Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Централна гара - снимането забранено!
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   02-01-14 23:22

Здравейте колеги бих искал да споделя с вас един проблем който ми се случи на 01.01.2014 година на централна гара!

Между 16:00 и 17:00 този ден правих любителски снимки на филм Kodak Ektar 100 и двама полицаи ме спряха по сигнал, и ме попитаха
дали имам разрешение да снимам, тъй като там трябвало всеки да има разрешение от директора на гарата за да прави снимки макар и любителски. Аз им обясних че съм любител и не правя снимки за някоя медия или вестник, и те ми казаха че е забранено снимането и да им предам филма. Аз им предадох филма и трябваше да дам обяснение защо снимам! Днес се поинтересувах тъй като не бях наясно как стоят нещата и разбрах че никой, абсолютно никой няма право на ОБЩЕСТВЕНО МЯСТО да забранява снимането, след като няма нито един знак, табела или маркировка посочваща къде е разрешено и къде не е снимането. Документа който имам, по точно копието от показанието което дадох, и една писмена жалба която ще направя, смятам да настоявам за писмено извинение от директора и да ми бъде върнат филма, защото тогава не получих писмено обяснение защо ми забраняват да снимам!
Смятам че никъде по света няма забрана на обществени места да се правят снимки. То тогава всеки обикновен човек, пасажер, чакащ, дете, възрастен, семейство или група ученици трябва да му бъде забранено снимането ли? Какво крият там те - мръсотия ескалаторите не работят от години, разни боклуци навсякъде, спринцовки, наркомани и бездомници се скитат там и не се обръща никакво внимание!

Моля всички вие да обърнете сериозно внимание на това, защото то засяга всички фотографи - без значение професионалисти, любители, работещи и т.н. Също така бих искал някой ако може да ми даде отнякъде образец по който да напиша жалба!

Благодаря Ви.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: compur   
Дата:   02-01-14 23:35

и как се казваха "тези полицаи"? записахте ли им фамилиите? от кое РПУ са?

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: my.point.of.view   
Дата:   02-01-14 23:41

Да, полицаите са абсолютно прави.

Прочети Постановление 181 на МС от 2009 година.

Нямаш право да снимаш на изброените места.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: stown   
Дата:   02-01-14 23:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: pstoev   
Дата:   02-01-14 23:42

е добрутру!
не мошеш да снимаш на такива общетвени места, антитерористични мерки!

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: ink   
Дата:   02-01-14 23:47

Не се разпенвай толкова. Има си законови ограничения, без значение дали ни харесва или не. Гарите са забранени за снимане.

"Следните обекти не принадлежат към обществени места: спортни зали/стадиони, музеи, гари в т.ч. станции на метро, училища, университети, болници, магазини, зоологически магазини - това означава, че ако по време на заснемането се намирате в този обект, имате нужда от писменото разрешение на собственика (Property Release)."

Повече: http://photo-cult.com/articles/law/p4.php



Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: boni   
Дата:   02-01-14 23:48

По принцип този , който иска да заснема такова място със зла умисъл, ще го заснеме без никой да разбере. Особено със съвременната техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: swan_   
Дата:   02-01-14 23:48

Аз пък снимах там без да ми правят проблем. За летището и метрото исках позволение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   02-01-14 23:55

Да името на единия полицай имам, тъй като съм попълнил протокол за доброволно предаване на основание чл. 109, чл. 110, и чл. 159 от НПК.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: bleki1   
Дата:   02-01-14 23:57

Централна гара София е един от обектите със "значение за националната сигурност". Не зная какво значи това, а и какво толкова ще навредя ако снимам този обект, а и както казва Бони-ако искам да снимам нещо с користни цели, имам 1001 начина да го направя без да ме видят. Тъпо е, но в твоя случай полицаите са прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   03-01-14 00:01

Значи с няколко думи - ако си търся правата ще си загубя времето и няма да ми върнат филма.
И ако получа разрешение от директора че мога да снимам - ще бъда спокоен!

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: stown   
Дата:   03-01-14 00:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: pmartinov   
Дата:   03-01-14 00:06

Отчитане на дейност...

Това е по същество мероприятието в което автора на темата е въвлечен не по своя воля.

След атентата в Бургас се хвърлят доста пари за охрана на подобни обекти.


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   03-01-14 00:06

Снимането на ЖП гара е забранено, ползването на заснемащи устройства е забранено. Охранителна полиция си е свършила работата, а ти нямаш основание да им се сърдиш.



Публикацията е редактирана (03-01-14 00:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   03-01-14 00:08

Zenit ET + Flektogon 35mm + Kodak ektar 100 - конкретно правих снимки на влаковете там където спират, едни графити, подлеза в който е мръсно и ескалаторите не работят, и вътре в самата гара две снимки направих и една бабка докато чакаше влака. Това е!

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: uri64   
Дата:   03-01-14 00:13

Ми най-вероятно на такива места режимът ще се затяга още повече...последните два взрива в Русия май бяха точно на някаква гара...ясно е, че човек с филмов апарат едва ли ще е терорист, но след като има закони и разни нормативни актове е хубаво човек да си иска разрешение...

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: a100   
Дата:   03-01-14 00:13

vitttoriostankov, не гледа ли кво стана на гарата във Волгоград??? Та ти си потенциален терорист. Ченгетата са прави в случая. Наложи се да снимам как се охранява бургаското летище на 12-ти септември, ден след като бутнаха кулите. Нали си наясно, че ако ме бяха видели с фотоапарат да снимам охраната, нямаше да си хортуваме тук сега [cool]. [beer] и не се коси...

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: uri64   
Дата:   03-01-14 00:14

А за конкретния случай май най-добре е било с някоя цифрова джаджа с подвижен дисплей да се снима - примерно некс или подобно..

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: jey6   
Дата:   03-01-14 00:15

Кофти е, че са ти взели филма...

Бони е прав, че ако някой иска ще си наснима гарата от всеки възможен ъгъл и никой няма да го забележи или спре ама...

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: realnoncho   
Дата:   03-01-14 00:19

Аз също не знаех, че е забранено на гари, но имах колега в предишна работа който ми обясни на дълго и широко. Имаше и карта за трейнспотър, с която няма проблем да наблюдаваш и снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: stown   
Дата:   03-01-14 00:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   03-01-14 00:24

Този въпрос е разискван не веднъж тук. На гари не може да се снима и това е. И на мен са ми правили проблеми и са ми казвали - "извинявай, но ние ще имаме проблеми, на нас не ни пречиш". И тъй като не съм умрял да снимам Централна гара не съм се и разправял. Едни познати бяха снимали там с видео камера, някаква боза за някакъв проект и полицията беше довтасала на минутата. Те бяха казали че снимат "предвалителни кадри" (цитирам) за "Стъклен дом" и ги бяха оставили. Явно има двоен стандарт, но така или иначе не виждам какво толкова може да се снима точно по пероните на централна гара, което не може да се снима на всяка друга селска гара, където няма да правят проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: geokar   
Дата:   03-01-14 00:25

На мене веднъж ми извадиха филм от апарата за снимане на жп мост пред гара Белград (и на останалите, снимали моста). Беше 1975 г., бяхме юношески хор, потеглил за Белгия. Беше социализъм и братство между нашите два народа. Когато трийсет години по-късно американците бомбандираха този мост, си помислих, че може би тогавашните югославски полицаи са имали право...[smilie10] [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   03-01-14 00:26

Напълно е прав uri64, че след трагедията в Русия нещата се затягат повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: dafil   
Дата:   03-01-14 00:27

"Следните обекти не принадлежат към обществени места: спортни зали/стадиони, музеи, гари в т.ч. станции на метро, училища, университети, болници, магазини, зоологически магазини - това означава, че ако по време на заснемането се намирате в този обект, имате нужда от писменото разрешение на собственика (Property Release)."

хах-че те направо казват..."на който не му харесва-да хваща гората".Май само тя и улицата остават свододни за снимане!

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: geokar   
Дата:   03-01-14 00:28

Имаше ли знак със зачертнат фотоапарат?

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: stown   
Дата:   03-01-14 00:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: uri64   
Дата:   03-01-14 00:36

> Имаше ли знак със зачертнат
> фотоапарат?

в случая, ако в закона е записано, че не може да се снима на подобни места и не е упоменато че такива знаци са задължителни (както е най-вероятно) е все тая дали е имало знак или не....

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: Стоев   
Дата:   03-01-14 00:37

написа:

> Имаше ли знак със зачертнат
> фотоапарат?

Непознаването на Закона не оневинява Извършителя - и в градинката пред блока не пише да не се стреля с въздушна пушка по разхожданите кучета нито да не биеш собствениците им, ако не им събират акитата ....


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   03-01-14 00:53

Никъде не видях такъв знак! Може и да има кой знае!

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: nyamago   
Дата:   03-01-14 00:56

Всичко е пълна боза! [smilie9]

Може би има смисъл в разпоредбата при повишените рискове, но прилагането и е хаотично и я обезсмисля. Не може да очакват всеки гражданин (и селянин) в тълпата да е чел Постановление 1234567 от не-знам-коя-си година. Ако няма ясно разбираеми и добре видими табели на множество места из гарата - нищо не са направили.

Аз съм снимал на софийското летище след въпросната 2009-та без никой да ми направи въпрос - явно съм имал късмет и/или полицаите се спали някъде. Ако блеят за фотограф, може да изпуснат и някой с торба бомби - така ли плащам (данъци) да ми пазят живота и здравето?! [smilie5]

Обаче пък ме спряха двама полицаи на моята тук гара (Лондонската Падингтън), където НЕ Е забранено да се снима. Ако не по гари (живота ми минава по тях) къде да снимам? Направил съм тонове снимки по лондонските гари и метростанции. Изведнъж: "Господине, има сигнал от граждани, че се въртите из гарата и правите снимки!" Много будна гражданска съвест това британците, ей! След кратък любезен разговор (и може би щото съм дърт чичка с костюм и връзка, а не някой 20-годишен мургав брадатко) ми се извиниха "Знаем, че не е забранено, но сме длъжни да проверяваме сигнали, приятно пътуване!" - и не поискаха дори да видят кадрите, макар да им предлагах. (Изтървах двама от твърде малкото зрители на фотографията ми :)

На някои места си е забранено, но има съвсем недвусмислени знаци дето и арабин и китаец ще ги разбере: зачеркната с червено камера. Там ако снимаш (осмелявал съм се), си носиш риска и последствията.

На Централна Гара никакви знаци и табели ли няма?

Редакция: видях какво е казано за знаците докато съм писал. Незнаенето на закона не оневинява, но този постулат не освобождава читавите власти от задължението всячески да разгласяват и напомнят закона. Най-малкото - спестява им разправии пост-фактум. А и от уважение към гражданите - каквото уважение е присъщо на "читавите власти" доколкото съществуват тук-там.



Публикацията е редактирана (03-01-14 02:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   03-01-14 00:56

Централна гара София е един от обектите със "значение за националната сигурност" - ОК, така е.

Така пише в Постановление 181 на МС. Освен това там са изброени и доста дейности.
Например:
1. Стратегически дейности:
1.1. Производство на храни;
1.2. Съхранение на храни;
1.3. Контрол по безопасността на храните;
1.4. Селско стопанство:
а) производство на храни;
б) съхранение на храни;
в) контрол по безопасността на храните;
г) напоителни системи.

VI. Сектор "Транспорт"
1. Стратегически дейности:
1.1. Осъществяване на сухопътен транспорт, в т. ч. изграждане и
поддържане на инфраструктурата и транспортните средства, необходими за нормалното функциониране на тази дейност;


Това означава ли, че не може да се снимат тези дейности?
Къде е казано какви са ограниченията в стратегическите обекти и дейности ?


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: uri64   
Дата:   03-01-14 01:01


> 1.4. Селско стопанство:
> а) производство на храни;
> б) съхранение на храни;


Това е яко! Сега по тази точка заминават всички, участвали в реализацията на календарите на Фермер.бг [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: Aleksandr   
Дата:   03-01-14 01:52

Да бе! Ама ако рекат да те бият, отвличат или да ти взривяват дукяна, с човечето на Гугъл мапс чуден план могат да си направят...Вече и по селата...

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: dave   
Дата:   03-01-14 02:47

“Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”

щадящ превод на

“They that can give up essential liberty to obtain a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.”
— Benjamin Franklin


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: stown   
Дата:   03-01-14 03:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: autosvet   
Дата:   03-01-14 04:24

Като каза Бенджамин Франклин се сетих за един колега, който в бурните си младежки години се озовал в САЩ на студентска бригадка да продава сладолед с едно камионче. Минал покрай летището и влязал на паркинга да търси клиенти по едно време като дошли едни мутри с надписи ФБР и познайте какво му се е случило.

Иначе мен са ме молили да си прибера апарата на пловдивската гара. И понеже зная, че не е много гот да се разправяш с полицаи за глупости си го прибрах. [shtrak]

А пък на една малка гаричка началника на гарата ни снима [smilie5], човека ни каза кой маршрут да хванем и къде има хубави гледки, че бяхме с колелата малко на чукаризъм. Разказа ни за историята на гарата и за нейния часовник - единствения останал такъв работещ в страната и даже ме помоли аз да снимам часовника, защото им е гордост.



Публикацията е редактирана (03-01-14 04:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: Digitalgab   
Дата:   03-01-14 07:55

Полицаите имат право.

О тактике проведения диверсионно-террористических актов (ДТА)

Анализ материалов расследования совершенных на территории Российской Федерации акций террористического характера позволяет выделить наиболее характерные признаки их подготовки. Во всех известных случаях места совершения ДТА предварительно изучались террористами и их пособниками.

Типичные признаки подготовки к проведению террористических актов:

видео- и фотосъемка объекта;
наблюдение (в т.ч. с применением технических средств - биноклей, телескопов);
составление схем объекта и путей подхода к нему;
попытка получения данных о системе охраны и обороны объекта;

http://www.fsb.ru/fsb/supplement/advice/dta.htm


Времената се промениха. Навремето слайдове бях си направил на тая гара с Еликон 35С.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: mboy   
Дата:   03-01-14 07:58

то такава сигурност като нашата, в цяла Европа няма!

не съм видял на друго място в станциите на метрото да няма кошчета за боклук, например


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: OIM   
Дата:   03-01-14 08:11

Специално за Digitalgab -- http://zyalt.livejournal.com/tag/Свобода%20фотографии#post-zyalt-817942
Да видиш как в Русия дежурните стикери по гарите '' снимать запрещено '' падат и на тяхно место се слагат други - '' фотографировать разрешено ''

Отнело им е три години на руски граждански организации да убедят отговорните лица по гари , метро и магазини че законът разрешава снимането на обществено място

Дори наскоро лично Медведев препоръчва на фотографите когато някой им забрани да снима в магазин например , да си търсят правата в съда

Добре е авторът на темата да обжалва действията на полицаите в съда


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: imitev   
Дата:   03-01-14 08:17


Ако толкова държи - да си беше поискал разрешение от началника на гарата.

Чак и в съда за 1 филм - аз не бих се занимавал...

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: OIM   
Дата:   03-01-14 08:50

Ако има закон който забранява снимането на такива места , с какво право началника на гарата може да го отмени когато си поиска и да дава разрешение на някого да снима ?


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: Digitalgab   
Дата:   03-01-14 08:56

Тия от сайта Радио Свобода са ми ясни, но след последните атентати ще затегнат правилата.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: MikeDimit   
Дата:   03-01-14 09:08

Със съветска антична техника, непредставителен вид и неопределенно блуждаещ по спецобект - за 72 часа в ареста за привенция на терористичен атентат. И да докажеш, че имаш сестра монахиня![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: djfroggy   
Дата:   03-01-14 09:30

Комунизъма още не си е отишъл, даже е превзел и Евросъюза. Те ще ми кажат кое не е обществено място! Бездарници! Обществено място е където има много хора! "комунизъма" като казвам имам предвид скапана бюрокрация, която пречи на всеки за всичко. Убеден съм, че ред трябва да има, но това вече е прекалено!

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: ValentinRussanov   
Дата:   03-01-14 10:12

Разбирам google да не връщаше резултат за да ти забранят да снимаш, но при това положение е напълно безсмислено:) секретен обект


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: fotorafi   
Дата:   03-01-14 10:42

Виторио, леко си се отървал! Съгласно закона са могли да те арестуват и да пишеш едно денонощие обяснения в полицейското. Обекти " с национално и стратегическо значение" не могат да се снимат без писменно разрешение. 4-5 пъти са ме арестували за снимане... Много проблеми имах, когато ме арестуваха като снимах от един мост в София железопътните линии и идващ влак.Трябваше такава снимка 2/3 метра за Пловдивския панаир
От сигурност и превенциии..тероризъм, саботажи, диверсии
А снимащите терористи със скрити и миниатюрни камери, телефони няма как да видят и арестуват[beer]
Няма да си получиш филма...
По време на социализма във фотослужбата имахме една "тиква"-отговорник по държавната тайна. Подпираше се цял ден и преглеждаше всеки ден кадър по кадър заснетото от 24 фотографа. Имаше куриозни случаи, един колега снимал една необятна нива засадена с
тютюн и напоителни системи пръскат. И случайно прелитащ селскостопански самолет...
Снимката бе публикувана в сп. "България" .Българтабак вдигна вой: Било забранено тютюн да се полива изкуствено и третира с препарати... Увеличавал се вредния никотин и щели да им откажат износа на цигари в чужбина. Писмени обяснения, вой... Всяка година идваше едно тайно ченге да ни чете лекции по "държавната тайна".. какво да не снимаме



Публикацията е редактирана (03-01-14 10:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: hose   
Дата:   03-01-14 12:40

точно преди година снимах там, при това с модел и съвсем целенасочено… мина патрулката и нищо не ми каза
сигурно защото модела беше готин ;)

явно са решили че за да снимам така имам разрешително… но повече ме притесняваха тъмните субекти които се въртяха около нас през цялото време

аз всъщност исках на летището оригинално да снимам, но приятели там ми казаха че сложно се издава разрешително и за това снимах на гарата, смятайки че там е разрешено [smilie5]



Публикацията е редактирана (03-01-14 12:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: kvakioh   
Дата:   03-01-14 12:43

На два пъти в Централна гара, точно на пероните снимах, никой не ми каза нищо. Явно все пак са почнали да стават сериозни нещата.
В молове, големи магазини, супермаркети правят проблем винаги.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: asahi   
Дата:   03-01-14 13:35

Утре, ако не дай Боже стане някой сакатлък, ще има да се питате къде беше държавата, органите по сигурността, ченгетата, кондукторите и който там се сетите.

Никой не ти е забранил да снимаш - само редът за снимане е друг. Минаваш през началника, записват ти данните и ти разрешават да снимаш. После, ако стане нещо, може да те потърсят. Това се прави редовно след произшествия. Спомнете си атентата в Сарафово, Бостънския маратон - полицията поиска всички любителски кадри.

Гражданските права не са "правя каквото си искам", а "правя това, за което сме се разбрали с обществото". А общественият интерес е да има сигурност и затова обществото е изучило и назначило онези органи, дето не ти позволяват да снимаш без разрешение.

И на мен са ми правили забележка за снимане на парижка гара, в московско метро и къде ли още не, та се съобразявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: Vinsent   
Дата:   03-01-14 13:53

— Защо не носите апарата със себе си?
— Защото нямам апарат — гласеше откровеният и ясен отговор.
— А ако имахте, щяхте ли да правите снимки с него? — попита старшията.
— Ако имах, ама нали нямам? — простодушие отговори Швейк и спокойно понесе въпросителния поглед на старшията, когото тъкмо в този момент отново заболя глава, така че не можа да измисли по-подходящ въпрос от следния:
— Трудно ли е да се снима гара?
— По-лесно от това няма — отговори Швейк. — Гарата не мърда, стои си на едно място. Също така човек няма нужда да ѝ казва: „Усмихнете се.“


[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: realnoncho   
Дата:   03-01-14 13:55

Да бе, щото хора с ДСЛР-и са ходили преди атентатите да снимат. Това е толкова смешно и тъжно, че няма накъде повече, някакви институции застинали по времето на студената война...

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   03-01-14 14:03

Очаквайте скоро да се забрани заснемането на високи сгради, като превантивна мярка срещу тероризма, а в същото време все повече охранителни камери да дебнат на всяка крачка, и от големи екрани вместо билбордове, Големия брат да призовава гражданите да спазват правилата в името на общественото благоденствие. Честита нова 1984!

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: ivansky   
Дата:   03-01-14 15:09

дааа, то и в северна корея няма право да се снима на гарата. явно това е пътят към светлото бъдеще.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: E.Yonkov   
Дата:   03-01-14 15:10


> “Който заменя свобода за
> сигурност, накрая губи и двете”

Тъкмо за тая приказка се сетих по повод на темата и се чудих кой я беше казал - все по-актуална става за съжалене.

Автор: asahi

Утре, ако не дай Боже стане някой сакатлък, ще има да се питате къде беше държавата, органите по сигурността, ченгетата, кондукторите и който там се сетите.

Никой не ти е забранил да снимаш - само редът за снимане е друг. Минаваш през началника, записват ти данните и ти разрешават да снимаш. После, ако стане нещо, може да те потърсят. Това се прави редовно след произшествия. Спомнете си атентата в Сарафово, Бостънския маратон - полицията поиска всички любителски кадри.


Понеже изглеждам малко съмнителен ли или не знам по каква причина, но "органите по сигурността" често ми проверяват личната карта без да съм дал някакъв повод. Аз винаги им задавам много актуалния за мен въпрос - кога ще започнете да проверявате личните карти на престъпниците - нали за това ви давам заплата всеки месец? Не се е случвало да ме арестуват все още - вероятно имат право да арестуват и за такива въпроси(?)
Един веднъж малко се притесни и ми обясни, че те имали норма да проверят еди си колко лични карти и да запишат имената на проверените в скъсаните си тефтерчета. Та ето за това работите уважаеми дами и господа - с данъците си плащате за да ви бъдат записвани имената в скъсано тефтерче, а не за да живеете по-сигурно. Ето там са държавата и органите по сигурността - и там ще бъдат докато продължаваме да се навеждаме, вместо да им търсим сметка какво точно правят.
А кадрите от атентатите в Сарафово и Бостън са послужили вероятно за да улеснят полицията в разследването?

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: rx   
Дата:   03-01-14 15:12

Лесно е да се досети човек защо се закачат с хора с големи фотоапарати, обикновено твърде очевадно и демонстративно, в средата на чакалнята, но ще ви оставя да размишлявате защо е така :) Единствения смислен коментар в темата е, че няма никаква полза за вас да се заяждате за глупости с полицай, освен ако не ви е твърде скучно и искате да си припомните как се пише с химикал върху лист хартия и как мирише белината, с която мият коридора на РПУ-то. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   03-01-14 15:50

Доколкото имам представа, освен хора, които разбират от всичсо, тук има и опитни юристи. Няма ли кой да отговори на въпросът:
Къде е казано какви са ограниченията в стратегическите обекти и дейности ?


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: mishkyn   
Дата:   03-01-14 16:26

Не прилагайте двоен стандарт според това какво ви отърва и какво не!Закона е написан черно на бяло!На гари,спирки на метрото и прочие изброени по-горе обекти има охранителни камери,ако не ви е известно!!!Когато тези записи се преглеждат и забележат вашето присъствие,без това да е отразено в протокола,вие ли ще протестирате срещу наказанията,които ще последват за служителите и ако да,на какво основание???



Публикацията е редактирана (03-01-14 16:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   03-01-14 16:34

А къде точно в "закона" е посочено, че ако някой е снимал там, където държавата, охраната или някой си друг е решил, че не иска да снима... може да му отнема принудително нещо, което е негова собственост - като филма от фотоапарата му... и самите снимки, които също така са негова собственост? Къде в закона е записано "нарушителите" как трябва да се "накажат"? Пише ли, че трябва да се задържат, някакви глоби, нещо? Нещо за отнемане на имуществото им и унищожаване на работата им?

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: rx   
Дата:   03-01-14 16:41

Пише - полицията има право да изземе "лентата" ти като доказателствен материал. Има право да ти разпореди да изтриеш снимките. Има право и да те привика да даваш обяснения в РПУ. Ти на своя глава после имаш право да търсиш обезщетение от държавата за унищожените снимки, или пък да ти се върне "лентата". Общо взето, ако следваме буквално думичките в закона, имат право и да те поступат ако остроумничиш. Ти от своя страна имаш право и да загубиш делото срещу тях. Имаш право и след като се вижда присъствието ти в тази тема, отново да отидеш на гарата да снимаш, а те имат право да знаят, че след като си чел тази тема, си погледнал и закона и абсолютно съзнателно го нарушаваш, отивайки пак да снимаш там :) Общо взето един дълъг низ от права...

Изобщо става ми смешно като чета как хленчите като първокласници. На мен ми се изсипа цяла кола от онези дето ги дават по филмите в САЩ за това, че без да съзнавам съм хванал в кадър някаква военна сграда, че и щяха да бият преди да задават въпроси, вие тука хленчите за някаква кирлива гара [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   03-01-14 16:55

Аз не хленча, само задавам въпроси.. все пак тук нали става въпрос за "закони", та искам да си изяснят какво точно гласят те.
Еми да, те ако ми разпоредят да изтрия снимките, и аз имам правото, като се прибера да си ги възстановя с най-обикновена програмка. Но пък ако решат да ми вземат картата ... или апарата като доказателствен материал, имам право и да откажа да ги предам, нали? И те сигурно имат право да ме набият.
Аз на гари в моя град съм си снимал без проблем по пероните, ама забележки са ми правили по молове, както и на улицата една бабка ми се развика през прозореца на една къща, що съм бил снимал къщата й, имал ли съм разрешение, бил съм крадец и наркоман и т.н. ... та така. А да.... веднъж снимах една позната на един мост над ж.п. линии с изглед към пристанището, и от долу някаква охрана нещо ми се развика... явно на много места са решили, че не им е кеф да снимаш. Сигурност - кво да прайш.



Публикацията е редактирана (03-01-14 16:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: rx   
Дата:   03-01-14 17:04

Надявам се не приравняваш бабата и сотаджиите с полицаи :)

Можеш да откажеш да предадеш картата ако ти я поискат. Всъщност те за да ти я вземат трябва да съставят протокол за това. Ако откажеш, би трябвало да те арестуват и да ти я отнемат по-късно, в РПУ-то. Ако не правиш глупости надали някой ще те набие. :) В протокола трябва да опишат подробно защо, как, по каква причина ти се случва всичко това, за да можеш ти по-късно да обжалваш. Законите ги има в lex.bg, но нито ти, нито аз сме компетентни да ги тълкуваме - там също имат форум, можеш да питаш подробно каквото те тревожи. Има и полицейски форум, където можеш да питаш защо се прави това по гарите и най-вероятно ще получиш най-точния отговор - защото имат заповед да го правят така.

Като цяло българските полицаи, с изключение на някои пълни селяндури в малки населени места, се държат в последните години доста по-дружелюбно от преди, така, че единственото, което може да ви създаде проблем е именно това негативно отношение, репчене и пишкомерене. Със сигурност не е в твоя изгода да си мериш правата с полицай и няма да ти хареса той да ти покаже неговите :) Честно казано досега никога не ми се е случвало да имам проблем с полицай - просто подхождай с дежурно уважение, не се репчи, отговаряй ясно и точно на въпросите, които ти се задават, не навлизай в излишен патос, и не вярвам да имаш какъвто и да е проблем. Бъди абсолютно сигурен, че последното, което иска един полицай на гарата е да се шляе безцелно заради някоя малоумна заповед и да гледа кой се снима с гаджето по гарите... неудоволствието е взаимно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: asahi   
Дата:   03-01-14 17:06

Anonimniq, от две твои думи се разбира, че не си запознат със доста от законите в България, не знаеш за правата и задълженията на гражданите, както и за правата и задълженията на правоохраняващите органи. Не че други ги знаят много, но проявявайки показно това си незнание будиш по-скоро съжаление, отколкото възхищение. И тъй като всички закони са публикувани в уеб-пространството започни да си отговаряш на въпросите един по един, вместо да предизвикваш отрицателни емоции срещу себе си по форумите.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: rx   
Дата:   03-01-14 17:10

Аз бих улеснил малко нещата - за да разбереш какво имат да правят полицаите повече отколкото може да прави сульо, пульо и петърчо, правилното четиво е ЗМВР.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   03-01-14 17:18

asahi, първо, тази тема не съм я започнал аз, второ - аз с правата съм си много добре запознат, но всички много добре знаем у нас кой какви права има и как единствено трябва да си спазваме "задълженията" без да задаваме много-много въпроси. Освен това има и едни такива работи, като "превишаване на права", "възползване от служебно положение" и т.н. и т.н.
Аз проблем с полицията до сега съм нямал... проверявали са ми няколко пъти лична карта, тарашили са ме 1-2 пъти, щото явно съм им изглеждал "подозрителен", но понеже такива са им "правата" и понеже аз не мога да възразя, че това дискриминационно отношение от тяхна страна накърнява достойнството ми на гражданин и човек... просто трябва да се подчиня. Та така... аз никой лично в този форум не съм нападнал с нищо - дори и словесно, Имам уважение към останалите потребители и очаквам такова и към мен. Никой не е роден знаещ... а когато тук се подхвърлят едни тези е нормално да могат да се задават и въпроси.



Публикацията е редактирана (03-01-14 17:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: rx   
Дата:   03-01-14 17:21

Зависи какво разбираш под претарашване, но ако са ти направили обиск без да е издаден протокол за това, е трябвало да подадеш жалба. Затова ти казвам - законите ги има в нета, прочети ги и ако се чувстваш с нарушени права в даден момент, ще знаеш как да реагираш - правилната реакция е жалба.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: asahi   
Дата:   03-01-14 17:50

Няма колективна сигурност без ограничаване на индивидуалните права.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: k7   
Дата:   03-01-14 18:48

Не съм чел всички постове, по горе но Централна гара се води с някакъв статут на нациналната сигурност. Така е и така ще бъде. Бакам в телевизия, снимам всеки ден и за такива места се иска разрешение. Така са и сградите на БНТ, БНР, всички гари и тн...

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: autosvet   
Дата:   03-01-14 18:49

Абе какво да ви кажа. Тук дето съм аз нямаш право с макетно ножче да си на улицата и ако полицая те спре и го намери най-малкото те чака готина глоба. Лошото е че влизаш и в регистрите. Ако снимаш на гарата идват и започват да питат, преглеждат снимки, трият, записват ти данните и така. Така, че нашите полицаи не правят нищо по-различно от другите по света. Проблема е, че го правят по-рядко от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: Gruyu   
Дата:   03-01-14 18:54

...то пък една гара!

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: Стоев   
Дата:   03-01-14 23:10

Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: autosvet
Дата: 03-01-14 18:49

Абе какво да ви кажа. Тук дето съм аз нямаш право с макетно ножче да си на улицата и ако полицая те спре и го намери най-малкото те чака готина глоба.....
Не си ли в Алианц България???


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: BonoVox   
Дата:   04-01-14 00:59

снимането със Sony NEX на "стратегически" обекти е фасулска работа- пробвано!!! [smilie3] ....е, мисля, че се подразбира да се държи по-дискретно и да се използва сгъваемия екран като помощник в кадрирането

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: Стоев   
Дата:   04-01-14 01:07

написа:

> снимането със Sony NEX на
> "стратегически" обекти е фасулска
> работа- пробвано!!! [smilie3] ....е, мисля,
> че се подразбира да се държи
> по-дискретно и да се използва
> сгъваемия екран като помощник в
> кадрирането

Жиесема с 10-20-30-40 мегапиксела отдавна е изобретен, както и топлата вода...
На "стратегически" обект за снимане - не са поискали - не са ти спретнали ядове...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: Стоев   
Дата:   04-01-14 01:09

..вземи си и статив - "Профитата" плащат х2..[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: FAQ   
Дата:   04-01-14 01:16

„Чукча не читатель, Чукча — писатель.”

Още в началото на темата бе посочено постановлението с „оня списък” , според който ЖП гарата е стратегически обект.
Посочва се също така, че се издава на основание чл. 41, ал. 1 от Правилника за прилагане на Закона за Държавна агенция “Национална сигурност”.

Той пък гласи следното :
Чл. 41. (1) (Доп. - ДВ, бр. 27 от 2013 г.) Стратегическите обекти и дейности, които са от значение за националната сигурност, се определят от Министерския съвет в единен списък по предложение на съответните министри или ръководители на ведомства след предварително съгласуване с председателя на агенцията. Тези обекти и дейности са част от критичната инфраструктура на страната.
(2) Защитата на стратегическите обекти и дейности от значение за националната сигурност по смисъла на чл. 4, ал. 3 ЗДАНС включва:
1. (доп. - ДВ, бр. 27 от 2013 г., доп. - ДВ, бр. 108 от 2013 г., в сила от 17.12.2013 г.) контрол на организацията на физическа защита (охрана) на обектите, включително с оглед противодействие на заплахи от терористичен характер, който обхваща мерките за сигурност на стратегическите зони и режима на достъп до стратегическите зони и зоните, свързани с изпълнението на стратегическите дейности;
2. информационна защита, осъществявана чрез административни, организационни, технически и криптографски мерки;
3. (нова - ДВ, бр. 27 от 2013 г.) оказване съдействие на ръководителите на стратегически обекти и на възлагащите стратегически дейности при идентифициране и оценка на потенциални заплахи, насочени срещу стратегически обекти и дейности от значение за националната сигурност.
(3) (Нова - ДВ, бр. 27 от 2013 г.) Ръководителите на стратегически обекти и възлагащите стратегически дейности отговарят за изпълнението на мерките за защитата им, включително за финансирането на тези мерки.

Следователно Началникът на гарата, трябва да издаде заповед, в която да определи :

1/ къде не може да се разхождат гражданите
2/ мерки за „информационна защита” – демек за защита на информацията.

И тука възниква въпросът : Коя информация подлежи на защита, и може ли общодостъпната информация – т.е. това което всички виждат, да бъде защитавано чрез забрана за неговото фотографиране?

Интересно е и друго – това, което важи за гарата, важи и за сградата на Народното събрание. Всъщност измененията от 2013 година в текста на чл. 41 бяха направени именно заради протестите пред Парламента, с цел да се узакони разширяването на зоната зад загражденията.

Началникът на гарата може да забрани снимането по пероните и чакалните точно толкова, колкото и Председателят на НС може да забрани снимането около парламента.


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: Petiofi   
Дата:   04-01-14 12:03

Ами ако снимам и публикувам снимки на полицейски автомобил, катаджии, скрити зад храсти и дебнещи нарушители за превишена скорост "ще ми дърпат ли ушите"?


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: OIM   
Дата:   04-01-14 13:21

Правилно е казано че '' най лошо е когато човек сам си поставя ограничения ''
Няма закон да забранява снимането на държавни служители / полицаи / , още по малко колите им по пътищата

Снимах веднъж катаджии спрели под знака '' спирането забранено '' и седнали на кафе в едно мръсно заведение
Влязох вътре и ги питах дали имат право да паркират на забранено
Почнаха едни оправдания - дошли заради алармата на заведението , нямало къде другаде да спрат , то тука било уширение за да могат да спират колите / а то си беше лента за престрояване / много глупости изговориха
Като видяха че не могат да ме баламосат , оставиха кафето , излязоха и се качиха в колата
Аз им казвам , сега ще ви направя и една снимака , извадих сапунерката от джоба , но тя била влкючена на видео и стана едно малко клипче как се качват в колата и тръгват

Такива работи с катаджиите , винаги като видите полицаи в нарушение , просто снимайте , най много да си отмъстят като направят '' полицейска проверка '' , затова си носете винаги документ за самоличност

В закона за МВР е записано че '' полицейските служители осъществяват своята дейност в условия на публичност ''


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: rx   
Дата:   04-01-14 14:02

А освен хленченето във фотофорум, разказвайки тази случка, направи ли си труда да подадеш една жалбичка? Или просто така... до следващия път?

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: OIM   
Дата:   04-01-14 15:17

До кого да пиша жалба , до шефа на КАТ ли ?
Него също го снимах качил катаджийската кола с четирите гуми на тротоара
Казвам му - бихте ли прекратили нарушението
Той казва - Няма , може да напишете жалба
Все пак се стресна малко като извадих апаратчето и снимах колата , дано си е взел някаква поука


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: rx   
Дата:   04-01-14 15:32

Може да потърсиш в интернет къде се подава жалба :) Има и начини снимките, които си направил да стигнат до медиите за малко по-голям стимул. Но в крайна сметка жалбата ти получава входен номер, който трябва да си искаш. След като броя на жалбите стигне определена постоянност и бройка, и почне да се набива на очи на шефовете на "шефа"(защото всеки шеф си има шеф), мехурчето почва да се пука. Но докато тези като теб, които са 99% от свидетелите на разни своеволия хленчат по форуми или в кръчмата като миЩки, не очаквай да се промени каквото и да било.

А, и още нещо, ще трябва да намериш двама свидетели, но това е лесно :)



Публикацията е редактирана (04-01-14 15:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   05-01-14 01:14

най добре с адвокат, полицайте не обичат адвокатите а ако ти е добър адвоката, няма да имаш проблем!

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: mladenov   
Дата:   05-01-14 06:08

Автор: pmartinov
Дата: 03-01-14 00:06

Отчитане на дейност...

Това е по същество мероприятието в което автора на темата е въвлечен не по своя воля.

След атентата в Бургас се хвърлят доста пари за охрана на подобни обекти.


Да бе! Охраняват на баба си...!
Преди 5 месеца баща ми влиза в "Била" на Централна гара София. Носи със себе си една 10 литрова туба с минерална вода. Понеже не искал да я разнася из магазина, я оставил близо до входа където има клетки за багаж. Пазарувал каквото пазарувал и си тръгнал. Понеже бързал за един влак, забравил тубата в магазина! Сетил се за нея чак на гара Лакатник, като слязъл от влака, след около 1 час. От там се обадил на майка ми в София да и каже, тя пък се обадила на нейна приятелка която работи на гарата и я помолила да отиде в "Била"-та и да прибере тубата. Влязла жената в магазина - тубата си стои където я е оставил баща ми! Намерила тя един от охраната и му обяснила какво е станало и казала че трябва да вземе тубата с нея. Охранителя и казал:"Ами взЕми си я" и толкова! Та за каква охрана на гарата говориме при условие че тубата е стояла почти два часа без никой да и обърне внимание!?! Ами ако беше пълна с експлозив и беше с някакъв часовников механизъм? Или можеше да се взриви дистанционно? 10-ина кила пластичен експлозив какво биха направили с Централна гара ако избухнат?
Та думата ми е че може и да се харчат много пари, ама не отиват за охрана на подобни обекти![beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: rx   
Дата:   05-01-14 07:32

Пууу няма вариант всички да са доволни [smilie18] Ако бяха зачапрастили татко ти за какво прави с таз туба голема на централна гара, щеше да недоволничиш, че са го "претарашили". Ако бяха взели тубата - за една туба как можело да се занимават полицаите, сега пък - виновни били, че не обърнали внимание на тубата на човека :) А ти откъде знаеш, че никой не е проверил какво става с тая туба? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: OIM   
Дата:   05-01-14 07:52

Смятам в скоро време да отида до Комисията за защита на потребителите и да говоря с тях на какво основание много магазини забраняват да се снима вътре
Преди време в Лидъл снимах един етикет с много малки букви че не можех да го прочета и исках по късно в къщи да го разгледам по добре
Охранителя ме видял и казва че било забранено да се снима вътре , исках да извикат управителя , той горкия повтаряше само че имали такова нареждане от фирмата
Накрая изтърси че май било забранено да се снима защото така им били казали от полицията !?
В Закона има разни текстове че търговеца е длъжен да предостави на потребителя информация за стоките


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: rx   
Дата:   05-01-14 08:00

Я дай пример за един държавен магазин, че не се сещам за такъв? Ако отворя магазин, мога да си сложа какъвто искам правилник за вътрешен ред и имам правото да те лиша от правото да си вътре, ако нарушаваш този правилник(да инструктирам охраната да изритва нарушители). Никой закон не ограничава собствениците на магазини да правят еди какво си. Разбира се, би било по-добре да има ясна табела, която да казва, че е забранено снимането, но и никой закон не задължава собственика да сложи такава.

Интересно е обаче какво щеше да направиш ако управителя беше дошъл и ти беше казал - "Да, забранил съм да се снима в моя магазин!" - щеше да се извиниш за създадената суматоха или щеше да продължиш да се репчиш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: OIM   
Дата:   05-01-14 08:11

Приятелю , очевидно обичаш да се репчиш по форумите , но с този език не знам колко ще те изтърпят тук админите
Има Закон който обявява всички търговски обекти в страната за обществено място Има много закони които уреждат какво може собственика в магазина и какво не
Изобщо за какъв държавен магазин говориш Много неща не са ти ясни очевидно


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: rx   
Дата:   05-01-14 08:19

Личи си кой не знае законите. И няма нищо лошо в това. Лошо е, че си от онзи тип хора, които явно държат да доказват нещо на някого, а дори самите те не знаят какво - спокойно - все някъде ще се изрепчиш на криво някъде, където ще ти обяснят нагледно мястото ти в обществото.

А за моя език не се притеснявай :) Мен досега не са ме гонили от магазини затова, че съм си снимал цени - може би само някои граждани с вечно накърнени "права" ги хващат. Не знам защо се обиждаш като ощипана мома от това, че ти обяснявам нещата такива каквито са. И за разлика от мен, не само, че не знаеш елементарни неща по темата, ами и вместо да се напънеш да прочетеш, се дракаш тука на воля. Хем не е като едно време да трябва да ровиш в Държавен Вестник - има си сайт, с търсачка даже!

Индиректно отговори на въпроса, който ти зададох - дали след като управителя дойде и ти каже, че наистина така е наредил в магазина си, ще се кротнеш или ще продължиш да търсиш имагинерните си "права", правейки поредния цирк, който човека трябва да изтърпи. Помисли и върху друго - като шеф на магазин имам право да те изритам от частната си собственост без въобще да ти дължа обяснение :) [smilie8]



Публикацията е редактирана (05-01-14 08:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: mladenov   
Дата:   05-01-14 11:58

rx,като гледам регистрацията ти от кога е и като чета как се заяждаш явно си от онези отворковци дето редовно хапват банани и се връщат под друго име.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   05-01-14 13:04

Хора, мир моля ви! Никой не иска да се заяжда, не е тук мястото! Темата тук е за точно определено нещо!

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: rx   
Дата:   05-01-14 16:18

Ясно, който ви казва как са нещата 1:1, се заяжда, отворко е и т.н. :) Ясно и защо все с вас се захващат охрана, полицаи, гонят ви от магазини, проверяват ви по гари.... то който си го търси, все в даден момент го намира :) До душевна нагласа си е явно. Айде, живи и здрави и успех с търсенето на "правата" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: asahi   
Дата:   05-01-14 19:06

Новият проект за Наказателен кодекс тенденциозно криминализира фотографирането без съгласието на обекта. Това е един от „гафовете“ в законопроекта на правосъдното министерство, заявиха днес от партия Зелените. Заради списък от „недоразумения“ в проекта за НК, както и заради факта, че е „произведение изцяло на това правителство“ - не е дискутиран с академичната общност, правозащитните и браншовите организации, от Зелените призоваха той да бъде оттеглен.


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   05-01-14 19:15

"Добрите хора нямат нужда от закон, който да им казва да са отговорни, докато лошите винаги намират начин да го заобиколят."

Платон



Публикацията е редактирана (05-01-14 19:17)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »