:
Nikon AF-S DX Micro Nikkor 40mm f/2.8G
Недостатъкът му е, че трябва да снимаш от много малко разстояние, за да постигнеш добро увеличение. Другите възможности, според бюджета, са:
Nikon AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G ED VR
Nikon AF-S Micro Nikkor 60mm f/2.8G ED
Nikon AF-S Micro Nikkor 105mm f/2.8G VR

Nikkor AF-S 35/1.8G е много приятен малък остър светлосилен обектив. Според мен е задължителен за всеки с никонско тяло, особено безмоторно. Само трябва да си прецениш дали фокусното му разстояние ще ти е удобно за архитектурни снимки. Аз бих предпочел нещо по-широко.
Не знам какво значи "няма ръчна бленда". Може би, че няма пръстен на обектива за ръчното ѝ управление. Вместо това се използва врътката на тялото.


Отговори на това съобщение
 Re: Макро и твърд обектив за Никон
Автор: EvaJor   
Дата:   06-01-14 19:57

Благодаря. Първият препоръчан макро изцяло влиза в бюджета ми, така че утре ще отида да го видя на място. Не знам обаче дали се свиква лесно с липсата на стабилизация?
Какво би препоръчал като твърд широкоъгълен? Иска ми се да е светъл обектив, тъй като тези, които имам понякога ми идват тъмни..

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »