Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Първи DSLR апарат
Автор: canella123   
Дата:   26-12-13 13:16

Здравейте!Извинявам се предварително ако темата вече е разисквана,но Дядо Коледа(мъжът ми в неговата роля) реши да ми направи подарък-фотоапарат.И след като аз ще го ползвам,моя беше честта да си го избера.Проблема е,че нямам никакъв опит с подобна техника и ще помоля за съвет на кой от тези 3 модели да се спра-Canon EOS 600D,NIKON D3200 и NIKON D5100.Ще се ползва само за любителски снимки.Според Вас,кой е по-добрия избор?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: simbon4o   
Дата:   26-12-13 13:19

5100!

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-12-13 13:34

Нещо за предвидената сума ще кажеш ли? Не знам дали си наясно, но освен тяло ще са ти нужни и обективи, те са в основата на всичко. Ако искаш дай сумата, за да може да се обсъдят вариантите с различен/ни обектив/и!

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: V-plod   
Дата:   26-12-13 13:42

Каквото и да си вземеш, отдели 5-10 лева за книжка или списание,
защото както нямаш опит с подобна техника дали ще си вземеш нещо от изброениете или това - разлика няма да има ( за любителски цели )

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/lhcc3660.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/yyka4114.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2013-12/qhdg0170.JPG


http://news.cnet.com/i/bto/20080122/LS80k_slant_540x435.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: canella123   
Дата:   26-12-13 13:47

Сумата,с която можем да се разделим е около 1000 лв,затова и 3-те модела са в този ценови диапазон.Това са моделите с обективите,които са ни по джоба:
Canon EOS 600D kit (18-55mm III)
Nikon D3200 Black kit (18-55mm VR)
Nikon D5100 kit (18-55mm VR)
Към тях има разни бонуси от рода на чанта и карта,и струват около 900-920 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: simbon4o   
Дата:   26-12-13 13:54

ако направите грешката да вземете канона поне да е с някой от IS моделите на обектива!

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: canella123   
Дата:   26-12-13 14:02

След последния пост си мисля,чв Канона загуби битката.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-12-13 14:22

Значи това е вашата оферта! В момента получавате и подарък - статив! Ако все пак няма проблем да надвишите малко бюджета от 929лв, за 1199лв. получавате още един обектив Nikkor 35/1.8G, но него можете да си го купите и на по-късен етап, когато установите от какво имате нужда [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: imitev   
Дата:   26-12-13 14:32


Остана да си купя апарат, след като съм питал 1-2 души в някакъв форум...

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: HungryRabbitJumps   
Дата:   26-12-13 15:35

Като си купуваш рокля например, си взимаш тази, за която си чула случайно на спирката или отиваш в магазина, избираш си която ти хареса, пробваш, гледаш дали ти е по джоба, гледаш дали се цапа/чисти лесно?

Няколко съвета:
- провери търсачката на форума, има буквално хиляди теми със същите фотоапарати.
- задай си въпроса "защо ми трябва DSLR?". Ползвала ли си такъв? Мислиш ли че няма да ти писне да носиш няколко кг всеки път, когато ще снимаш?
имай предвид, че ако ще снимаш на авто, в джипег, въобще не очаквай особено качество!

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: belone   
Дата:   26-12-13 15:41

Една по-свестна сапунерка ще ти е повече от полза, ама ти си знаеш...явно имате пари за харчене[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: mravunko   
Дата:   26-12-13 15:49

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280503000474.html



Nikon D3100 + обектив Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR + чанта Nikon CF-EU05 SLR System Bag + карта Nikon SDHC 8GB Class 10

Това е твоя апарат. Обектива е много по-добър от 18-55, не ти трябват 24мп на Д3200. И всичко това за 999лв :)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: mlubomirov   
Дата:   26-12-13 15:49

Един съвет купувай фото когато отидеш в магазин. Доста от съфорумците имат предпочитания като марка. Canon, Nikon, Panasonic, Fuji, Sony. Има ли значение, като за първи фотоапарат, все доволна ще останеш. В магазин за фото техника има доста читави хора, прочети във форумите, разгледай снимки с различни обективи, и както каза V-plod купи си книжка, има доста да четеш и да се учиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: axlastro   
Дата:   26-12-13 16:02

Помоли ги да сложат и карта с памет и си вземи някой с теб да го снимаш, че някои от продавачите се мръщят като ги снимаш. Моят избор беше канон, но има и пентакс, сони, никон... Ако е за жена , Canon 100D е добра опция.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: ilko78   
Дата:   26-12-13 16:09

Здрасти моят съвет към Вас е следният
Sony rx100 слагате го на автоматичен режим и имате чудесни снимки всеки път Отделно снима и идеално видео и се носи във всеки джоб
Поздрави и весели празници на всички

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: Digitalgab   
Дата:   26-12-13 16:22

Още един случай от тия дето имат пари за харчене. Ясно е че са ходили по туристически обекти и са видяли по висшата класа да разкарва ДСЛР-и и са останали с разбирането че единственото което си струва е ДСЛР, понеже е и престижно.

Значи дамата е решила да прави любителски снимки. Това означава, децата дето играят в пясъка (там е последното място където трябва с ДСЛР), пиянки и заговявания около масата, приятелите на фона на Мерцедеса, снимки от ваканцията на морето ( тях ДСЛР-а няма да ги направи по красиви и по цветни). После ще се любува на произведенията си на екрана на ноутбука или таблета, и ще ходи във фотостудиото да разпечатва 10 х 15. Тогава за какво тий Д800 ма оу? Разбира се, като иска да си дава парите да ги дава. Рано или късно купения ДСЛР ще цъфне в базара.

Правилният избор е една качествена сапунерка.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: photoninja   
Дата:   26-12-13 17:00

canella123, въобще не Ви трябва DSLR, макар и да имате финансовата възможност. Поискайте си от Дядо Коледа (мъжът Ви) нова пералня, миалня, кухненски робот или там от каквото имате нужда, а за хубави любителски снимки може да си вземете един ултразум Canon PowerShot SX260 HS или SX280 и ще се радвате на отлично качество, а всички приятели и роднини ще Ви завиждат за добрите снимки

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: Seifi   
Дата:   26-12-13 19:13

Да си вземе една безогледалка и ще е супер доволна хем малка хем удобна аз имам едно сони некс. Особедно ако мъжа ви има вече DSLR.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: canella123   
Дата:   26-12-13 20:13

Не ме разбирайте погрешно и не се дръжте леко обидно,както в случая.Нито имам малки деца,които ще си играят в пясъка,нито ще снимам "пиянки и заговявания около масата, приятелите на фона на Мерцедеса".Ако имахме толкова пари,които да се чудим къде да похарчим,повярвайте ми-нямаше да се спирам на апарати в ниския клас.Имах нужда от мнение по въпроса,защото не можах да се реша на кой от тези модели да се спра и се надявах тук да го получа...Благодаря на всички за отговорите и Ви пожелавам много здраве и щастие през следващата година!

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: a100   
Дата:   26-12-13 20:13

Въпрос, защо ДСЛР? Снимах доста време с HX200V на SONY и бях много доволен. http://www.shopmania.bg/dighitalni-kamieri/p-sony-cyber-shot-dsc-hx300-10869362 - това според мен урежда бюджета, та даже и ще останат пари за малка съдомиялна. Иначе - дъщерята има Д5100 с 18-105 - много читава машинка, особено ако знаеш в кой момент, какво да натиснеш... Весела Коледа и успех!!![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: canella123   
Дата:   26-12-13 20:22

Благодаря още веднъж!Спряхме се на D5100!

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: hharsev   
Дата:   26-12-13 20:28

Много добър избор според мен.Много хубави моменти да запечатате с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: a100   
Дата:   26-12-13 20:42

Честито, и да се слушате :). Както вече казах - хубава машинка е - удачен избор!!! А с какъв обектив, ако не е тайна?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: canella123   
Дата:   26-12-13 20:50

Това е избора ни като за начало:Nikon D5100 + обектив Nikon AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G .

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: kvakioh   
Дата:   26-12-13 20:52

Ако ще е Никон, поне с 18-105 обектива да е. Тялото има по-малко значение от китовия обектив в случая.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »