Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Alfa Romeo
Автор: smiley03   
Дата:   28-12-13 17:11

Здравейте,
напоследък много се заглеждам по Алфи, особено 156. Опит с тази марка нямам никакъв и се чудя дали наистина тия коли не излизат от сервиза, както твърди всеки втори "авто ентусиаст". Та молбата ми е ако сред форума има собственици на въпросната марка (и по-точно 156) да споделят как и какво е да имаш италианска машина и дали постоянно се чупи нещо.

п.п. надявам се не съм твърде off-topic за форума [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: cicomanco   
Дата:   28-12-13 17:14

По-скоро очакваш постоянно нещо да се счупи!
Освен дизайна в някои от моделите, няма какво друго да се каже за италианските ламарини...

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: shadowhand   
Дата:   28-12-13 17:15

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отивам до кухнята да пусна едни пуканки.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: djounsa   
Дата:   28-12-13 17:18

Имам двама колеги,които имат такива алфи.Едната е дизел другата бензин (без газ).Тази дизеловата прави предница минимум 1 път в годината(преди да си вземе градска количка пича навърташе около 100-150км на седмица).Пича не си поплюва и взима уж хубави части и казва ,че му излиза около 400-500 лева,но за в града не ставала,защото бая харчила(1.9 jtd - 9л/100км) иначе за дълъг път била страшно икономична(странно за италианка,каза,че по колонка дала 5 до морето от Пловдив).Аз имах италианка и не беше икономична :D.Другата бензиновата не се кара често,но пича не се е оплаквал.



Публикацията е редактирана (30-12-13 07:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: my.point.of.view   
Дата:   28-12-13 17:19

il cuore sportivo : )

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: cicomanco   
Дата:   28-12-13 17:19

И да се оплаквааа...все тая...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: smiley03   
Дата:   28-12-13 17:28

[smilie5] ами да с нашите български пътища си е напълно нормално да стават такива неща за жалост.
значи да разбирам, че само окачването им е зле на алфичките? [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: ogi100   
Дата:   28-12-13 17:49

Сега ще ти кажа от опит - вариантите да караш хубава и читава 156 са два - първия е да си я купиш от някой познат, втория е да отидеш и да си я купиш от Германия - задължително с валиден TUV и сервизна книжка, по възможност и от първи собственик. Приготви повечко пари, няма да стане с толкова за колкото ги продават тук, почти двойно ще е ако искаш хубава кола. В противен случай ще си поредния, който на 10я ден пуска в алфа-форума тема "моля помогнете". Лошото име на тези марки идва от факта, че тук се докарват само супер изтормозени коли, които са едва ли не за морга. После се продават за "без пари" и се почват мъките и плюенето. Задължително търси двигател 2.4jtd, 5 цилиндъра е и е по-здрав в пъти. Всичко останало са форумни митове. Много ми е интересно как моята не се чупеше, а иначе всеки е видял или чул колко се чупят италянките. В резюме - ако искаш здрава и хубава алфа, приготви повечко пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: eewf   
Дата:   28-12-13 17:50

Само окачването ?! [smilie10] Да не е малко ?!
Карам една 306-ца и всяка пролет се прави предница. [smilie5]
На две смени на масло - 1 предница. Хич не си е малко!
И аз заглеждах алфите (147-ца) ...
Ако бяха хубави нямаше да са пълни с глезотии, кожи-можи и да са по 3000лв [smilie5]
От към дизайн пък са красиви...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: MarinY   
Дата:   28-12-13 18:00

Какво обсъждате таралясници на по триста хиляди километра!
Вземете си една 156 тди от магазин или на старо от сертифициран дилър и всичко ще и е наред.
Като си идвах в България, редовно карах една такава. Учудващо добра машина! Пъргава, чудесно държане на пътя, икономична (за конете си), хубава ергономия - истинско удоволствие да натиснеш педала, когато е необходимо.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: photostoykov   
Дата:   28-12-13 18:24

От прекрасният иначе слоган "Cuore Sportivo" остава само разбитото cuore (сърце)...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: bleki1   
Дата:   28-12-13 18:28

Това не беше ли фотографски форум?

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: ikoveliko   
Дата:   28-12-13 18:48

Аз имам 156-ца 1.8 TS 144 коня. За 5 години съм й сменил (не включвам консумативите - ангренаж, филтри,ремъци и масла) няколко неща по окачването, но не цялото - 2 лагера, биелети и два носача (горен и долен), преди 2 месеца смених и съединител за първи път на 220 хил. Колата е купувана чисто нова от Ауто Италия и преди мен е подържана само в специализиран сервиз с оригинални части. Не съм маниак на тема поддръжка, сменям каквото се наложи...сложил съм й газов инжекцион и в града ми дава 10, извънградско към 8. Не карам гаменски и доколкото мога пазя окачването, все пак всички знаем за Бг пътищата.... Вози изключително комфортно - пътя до морето не го усещам (въпреки, че си имам проблеми с кръста). Факторът "чупливост" на автомобил е според мен много субективно понятие, зависи предимно от задкормилното устройство - нещо като: "Ама този апарат прави ли хубави снимки?" еми то ЗАУ-то ако не може, то и апарата няма как [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: НАСОО   
Дата:   28-12-13 18:59

Щом питаш за алфа 156 във фото форум значи не ти трябва[cool] Повярвай ми наистина не ти трябва. Само да те сетя, че и 147 и ГТ са всъщност 156ци - т.е и те не ти трябват. Тия по старите още повече. Тия новите се усеща, че ти идват скъпи. Мога да изпиша реферат по темата, но кому е нужно? [beer] Да почерпиш, че те оттървах от загуба на некой лев.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: eewf   
Дата:   28-12-13 19:04

@НАСОО за какво да те черпи ? Ти му каза просто "не си купувай алфа" [smilie5]
Дай аргументи!
Аз веднага мога да ти дам 10 причини да не си купуваш 306-ца
и още толкова - да си купиш[beer] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: НАСОО   
Дата:   28-12-13 19:39

ето аргументи:
-Много развит за онези години двигател, в резултат от който голяма мощност и малък разход, но и съвременна система за управление, която през 98ма почти никоя от колите нямаше. В резултат за кола за 2000лв имаш части като на ауди или ВФ за 20000.
-три ламбда сонди - всяка една може да обърка режима на работа на двг и да прецака разхода и мощността. Едната ти е 90 кинта само елемента.
-дебитомер - ако е туин спарк - 400лв ако не 100 с преправяне и вкарване на акъл.
-тиун спарк - 8 свещи - 350кинта. Незнам някой дето ще си купи алфа и да не е туин??
-отделно ако горните неща не са сменяни по сервизните интервали, почти сигурно е че голяма част от тях трябва да се сменят, а ако нямаш толкова пари най-добре да си купиш софт за диагностика поне да си чистиш грешките вместо да цакаш по 20 кинта всеки път, което понякога е два пъти седмично.
-променливо газоразпределение - вариатор, като се разтрака ремонт на всеки 20 хил . км докато не се строши напълно - после още 300-400 за нов.
- имаш двураменно предно окачване с четири носача без възможност за подмяна на шарнирни болтове - мин. 400 лв. от трети производител. Да не говорим като се разскърцат тампоните, хем не са ти за сменяне болтовете хем трябва или да смазваш или да разглобяваш??
-отзад независимо окачване - биалетки и едни тъпи щанги дето на всеки 50хил се разтропват. Имат 8тампона, които не са скъпи, но ако е в сервиз отиват 5часа труд.
-прави ми впечатление, че в Италия и Франция тези алфи с нормални гуми, а тук при нас, както и аз направих им слагаме 16-17 и 18 джанти в резултат окачването наистина заминава на всеки 30-50000км. А е нормално да изкарва поне 100 да не кажа 200.
-повечето хора купуващи алфа са импулсивни и обикновено ги карат екстремно. Тези дето не горят масло не са много. Аз като гледах от 6 една само една беше наред, но пък без никакви екстри. Въобще изборът е доста ограничен.
- ако ще се бесиш поне да е с както трябва, та аз ако съм изправен пред такъв избор и знам, че ще троша пари по окачване и поддръжка поне ще си купя 156-ГТА, ако не ми е по силите 2.5В6 - щото поне има 6та и като давам ще карам. А не да ме изпреварват нови пеженца и ситроени пък аз с алфата да кретам?? Некак си не е престижно.
- двигателя лови доста масло и течности в сравнение с френските. От тук ако караш много като мене си идва още едно перо разход.
- като изключим всичко гореизброено, ако алфата е поддържана в сервиз и всичко е сменяно навреме имаш автомобил с страшно окачване, пътно поведение и динамика. Разликата от двураменното окачване се вижда след първото каране по завой. Направо ги яде. Все пак трябва да се има предвид, че 156 е една от най-хубавите коли през 2000г. , но не може да се сравнява със кола от 2012[smilie3]

П.С забравих да напиша, че навсякъде съм споменавал само цени на части и то с отстъпки. Труда и консумативите си ги смятайте според сервиза[beer]



Публикацията е редактирана (28-12-13 19:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: nyamago   
Дата:   28-12-13 19:55

НАСОО [smilie24]

Първо и мен ме стъписа темата като не-фотографска, но реших: празници са, да се празсеем и разведрим [smilie5]

И след обичайните нения (също като за фототехника) идва НАСОО и избива сичката риба - с познание, личен опит, факти, подробности - дето няма откъде да ги научиш. Енциклопедия, ама не четена от книги а явно лично преживяна и пипана до изтъркване със собствени ръце -

Де да имаше някой за фотоапарати такива мнения да дава!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Houngan   
Дата:   28-12-13 20:23

Що не си вземеш гоуф? Били безсмъртни и евтини [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: cvetomir   
Дата:   28-12-13 20:32

Имам 156-ца с 120 коня и 16 винтила от близо 2 години. И да ти кажа за ходова част не е чак толкова кекава, както някои твърдят. За една година каране шарнирите се разбиха, занесох ги заедно с носачите при един където ги прави по 30 лева на бройката и слага само желязо вътре. Същия прави на спортните коли и с тях карат два сезона, като тях не ги интересува дали ще люснат в дупка или не - гонят само време. Каза ми, че би трябвало да карам поне 5-6 години като ги е направил. И наистина от една година няма проблеми. Вярно, че са скъпи повечето от частите по алфата, но пък има такива майстори, където ги правят и стават евтини /знам, че не може всичко по колата да се направи на струг и фреза, но част от нещата могат/. За каране е много готина кола, а и е сравнително икономична - 6-8 извънградско 10 градско. С газов инжекцион е почти същото. Та си мисля, че ако се кара разумно колата си заслужава - вози хубаво, волана може да се върти с един пръст, климатика духа и отзад, като натиснеш педала на газта е кеф.... Такива алфи от 2000 година ги има по около 2000 лева пък и по-малко. Едно мнение за алфата.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Lightbender   
Дата:   28-12-13 21:24

Ако питаш хора, които не са притежавали алфи ще си оформиш негативно мнение. Това са едни митове, нямаш си представа, по-скоро имаш от няколко мнения по-горе. Ориентирай се по колегите, които имат такива коли. Казали са ти всичко както е.
Има хора, които могат да живеят само по сметка, със страх и мразят красивите неща и непременно уговарят и останалите да живеят също толкова ограничено. Техническият термин, е "хейтър", доколкото знам от нета. В България не тачат тия, дето се отличават от стадото!
Ако си купиш читава кола, ще я караш години. Ако си мърляч, и "гоуф" да си вземеш няма да изкараи дълго без да си любим клиент в махленския магазин за авточасти.
Ако смея да ти дам съвет: По-добре не си купувай алфичка. Ако имаше сърце за нея, не подпитвал т.в тоц.зи форум, нито в друг. Ако търсиш повод да се насочиш към гоуф, питай във "гоуф форума" как са италянките. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: victory13   
Дата:   28-12-13 22:20

Ако някога си купя кола с предно, то тя ще е джет дизел в Алфа... Не ме интересуват басните по принцип...
Бих добавил към горните мнения и един, според мен общовалиден, принцип по отношение на колите у нас... Слагаш стандартна нормална /малка/ джанта с най-високата гума по спецификации. Това пести много пари [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Seifi   
Дата:   28-12-13 22:36

Ако знаете какви коли вкарват в България ще си спестите въпросите коя е хубава и коя е лоша.
Дадох на един който вкарва коли да транспортира колата на брат ми до България имаше едно място на камиона и ме пита колко съм е купил казвам му 1300э и той се вайка:
- много скъпо си е взел къде ти е печалбата ние повече от 500э за кола рядко даваме.
Аз: - Колата е за брат ми.
Той: - Много хубаво правиш

Историята е истинска!

Една позната вместо да си купи кола от Австрия отиде и си купи от България и е докара в Австрия за месец бе 3 пъти в сервиза с мерцедес А-класа.

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: wafen   
Дата:   28-12-13 23:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: daniil-k   
Дата:   28-12-13 23:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: imitev   
Дата:   28-12-13 23:34


[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »