Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Никон AF 85/1.8
Автор: Божидар58   
Дата:   06-01-14 18:21

Искам да закупя Никон 85/1.8. Колега продава такъв никон, но е версията без D. Може ли някой да ми каже каква е разликата между никон AF 85/1.8 и никон AF 85/1.8D.Знам, че D означава, че обектива предава информация за разстоянието до обекта на тялото. Интересува ме на практика кой от двата е по добър. Питам, защото не съм много запознат с подробностите и не искам при закупуването да се окаже, че не съм разбрал добре...

Отговори на това съобщение
 Re: Никон AF 85/1.8
Автор: Shilo   
Дата:   06-01-14 18:37

Здравейте и ЧНГ!
Версията на 85-цата с "Д" има автофокус, което само по себе си е много важно. Ако ще го ползвате на фотоапарат, който няма вграден мотор за автофокуса, гореспоменатата "Д" версия на обектива няма да може да фокусира сам.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон AF 85/1.8
Автор: prisonbreak   
Дата:   06-01-14 18:39

В Базара има и Д версии. Тоя щом е без Д значи е доста стар. От първите производства.Аз не бих си взел толкова стар обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон AF 85/1.8
Автор: estate   
Дата:   06-01-14 18:44

И с двата обектива ще има автофокус на тела с вградден мотор.

"D lenses (and also G) provide distance information to the body. Enables the 3-D element of 3-D Matrix Metering on bodies which support it. Advantage is most noticeable when using TTL flash."

"The D lens will work slightly better with flash (as Ian said) but the difference is subtle, most noticeable when shooting subjects that are very dark or very light (like brides and grooms). "

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »