Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на low-end видеокамера Sony vs JVC
Автор: vladec   
Дата:   06-01-14 13:54

Здравейте!

Изключително много ви моля за съдействие, тъй като днес трябва да взема окончателно решение за избор!

След всичките проучвания и тонове изгледано видео се спрях на Sony HDR-CX280 и JVC GZ-EX315.

Предимствата за мен:
За Sony - Оптичен стабилизатор и повече режими на запис, "по-широкоъгълен" обектив (29мм)
За JVC - по-голям и сензорен дисплей, по-дълга работа и екстри като slow-motion и вградено осветление.

Минуси за мен:
За Sony - джойстик за управление, по-малък дисплей, по-трудна работа с фокуса.
За JVC - пол-лоша картина на дисплея, по-лош стабиизатор, много по-приближена картина (40мм обектив).

Моля Ви - помогнете с преценката! Идеята е повече за домашно видео, но и снимки на природа, забележителности, т.е. непрофесионална употреба.

Според Вас кой от тях е по-добър, включително и в "тъмни ситуации"?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на low-end видеокамера Sony vs JVC
Автор: 798099   
Дата:   06-01-14 15:12

Не е ли по-добре да потърсиш във форум за видео? Това не ти го казвам като заяждане, просто мисля, че е по-голям шансът да намериш конкретно мнение на хора, които са ползвали едната или другата камера.

Но тъй като пишеш, "домашно заснемане", мисля, че СОНИ-то ще е по-подходящо. Това, защото си спомням как се мъчих да заснема едно тържество в детската градина на сина ми в сравнително малко помещение. Разликата между 29 и 40 мм е значителна. Пък и обективът все пак е ЦАЙС!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на low-end видеокамера Sony vs JVC
Автор: vladec   
Дата:   06-01-14 15:41

Ами просто сметнах, че темата е по-скоро подходяща именно за раздела техника и затова писах тук :).

Точно оптиката ми е най-голямата мъка, защото поцъках с JVC-то в домашни услови и ми се стори, че уеб-камерата ми е с по-широк обектив дори... Но пък при слабо осветление се справя доста добре.

Наистина бих искал да попитам хората, имали някои сходни модели от тези серии, дали качеството на видеото е с голяма разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на low-end видеокамера Sony vs JVC
Автор: GOSPODIN   
Дата:   06-01-14 20:01

НИКОГА JVC - най-големия боклук за видеозаснемане.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на low-end видеокамера Sony vs JVC
Автор: cameraman   
Дата:   06-01-14 20:26

Няма такава марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на low-end видеокамера Sony vs JVC
Автор: Will   
Дата:   06-01-14 22:34

GOSPODIN написа:

> НИКОГА JVC - най-големия боклук за
> видеозаснемане.

Абсолютно потвърждавам... с JVC съм пренживявал множество проблемации и не бих повторил греката...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на low-end видеокамера Sony vs JVC
Автор: Aron   
Дата:   06-01-14 22:34

За видео - само Сони!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на low-end видеокамера Sony vs JVC
Автор: kioto   
Дата:   06-01-14 23:08

Вземи си Сонито.Моделът е доста добър като качество -цена!Прави много качествена картина и при ниска осветеност![shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »