Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Колеги, моля за помощ - счупен обектив
Автор: qoke2   
Дата:   20-12-13 10:52

Здравейте, имам следния проблем и моля за съвет. Става дума за обектив TAMRON за Canon - SP AF70-200 F/2.8 Di LD(IF) Macro. Обектива е на около 2 месеца и не повече от 1500 кадъра. Миналата вечер го извадих да снимам на тъщата рождения ден в къщи. Както си стоеше на статива и си снимах, изведнъж нещо в обектива изпръщя и до там. Вътре се виждат откъртени метални части, които държат стъклата. Днес ще го занеса до магазина, но съм сиурен, че ще кажат че е падал или удрян или нещо от сорта и гаранцията не важи. Моля дайте съвет какво да направя! Обектива изобщо не е евтин и даже не можах да му се нарадвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Стчупен обектив
Автор: falcon   
Дата:   20-12-13 10:55

Ако не е изпускан това ще се установи, едно падане винаги оставя конкретни следи, ако не външни то по дефекта вътре в обектива, безпристрастен и опитен майстор в сервиз винаги може да установи това[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Стчупен обектив
Автор: flippo   
Дата:   20-12-13 11:09

лошото е, че те майсторите в гранционните сервизи не са съвсем безпристрастни и спазват спуснати заръки и фирмена политика :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Стчупен обектив
Автор: a_b_v_e   
Дата:   20-12-13 11:35

Съболезнования !
Кажи им на майсторите какво си снимал, може и да ти влезат в положението
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Стчупен обектив
Автор: vicking   
Дата:   20-12-13 12:08

и ако е тоя страх - защо са ни тези гаранции, ми да си купуваме от ибей...

Отговори на това съобщение
 Re: Стчупен обектив
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   20-12-13 13:10





Публикацията е редактирана (22-12-13 18:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Стчупен обектив
Автор: qoke2   
Дата:   20-12-13 13:27

На мен също ми се вижда странно, но тези болтове които се виждат на снимката, която си дал, с откъснати направо от ушите. Това което виждам като поражения вътре имам чувството, че и да го метна със всичка сила в стената пак няма да мога да го постигна ...

Отговори на това съобщение
 Re: Стчупен обектив
Автор: jino   
Дата:   20-12-13 18:52

[smilie24]



Публикацията е редактирана (20-12-13 22:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Стчупен обектив
Автор: jino   
Дата:   20-12-13 18:55

Автор: qoke2
Дата: 20-12-13 13:27

...Това което виждам като поражения вътре имам чувството, че и да го метна със всичка сила в стената пак няма да мога да го постигна ...

ее язък поне да се беше накефил [smilie5] [smilie18] [smilie18]

шегувам се

Отговори на това съобщение
 Re: Стчупен обектив
Автор: jino   
Дата:   20-12-13 18:57

Колеги дайте някой читав сервиз ,обещах да му помогна на момчето.
Намерих го във аквариумния форум [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Стчупен обектив
Автор: falcon   
Дата:   20-12-13 19:00

Сервиз само където е упоменато в гаранцията[smilie3]
Ако не е упоменато нищо, отива до магазина и обяснява какъв е проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Стчупен обектив
Автор: jino   
Дата:   20-12-13 19:16

Отиди до магазина и пиши какво е станало.
Мисля си че могат да те набедят в неправилна експлоатация което изключва гаранцията за жалост.
Например неправилен монтаж на обектива върху тялото ,но все си мисля че такава повреда просто не би могла да се случи точно по този начин [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Стчупен обектив
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   20-12-13 19:18





Публикацията е редактирана (22-12-13 18:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Стчупен обектив
Автор: ZENON   
Дата:   20-12-13 20:46

Отивате в Хепи Фото на Руски паметник. Търсите Пепи и му обяснявате каква е работата. Ако наистина е дефектирал по описания начин не мисля, че ще е проблем да се ремонтира гаранционно. Обаче ако има нещо не съвесм чисто Пепи не глупав. За това бъдете коректни при описанието на случката.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Стчупен обектив
Автор: qoke2   
Дата:   20-12-13 21:21

Днес не можах да мина през магазина. Звънях им по телефона и ги питах на тях ли да го занеса или в сервиз и ми казаха в магазина. Вземан е от фотопавилъон до хотел хемус. Според вас там ли да го занеса или в сервиза?

Отговори на това съобщение
 Re: Стчупен обектив
Автор: mmjm   
Дата:   20-12-13 21:23

Какво пише в гаранционната карта?

Отговори на това съобщение
 Re: Стчупен обектив
Автор: BonoVox   
Дата:   20-12-13 21:52

стигнах до "стчупен" и спрях да чета...

Отговори на това съобщение
 Re: Стчупен обектив
Автор: qoke2   
Дата:   20-12-13 21:53

Ами най-отдолу пише "Упълномощената сервизна база: Хепи Фото ООД"

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, моля за помощ - счупен обектив
Автор: qoke2   
Дата:   20-12-13 22:38


http://s27.postimg.org/j76019zsz/IMAG0096.jpg



http://s22.postimg.org/cooltao4h/IMAG0098.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, моля за помощ - счупен обектив
Автор: Digitalgab   
Дата:   20-12-13 22:45

Да бе, сложил го на статива и като видял тъщата, обектива се ужасил и се разпаднал, линзите се разсипали и болтовете се развинтили, ей така стои си мирно и без даже на бетона да иска да пада, взема ни тука за мезе някъв кашалот че му се и връзват даже.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, моля за помощ - счупен обектив
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   20-12-13 22:46

[smilie21]



Публикацията е редактирана (20-12-13 22:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, моля за помощ - счупен обектив
Автор: jino   
Дата:   20-12-13 23:02

мдаа сериозно счупване .
Лично аз мисля че е имало някакъв по сериозен инцидент преди случката [smile] ,въпроса е дали преди или след покупката .
Желая успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, моля за помощ - счупен обектив
Автор: qoke2   
Дата:   20-12-13 23:03

И аз така си помислих като го гледам. Както каза колегата, поне да си бях направил кефа да го трясна в земята да знам за какво ще плащам. Не знам дали изобщо ще може да се ремонтира ... откъснатото парче е одрало предното стъкло и резбата когато съм се опитвал да приближа или отдалеча преди да разбера че се е повредил. Опитвам се да си обясня случилото се. Няколко дни преди това пътувах до Варна с колата и го бях взел с мен, но така и не го извадих и не снимах. Освен нещо да му е станало от някакви вобрации в колата, което изглежда невероятно и после когато започнах да снимам да се е пречупил тотално, но категорично никога не е падал и винаги е транспортиран в орииналния си калъф с дунапрен.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, моля за помощ - счупен обектив
Автор: falcon   
Дата:   21-12-13 07:24

Значи, тя темата вече е изчерпана, всякакви теории защо, как и по какви неведоми пътища е станало това, са излишни. След като хората казаха какво да направиш, а ти продължаваш да витаеш в теорията, няма как да не остане съмнение, че има нещо странно.
Затова просто изчакай, занеси го в сервиз и искай да се покрие ремнота от гаранцията,ако наистина не е изпускан от теб и после дай обратна връзка да видим какъв е крайният резултат[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, моля за помощ - счупен обектив
Автор: qoke2   
Дата:   21-12-13 15:05

Занесох го днес в сервиза направо. Естествено казаха че аз съм виновен и щом има механична повреда няма значение как е станало и сега чакам да ми дадат цена за ремонта.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »