Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Избор на графичен таблет
Автор: qpalzm   
Дата:   15-12-13 21:41

Здравейте.Искам да си взема графичен таблет.Ще се използва за рисуване.Бюджета е около 200-250лв.Колебая се между Wacom Intuos Manga и Ultra Slim Graphic Tablet от trust.На хартия този на trust е доста по-добре(имам възможност да го купя от чужбина),но не съм много добре запознат с марката и отзивите....
За wacom съм сигурен в качеството,но ме притеснява че работната площ е доста малка.Приемам и други предложения,като втора ръка също е опция.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на графичен таблет
Автор: asahi   
Дата:   15-12-13 21:48

Тръст - ширпотреба.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на графичен таблет
Автор: dilomski   
Дата:   15-12-13 21:51

Wacom.Другото са компромиси.
А от гледна точка на работната площ, ако бачкаш на монитор от порядъка на 15/20 инча и small размера ти е ок.Големите таблети са за големи монитори.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на графичен таблет
Автор: MarinY   
Дата:   15-12-13 22:02

Честно, зависи какво и как рисуваш. Ако рисунката ти е с малки детайли и щрихи, спрямо целия и размер, и малкият ще ти свърши работа, като работиш по-често със зума. При едри/дълги линии/щрихи, на малкия ще е по-грубо и няма да имаш достатъчно дълъг "замах". Другото е, че най-малките не винаги имат опцията за отчитане на натиска с перото. Може и да ти трябва.



Публикацията е редактирана (15-12-13 22:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на графичен таблет
Автор: didesignbg   
Дата:   15-12-13 22:04

Не казваш за какво ще го ползваш и ползвал ли си досега. Ако ще ти е първи таблет, вземи уаком. Ако няма да ти е първи и ще ти е малък уакома, вземи голям уаком.
В писалката на тръста има батерия, което в голяма степен прецаква всичко.
Имай едно наум, че работата с таблет е корено различна от мишка, може да се окаже че не те устройва. Не пречи да вземеш втора ръка уаком, само гледай писалката да е със сменяеми пера.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на графичен таблет
Автор: qpalzm   
Дата:   15-12-13 22:12

Ами ще рисувам основно комикси(манга)
Гледам trust превъзхожда по параметри wacom-a
Работното поле на тръста е 254x152 mm а на wacom-152x95
Резолюцията-4000 срещу 2540 пак за trust-а
Какви са компромисите на trust-а?
Това ще ми бъде първи таблет....иначе съм използвал на един приятел таблета за кратко време



Публикацията е редактирана (15-12-13 22:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на графичен таблет
Автор: dilomski   
Дата:   15-12-13 22:44

Повярвай, в тази пазарна ниша, няма тръст, няма genios, всички използват wacom.Всички, които знаят какво правят определено.Въобще не ги гледай тези характеристики, wacom правят нещата както трябва, въобще ги сравнявай така.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на графичен таблет
Автор: qavkata   
Дата:   15-12-13 22:45

Нищо освен wacom повярвай ми. Ако си вземеш друг мноого ще псуваш после.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на графичен таблет
Автор: qpalzm   
Дата:   15-12-13 22:53

Аха..значи wacom.А дали има смисъл да потърся нещо по-висок клас втора ръка(и ако да-от къде) или този wacom който съм посочил е добре.Притеснявам се,че може да ми е малко работното поле...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на графичен таблет
Автор: tuizzl   
Дата:   15-12-13 23:51

Wacom Intuos 5 M или L - това е таблета, всичо друго е бош. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на графичен таблет
Автор: Frenchev   
Дата:   16-12-13 00:26

Първи ми таблет беше Intuos 3 A5. Направо се родих. Забравих какво е това мишка.

На фотокина видях Intuos 5 тъч и реших да го сменя. Продадох си стария и взех петицата. Примами ме това, че има и тъч функция.

От както имам новия пак си припомних какво е мишка.

От Intuos 5 не съм доволен поради няколко причини.

Първо и най важно - повърхността на новия е грапава, за разлика от стария която беше гладка. Писалката се движи по-трудно и мудно. Освен това писците заминават за отрицателно време.

Бутоните се натискат значително по-трудно за разлика от стария и не са ми удобни за използване.

Освен това има още какво да се работи по тъча. Поне за мен не е удобен за използване.

Всички тези недостатъци, са недостатъци за мен и може да са свързани с моя начин на работа, но исках да ги споделя.

Няма да бързам да го продавам тъй като искам да споделя опит с други колеги ползващи го. Евентуално може аз да не го ползвам по най-удобния начин.

Преди точно час си купих пак Intuos 3 a5 в ebay за 47 евро с доставката и сега нямам търпение да пристигне.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на графичен таблет
Автор: allanpoe   
Дата:   16-12-13 04:01

Intuos 5 или 4 са супер. Търси среден размер - medium.

Повечето площ при L едва ли ще е нужна винаги.

По-новите не са непременно по-добри за работа.

После в софтуера настройваш всички бутони по твой вкус и настройваш писалката да има 2048 степени на натиск, май толкова бяха максимално.

Четворките ги няма нови вече, взимаш втора ръка от Ибей.

Интересувай се какво е състоянието на писците, че и там имаше едни партиди с изпиляващи се писци.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на графичен таблет
Автор: dilomski   
Дата:   16-12-13 09:37

При петицата писците заминават заради повърхността, която е мега гот за рисуване, но трие писци като шкурка.Аз се принудих да си взема скрийн протектор и сега ми е гладко и нямам захабяване.Иначе за размера - максимум М, големия е бахти гигантския, няма смисъл, хаби маса място на бюрото, а и няма да дърпаш 30 санта контури все пак.

Повярвай, и аз си мислех, преди да си взема първото бамбу, че е много смешно малък, е не е така.Но си иска време да свикнеш с който и да е таблет.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на графичен таблет
Автор: Frenchev   
Дата:   16-12-13 10:16

Четворката също е с това грапавото покритие. Бих ти препоръчал първо да пробваш преди да си купиш кое ти е по-удобно.

Както казах Интуос 3 с формат А5 струва около 40 - 60 евро в ебай. Само трябва да изчакаш на търг и да наддаваш. Следих ги известно време и вчера си купих. По-голям предполагам няма да ти е нужен. Но пак казвам аз не рисувам. Аз ретуширам с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на графичен таблет
Автор: shadothezombie   
Дата:   16-12-13 10:31

Аз съм с Интуос 4 Medium и съм доволен, даже ми се иска да си бях взел големия, че може да се рисува с повече замах. Съответно таблета на е евтин и аз не ползвам нито един от бутоните му. Просто ми е много по лесно да работя с шорткътите на клавиатурата.

Вземи си Wacom. Дори и да е малък, после можеш да го продадеш, защото си има търсене.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на графичен таблет
Автор: qpalzm   
Дата:   16-12-13 15:57

Поразгледах в ebay за интуос 4 и 5-или са много скъпи или няма доставка до България....ще продължа да следя може и пък да излезне нещо но ако няма...сякаш ще си взема Intuos Manga или ще издиря по-евтино по-големия модел..Само се чудя дали 1024 нива на натиск е добре(звучи ми добре,но практически не знам)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на графичен таблет
Автор: Frenchev   
Дата:   16-12-13 17:40

Пак ти казвам да погледнеш Intuos 3. Уникален таблет. Какво те кара да го изхвърлиш от списъка с възможности?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на графичен таблет
Автор: dismis   
Дата:   16-12-13 17:50

Като за първи таблет 1024 нива на натиск ще са ти напълно достатъчни, не се тревожи за това. За повърхността на Интуос 4 и 5- да по груба е но точно за рисуване би трябвало това да е плюс- на мен лично много ми допада. Писците се износваха само в самото начало сега вече грубата част на покритието се износи и не съм сменял писец повече от 6 месеца при ежедневна употреба. Съвета за Интоус 3 също е добър- един от най- здравите таблети правени някога :) И да уаком са марката за таблети!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на графичен таблет
Автор: Frenchev   
Дата:   16-12-13 18:08

Я да вметна един друг въпрос.

Имам много големи проблеми с моя Intuos 5. Забива постоянно и трябва да му махна кабела и пак да го сложа за да тръгне. Пробвах какво ли не, но нищо не помогна. С най-новия драйвер съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на графичен таблет
Автор: tuizzl   
Дата:   16-12-13 21:56

Аз съм от 6-7м. с Intuos 5 S досега не съм поръчвал допълнително писци. Тъча си работи перфектно, никога досега не ми е забивал. Бутоните са малко вдлъбнати, но се свиква, но всъщност бутоните на таблета не използвам има си клавиатура за shortcuts, използвам само тези на перото. Няма да сгрешиш ако си вземеш Intuos 5.
Frenchev продавай петицата и взимай тройката щом ти допада най-добре на теб [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на графичен таблет
Автор: borissov   
Дата:   16-12-13 22:59

Intuos 3 с две ръце. Имам и 3, и 5 - абсолютно предпочитам 3 като удобство, копчетата на 5 ме дразнят ужасно, тъч функцията е абсолютно неизползваема, като ми се изпоти ръката след няколко часа ретуш и ми полудява курсорът, абе само проблеми с новия. Взимай М или Л за рисуване, С за ретуш. Други марки - забрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на графичен таблет
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   16-12-13 23:17

Wacom e марката.Ако знаеш какво правиш и някое Bamboo ти стига.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на графичен таблет
Автор: Frenchev   
Дата:   17-12-13 00:37

не знам, за мен 3 е в пъти по удобен от 5. Трябва да се пробва. Но за мен тъча е неизползваем.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на графичен таблет
Автор: мирка   
Дата:   17-12-13 10:01

Wacom! [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на графичен таблет
Автор: Frenchev   
Дата:   17-12-13 10:57

Надявам се утре да пристигне тройката. Ще ги сложа двата един до друг и ще работя паралелно и ще пиша кой се държи по-добре.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »