Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Синхронизация на аналогова Suntax 908 na swetlo
Автор: Vesay   
Дата:   05-01-14 16:44

Колеги, имам въпросната светкавица и искам да я използвам като отдалечена светкавица на статив заедно с чадър, но иде реч за синхронизацията. Тригер волтажа и е от порядъка на 273 волта ако не се лъжа. Най-евтиния и лесен начин е разбира се с фотоклетка по за 16 лева - има такива които работят с този волтаж. За студиото няма проблеми, но искам предимно да я използвам на вън. Моля дайте предложения. На светкавицата има място за жак, но не знам дали е добър вариант при този волтаж.

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизация на аналогова Suntax 908 na swetlo
Автор: asahi   
Дата:   05-01-14 18:32

Вариантът е добър или лош в зависимост от това какво ще включиш там. С радио синхронизатор няма да имаш проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизация на аналогова Suntax 908 na swetlo
Автор: Vesay   
Дата:   06-01-14 09:04

Това добър или лош за варианта с жак ли говориш. Малко повече инфо ще дадеш ли и сигурен ли си, че с радио синхронизатор няма да имам проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизация на аналогова Suntax 908 na swetlo
Автор: GOSPODIN   
Дата:   06-01-14 09:46

Не виждам смисъла да ползваш тази дърта светка с 20 водещо, а и не знам как ще се справи радиосинхронизатора с това напрежение.
По-добър вариант ще бъде например една Yongnuo 460II за около 80лв. и два синхронизатора Yongnuo RF-603 за общо 60-70лв. (всичко от Ибей) и няма да имаш никакви проблеми, а светката е с делител на мощността и работи много добре за цената си. Към синхронизатотите в комплекта върви и жак, но е за студийни тела.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »