Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: stigmaxy   
Дата:   28-12-13 01:41

Здравейте,
Изчетох доста от темите във форума свързани с безогледалните фотоапарати, разгледах темата със снимките от безогледални камери и след опита на мой познат се спрях на Sony Nex 5N. Проблемът е, че Sony Nex 5N вече не може да се намери в магазинната мрежа, дори и в Сони Център е изчерпан, а другите модели на Sony Nex 5 надхвърлят определения бюджет от 750-800лв., т.като навсякъде са над 1000лв.
Днес бях в магазин на Фото Павилион и т.като там нямаше никакво Sony Nex 5, консултанта ме обеждаваше, че между Sony Nex 5N и Sony Nex 3N няма никаква разлика, дори и Sony Nex 3N бил по-добрият вариант, т.като бил последната излязла тройка и т.н., явно искаше да ми го продаде.
Апаратът ми е необходим, за да снимаме предимно децата си, като излизаме сред природата и да може да прави добри снимки в затворени помещения и видео. До сега снимахме с едно Сони DSC W530, но за щастие детето му видя сметката.
Така, да обобщя, дилемата ми е между Сони Некс 5Н втора ръка, Сони Некс 3Н нов, някой безогледален Олимпус (незнам кой) или висок клас компактен фотоапарат (също незнам кой) до 750-800лв.
Сложна задача май? :)
Благодаря предварително за мненията ви!


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: hotsnail   
Дата:   28-12-13 02:08

Ами с НЕКС-5N получаваш

1. по-добро видео - 1080 срещу 720
2. възможност за инфрачервено дистанционно
3. По-удобен захват
4. Възможност за електронен визьор

С 3N пък имаш

1. Възможност за кабелно дистанционно
2. вградена светкавица - по-удобна е от тази за 5-ците.

Сега излязоха нови модели 5-ци 5R например. Аз си взех един за 750 лева наскоро. Може иб още има в техномаркет или технополис. Това са демо бройки обикновенно изостанали. (Павилиона и синтеза имат единични бройки и на дали при тях изостават. Сони център или технотата гледай)

Най-новата 5-ца 5T e 999 лева в technopolis.....вероятно ще му спадне още цената. Те ще го смъкнат на 800 лева до някой и друг месец ако дебнеш и не бързаш. Нормалната му цена на 5-а серия е около 1500 лева т.е. Вече е доста смъкнат, на 800 лева ще са изостанали демо апарати т.е. Малко втора ръка, не са запечатани кутии

5R и 5T имат по-добра фокусна система, допълнително контролно колелце, touch screen, WiFi, допълнителен функционален бутон, нов подобрен механизъм на екрана - позволяващ да се снимаш сам т.е. екрана се обръща на 180 градуса :-)

По-принцип 5-ците са безумно здрави и ако е гледан добре дори 2-ра ръка, не е проблем.

3N е 750 лева в момента в технополис. Апарата наистина е готин. Липсват някои екстри спрямо 5R и 5T. Дали си заслужават.....За семейни снимки мисля е повече от достатъчен. Дори ще е по-удобен за твоите цели заради светкавичката.

5-ците като цяло дават повече място за развитие и можеш дори на фото курс да идеш. Тука ще ти дадем някой съвети как да палиш студийни светкавици с апарата (щото повечето даскали няма да знаят) и няма проблеми дори да щракаш модели в студио. С 3-ката ...може и да стане някак, ама ще е по-трудно.

5-цата е нещо като лего за фотографи. С него можеш всичко да направиш, което ти дойде на акъла. Обаче е супер компактен.

Та ако си навит да смениш апарата след година или две, когато се запалиш да ставаш фотограф, не му мисли и грабвай тройката. То след две години ще има и нови неща на пазара.....

От олимпуси не разбирам много. По принцип не са лоши. Моделите от последната една година E-PM2, E-PL5 са много добри. E-PL5 гледах в САЩ за 450 долара, това май е най-изгодния апарат в момента ако можеш на тая цена да го вземеш...ама там и 5-ци нексови има за сходни пари та....друг свят....

Добре си се ориентирал горе долу.



Публикацията е редактирана (28-12-13 02:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: stown   
Дата:   28-12-13 05:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: hotsnail   
Дата:   28-12-13 09:28

@stown има много сериозен шанс новите 7-ци да те изкефят с тоновете си бутони и колелца...такова чудо от минолтите стари до сега, не е имало. 7Д мисля е последния подобен апарат. Новите 7-ци имат 4 контролни колелаца!!! Бленда, исо, скорост, компенсация - всичко под пръстите ти и дори е смислено как са го направили. Невероятно е, но е факт.

Обаче апаратите са много сложни. В смисъл че докато му научим пинизите ще минат няколко месеца или година. Тия от Сони яко са работили. Фокуса е един пример, дето има голямо разочарование първоначално от седмиците. Ама май има доста пинизи и подходи как да се работи с апарата и всъшност май накрая няма да е никак зле работата...просто не е толкова очевидно като при Канон - ползвай централна зона. ЗА А7 сигурно ще има 2 или 3 решения как се бачка при слаба светлина и те ще са коренно различни. Хубавото е че има програмируеми режими та комбинациите от 5-6 настройки дето ще трябват, може да си ги запаметиш.



Публикацията е редактирана (28-12-13 09:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: stoyanivanov   
Дата:   28-12-13 10:00

Не знам за маниаците, щото ще излезе, че аз тогава съм станал Оли(го)ф(р)ен, но съветвам stigmaxy да поглежда и в базара. Редовно излизат добри оферти за запазени апаратчета и обективи на разумна цена. [shtrak]



Публикацията е редактирана (28-12-13 10:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: hotsnail   
Дата:   28-12-13 10:51

NEX-3N 664 лева

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: simbon4o   
Дата:   28-12-13 11:25

5цата е добра, но има някои недостатъци които не се споменаха.

Покритието на дисплея се излющва лесно.
Тъч скриина на 5н и 5р е безумно гаден, буквално по-зле от на китайски смартфон от най-гадните.
Прегрява по време на видео.
Захвата е най-неудобен от всички нексове понеже 5цата е най най компактна и съответно не с 3 ами с два пръста и палец се държи...
5ците са най-кекави при резбата на статива, заради гения дизайнер там няма площ която да съпортва тегло и ако ползваш по-тежки обективи има шанс да откъртиш апарата - пълно недоразумение!

Като цяло менютата на нексовете са особено нелогични и някак нарочно неподредени.
3n не е лоша камера, но има някои куци неща - няма бракетинг, ако искаш да снимаш пейзаж това е нещо елементарно, което липсва.
Поне му добавиха опция за дистанционно, предните модели от 3 серията нямаха опция за дистанционно от какъвто и да било тип. Ако нямате нужда от визьор и ще си снимате съвсем елементарно без заигравки няма да имате ограничения с тази камера, но същото може да се каже и за много от по-евтините турбозапунерки.
5 серията... за тия пари по-добре 6цата. 5 серията в момента е интересна само, ако се продава с гаранция и на хубави пари иначе си е куца оферта да дадеш почти 1000лв за орязана неудобна камера, като за 1000 и малко можеш да вземеш некс 6, който си е всичко което трябва да има един некс - по-удобен захват, визьор, пълни екстри по менютата и работа с всички аксесоари на марката.

За мен, ако некса е втора ръка си е по-добре да е с повечко гаранция - не мисля, че са изработени супер качествено и ще са безпроблемни камери. По-горе изредих и какво трябва да се гледа при покупка втора ръка за 5ца.

Ако няма да се ползват стари ръчнофокусни обективи самсунг е по-добрата система!
NX2000 има всичко, което има некс 5н и 3н, че и отгоре. Не снима по-зле и обективите на самсунг са по-евтини и повечето по-хубави. До скоро подаряваха и таблет с него... втора ръка се намира и NX1000 с китака за около 400лв, а това си е оферта... дори 1000ката има опция за снимане през телефон или таблет, което при сонитата е опция чак в 5р.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: hotsnail   
Дата:   28-12-13 12:25

симбоне колко точно си снимал със самсунг? Кое точно му е по-добро? Калпавата картинка ли? Защо имам познати дето си купуват панасоници и олимпус сам и само да не са със самсунг?

за другиоте работи няма да коментирам, но мисля че са доста субектини и не си абсолютно прав. Захвата например за мене много удобен на 5-цата и го предпочитам за туристически снимки пред 7-цата например.

За екрана и дефектите...само да ти кажа моя некс-5 оргиналния на вече почти 5 годинки няма никакви проблеми. Изглежда като нов. Трябва малко внимание и протектор на екрана....елементарно е. Пиша го вече 5-та година и все се намира някои гении, да го дере без протеектор и после да мрънка....



Публикацията е редактирана (28-12-13 12:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: hotsnail   
Дата:   28-12-13 12:37

А за клина на 3N май си в грешка. Това пише на сайта на Сони.

AE Bracketing (Обхват при автоматична експонация)
С 0,3 EV, 0,7 EV, 1,0 EV, 2,0 EV, 3,0 EV стъпки, 3 кадъра

http://www.sony.bg/product/nex-3/nex-3nl/tehnicheski-spetsifikatsii


И аз да се коригирам 3N има 1080 видео както 5-ците.....ето и едно ревю. Тия хора ползваха предните C3 за видео репортажи и бяха супер доволни

http://www.engadget.com/2013/04/17/sony-nex-3n-review/



Публикацията е редактирана (28-12-13 13:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: simbon4o   
Дата:   28-12-13 14:51

Ако сони са ъпдейтнали и 3н не знам, но оригинал си беше с бракетинг до 0.7, което е безмислено. Както между другото бяха и някои 5ци и всички 3ки.

Относно захвата и ергономията- субективно е, но лично на мен F3 ми беше много по-удобен от 5р(всички 5ци са еднакви). 5цата е за мен недомислена работа, за да е изключително компактно тялото(незнайно защо понеже компактни обективи няма като изключим 16 2.8 и 20 2.8, които са обидно зле оптически) са се лишили от всякакви екстри като захват за поне 3 пръста, около резбата за статива няма никаква площ да поддържа камерата когато е с по-тежък обектив и ако 3ката съм я оставял на статива с не особено тежки 135ци или 85ца примерно 5цата ме е страх понеже може да се откърти. Няма вградена светкавица, няма обувка за външна, копчето за клипчето е зор за натискане(на 5р), когато дисплея е леко изваден, ...
Всичко е направено така, че да си купиш 6цата.

Относно дисплея на 5н и 5р - защо ще слагаш покритие на дисплей, което пада след седмица от пипане и тъч скриин едновременно?
Качеството на материалите не е съвсем ок и при 6цата до колкото подразбрах, хълките на страпа свалят боята от корпуса и други примери има в нета човек мерак да има да чете.

Картинката на самсунгите си е съвсем у ред, просто имат по-силен АА филтър(което се компенсира от повечето МП) и нямат шумоподтискане в роу като сонитата, шума обаче се чисти съвсем без следи както и от сонитата с камера роу. Обективите обаче са по-евтини и в повечето случаи по-смислени и по-остри. Ако няма да се ползват стари ръчнофокусни обективи самсунг е по-смислената система, както и фуджи(но там е малко по-скъпо).

Не казвам, че сонитата не стават. Стават и още как, но нека бъдем обективни. Ако не ставаха нямаше да си купя некс, но аз го ползвам изключително и само за ръчнофокусни, автофокусните обективи за системата са скъпи за възможностите си в повечето случаи. 50 1.8 не е лош, 10-18 е добър също, 35 1.8 е добър, но прекалено скъп нов. Останалите никога не бих си ги купил. В момента ползвам 18-55 поради липса на подобен за другата система(временно), не е нещо особено като обектив, но го предпочитам пред 16-50, който е доста зле.

ПС в някой чуждестранен форум бях срещнал мнение, което се сетих сега, човека се питаше защо некса му камера с голяма матрица и сменяеми обективи има по-малко екстри от канонската му сапунерка.
Примерно ако си купи човек некс в българия и иска таймлапс му се налага да прави ундурми с външни устройства понеже сони продава функцията за 10$, но дори и да искаш да си я купиш в българия не можеш [smilie5] това важи за сега за всички нексове. А тази опция я има безплатна по много камери от доста време.

ПС2 отговора на питането в темата: Nex 6



Публикацията е редактирана (28-12-13 14:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: mmjm   
Дата:   28-12-13 15:56

Ще дам съвет за частта от въпроса "или висок клас компактен фотоапарат". Бих ти препоръчал Nikon CoolPix P330 в момента е на много добра цена в синтезиса, или Panasonic LUMIX FZ200 , чудесен апарат с универсален обектив, Olympus XZ-2 още един прекрасен апарат на добра цена или глупакоустойчивия Olympus TG-2
Каквото и да решиш най добре е ако имаш възможност да го разцъкаш няколко модела, преди да да купиш, за да си сигурен, че именно това е твоя апарат. Ако не те кефи външния вид или ергономията или каквото и да е в камерата, това проличава в снимките.
Успех в избора и Весели празници!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: domidi   
Дата:   29-12-13 19:32

Nikon P330 ме впечатли с показателите си![smilie24] Струва ми се добро решение за всекидневна употреба.(да си е винаги със мен в джобчето).[shtrak]
Някой има ли впечатления от апарата.Някой който го е ползвал?


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: bozO   
Дата:   29-12-13 19:40

NEX-а е едно недоразумение. Става за фетиш, но не е нищо особено. Sony... напоследък това е нарицателно за калпава техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: nyamago   
Дата:   29-12-13 19:45

^

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: juslen   
Дата:   29-12-13 20:07

bozO ти колко Некса или апарата Sony си имал? Знаех си, че нито един ама си чел разни работи в нетЯ [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: tllw   
Дата:   29-12-13 21:10

bozO,

Новите камери на Nikon, Fuji, Olympus са със Sony сензори, а ти си доста неуспешен трол [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: ZENON   
Дата:   29-12-13 21:15

Ех тозо bozO, развесели ме съвсем непринудено.
Тенкю мен! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: luboar   
Дата:   29-12-13 21:29

Сони не са фотографски бранд. Мода. Истината е някъде около тях. Накрая ще останат петте фотографски фирми [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: tllw   
Дата:   29-12-13 21:39

Шемеуморитебе :D

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie10]

Сони е за плебса, а тука само патриции и цезари :D

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: juslen   
Дата:   29-12-13 21:49

На всеки трети Некса му в устата, уж не ставал пък във всяка втора тема все думата Некс се появява [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: ZENON   
Дата:   29-12-13 21:51

Айде да пишете като изтрезнеете, че да не се излагате. Ако може.



Публикацията е редактирана (29-12-13 21:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: tllw   
Дата:   29-12-13 22:09

Току що си играх да потърся най-безличния си случаен кадър с достатъчно природа и детайл в него, правен с оригиналния nex-5, който е с по-кофти сензор от новите (същия като на D90). Експортнах го с готов lightroom пресет, за да покажа на човека, какво може въпросния апарат.

И като помислих какви пак глупости ще се изпишат, се отказах.
Но заради вас, скъпи форумни тролове, форума няма да бъде полезен...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: luboar   
Дата:   29-12-13 22:12

Имам познат, фен на Сони, от преди цифровата революция.
И казваше той:
"Ако жени да направят "Сони", пак ще си взема от тях - нова!"

ПП
... има ли гумена Соня вече ? [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: tllw   
Дата:   29-12-13 22:19

Празните, помпозни приказки няма да направят снимките ви по-малко посредствени г-н Псевдоарт. И внимателно със субстанциите, един черен дроб имаме...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: mirmiracle   
Дата:   29-12-13 22:35

Препоръчвам ти Самсунг заради компактните обективи - 10мм фишай, 16 мм, 20мм, 30мм, 45мм, та дори и 20-50, който според мен е най-добрия китов обектив. Камерите им са с изнесени бутони и са лесни за настройка. Доскоро снимах само jpeg, тъй като не ми се занимаваше с обработка и резултатите бяха добри, но напоследък снимам само Raw. Тъй като разликите в матриците на камерите не са големи, по-добре си вземи нх1000 с китовия за около 400 лева. Не е вярно, че със стари обективи се снима трудно, тъй като има х8 увеличение при ръчен фокус, а дисплеят е прилично добър. Най-силната страна на тези системи е цена/качество на обективите и телата. Казвам всичко от опит, тъй като съм имал нх10 и нх1000. НХ1000 е пластмасов корпус, но доста качествен и удобен.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: daniil-k   
Дата:   29-12-13 22:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: bozO   
Дата:   29-12-13 22:45

luboar е прав, Sony nex е мода...
----------------

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: simbon4o   
Дата:   29-12-13 23:32

Aми или изтръгни обектива на Р1 и го сложи на някой некс, което не е много ефективно имайки предвид посредствеността на обектива и как ще увехне на по-гъста матрица или събирай пари за некс 6 и новия цайс 16-70 4.0(който май не е толкова як, колкото се надяваха феновете).

Р1 може да се замени с толкова алтернативи, че... няма накъде повече [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: hotsnail   
Дата:   30-12-13 14:01

Тъжната истина за фотобизнеса


Фотото е печаливш бизнес само за Сони, Канон и Никон.

Статията предсказва, че много скоро 3 от фирмите за фото ще излязат от играта - Панасоник, фуджи и Олимпус.

това е предимно базирано на реални продажби и финансови резултати...кое му харесвало на бозо или на любчо няма грам значение.

[beer]

ПП Ако може следващия път троловете д аим се слага по месец почивка, не би било лоша идея.



Публикацията е редактирана (30-12-13 14:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: victory13   
Дата:   30-12-13 14:47

Не е лоша идея също и да се чете цялата статия, дето се поства, а не само заглавията [cool]

Мерси за статията все пак, макар и да няма нищо общо с твоя прочит [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: hotsnail   
Дата:   30-12-13 15:07

сигурно е хубаво и да си учил английски, а не само да се пишат тъпизми във форумите...

ама простено Ви е.... то ако троловете във ФФ можеха да четат ехеее нямаше сигурно и да са тролове...


There are so many consumers that were hungry for Sony to do this," said Chris Chute, IDC's digital imaging research director. "They've (waited for Sony) to come out with something really innovative, almost like the Walkman (portable music player)."



Публикацията е редактирана (30-12-13 15:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: juslen   
Дата:   30-12-13 15:14

Наистина чакаме от Сони да излязат с нещо иновативно-като например да пуснат няколко свестни обектива за Некс на нормални цени-това ще е наистина доста иновативно за тях [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: victory13   
Дата:   30-12-13 15:36

"There are so many consumers that were hungry for Sony to do this," said Chris Chute, IDC's digital imaging research director. "They've (waited for Sony) to come out with something really innovative, almost like the Walkman (portable music player).""

Колко яко звучи нали... особено след като става дума за камери в смартфони [smilie18]

Ох... и пак чакаме... Гледам драми с елмазите щото Адобе не им оправяли още нефелните файлове [smilie5] ... Ма верно тия са виновни да няма шедьоври още [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: hotsnail   
Дата:   30-12-13 15:38

@juslen и да чакаш и да не чакаш евтин обектив от Сони за Е или FE няма да видиш. те си го казаха съвсем директно - не могат да правят евтини обективи за безогледалните, щото им струват скъпо. При цайсовете е малка разликата дали ще е за безогледален или за СЛР щото така и така са много скъпи. При другите за сега няма втинко да видим. 50/1.8, 35/1.8, 20/2.8 това са евтините обективи. Най-много да пуснат още една 24-ка по-евтина от Цайса....

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: hotsnail   
Дата:   30-12-13 15:40

victory докато не те баннат теб и още 3-ма 4-ма човека няма да видите снимки във Фото форум. В другата тема пишат що нямало снимки...няма и да има и все по малко ще стават.

За подобна простотия на тоя дето пишеш трябва месец два да те резнат. Ама няма...ми няма и снимки да има във Фото форум.

Чудих се що ПД и Пумата спряха да качват ами ясно най-вероянто и тях са ги налазили тъпири разни ... и са се отказали хората да пускат. А имат много готини снимки.



Публикацията е редактирана (30-12-13 15:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: luboar   
Дата:   30-12-13 15:52

Момчета, не се карайте. Което е вярно-вярно е [smilie8]
Пазар за Сони има, и винаги ще има ! Даже недостиг на продукти [beer]
Фьйновете купуват яко [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: mirmiracle   
Дата:   30-12-13 16:54

Kaкво му е толкова скъпото в производството на обективи - малко стъкло, пластмаса, метал и електроника. Оптиката не е нещо ново в което изследване да се наливат пари както при матриците примерно. Има си изчислителни машини и всичко може да се автоматизира в производството. Щом някои могат да произведат евтини обективи, как други големи фирми неможели, а продават стъкла 3кратно по-скъпи. Разбирам, че строго професионалните стъкла трябва да са безкомпромисни и съответно цената да отговаря, но тези от широупотребата могат значително да поевтинеят, вместо да се доближават до цената на тялото. Стискам палци на китайците скоро да налазват и този пазар, както стана със смартфоните и нещатата да си идват на мястото.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: hotsnail   
Дата:   30-12-13 17:17

Не мисля че е до фирми. Всички обектив за безогледлани са по-скъпи.

Олимпус и Панасоник и Фуджи не са им драстично по-евтини обективте от Сони. От модел до модел има ралзики. Фуджитата са по-евтини от Цайсовете за Сони, Сонитата са по-евтини от Фуджитата. Олимпусите имат и по-евтини и по-скъпи обективи...При панасоник е сходно има някои доста скъпи обективи и не чак толкова.

Като цяло обаче са по-скъпи тия за безогледални спрямо ДСЛР-ските. Един 85/1.8 за никон е 1000 лева, за м43 75/1.8 за 2 пъти по-малък сензор е 1800 лева...за 50-ките - за никон е 300 лева за оли и некс са около 500 лева...почти двойно......

Това за модлеите - Панасоник 7-14/4 беше 2 пъти по-скъп от Сони 10-18/4. Сега май го свалиха на подобна цена....

Не знам каква е причината обективите за безогледлани да са скъпи...системта за задвижване е коренно различна от тези на ДСЛР. ПРи безогледланите май са със стъпковит мотори и си имат доста сложно управление дори в обектива. Тия за безогледлани трябва мнго бързо да могат да сменят посоката на въртене т.е. трябва да се минимизират разни инерционни моменти. ДСЛР-ите разчитат на инерционните моменти, щото при тях фазовия фокус смята веднъж или два пъти на фокусиране движението и общо взето управлението е отворена система. При безогледалнисте непрестанно апарата прави корекции на посоката на фокуса....Може би това налага различни по-сложни оптични схеми дето олекотяват групата лещи с които се фокусира.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: juslen   
Дата:   30-12-13 17:19

Абе те една палачинка като хората не можаха да пуснат, айде с 16mm/2.8 се изложиха яко, но 20mm/2.8 можеше да бъде много хубав обектив ама и него го претупаха. Язък за малките тела с тия тукмаци дето пускат, на всичкото отгоре мега скъпи. На кой му трябва профи Цайс за 2000лв на една безогледалка-пълна недомислица[smilie23]

Аз чаках, чаках пък си взех и един Pen [smilie5] Некса само за ръчнофокусни обективи-това е положението, язък им за големите хубави сензори, язък им за хубавите тела като няма нормални обективи на нормални цени като при микро 4/3.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: victory13   
Дата:   30-12-13 17:26

Виж охлюве нещастен... това е първата ми персонална обида към теб, след безкрайно много от твоя страна [smilie23]
Бих те посъветвал, с оглед на общественото здраве, да избягваш да обиждаш хора, дето не си срещал лице в лице [smilie23]
Добре е да изчистиш елементарния си мозък от цифрата 13, което си направил накрая, за да не те налягат тежки мисли...
Ако имат нещо да кажат тук, хората качват снимки... От теб само бекраен поток от линкове и избрани цитати се виждат. Няма нужда да плачеш на рамото на администрацията, ми всеми една снимка качи, да им затвориш устата на оли феновет... все пак е фото-форум тук[shtrak]

Весела Коледа на всички, и Здраво посрещане на Новата 2014...


http://picbg.net/u/7174/57138/740326.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: hotsnail   
Дата:   30-12-13 17:38

Радвам се че няма повече да пишеш тук! Благодаря.

ако искаш спри да пишеш и в другите теми за Сони. Много ще ти се радвам

ПП И не искам да затварям ничия уста. Редовно гледам темата за М1 и се кефя на снимките на хората. Ако отвориш 1-ва страница от тая тема ще видиш какво е отношението ми към хората и снимките им.



Публикацията е редактирана (30-12-13 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: hotsnail   
Дата:   30-12-13 17:41

@juslen личен избор. 17/2.8 не е много за хвалба също.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: nyamago   
Дата:   30-12-13 17:48

@victory13 : Хубав поздрав, благодаря. И на теб един - за успешна Нова Година - от Nex:


http://farm3.staticflickr.com/2760/5824281927_e7be603471_b.jpg


(Понеже темата не е за Оли или Фуджи, все пак :)



Публикацията е редактирана (30-12-13 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: daniil-k   
Дата:   30-12-13 18:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: simbon4o   
Дата:   30-12-13 18:41

Не го обиждам, само изказвам мнение че не е нещо особено а морално остарял апарат. Навремето може да е бил нещо повече, но в момента ...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: iasen2   
Дата:   30-12-13 20:17

Много се смея , като чета тази тема [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на безогледален фотоапарат Sony Nex 5N или Sony Nex 3N
Автор: stigmaxy   
Дата:   03-01-14 00:45

Благодаря на всички, които се отзоваха и споделиха мнение. Все още се двоумя, намерих един Некс5 от Деком.
Незнам колко може да се има доверие на този онлайн магазин, но май този ще да е!
И да ви е Честита Новата Година!


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »