Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Адаптер М42 -> EF-S
Автор: axlastro   
Дата:   11-12-13 15:59

Здрдавейте, интересува ме дали всички адаптери с чип работят на EOS 650D, тъй като някъде четох, че адаптерите за 600D и надолу не работят коректно с по-новите модели. Някой има ли такива наблюдения и можете ли да препоръчате конкретен продавач/артикул в Ebay.com

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптер М42 -> EF-S
Автор: axlastro   
Дата:   02-01-14 21:28

Вярно ли никой не е ползвал адаптер на 650D или някоя друга камера с Digic 5 ? Поръчах си един адаптер от ибей, но още не е пристигнал, а и после попитах продавача (вече го бях купил) и той каза, че няма да работи на 650D. Може ли чипа да се препрограмира или да се поръча работещ такъв ?

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптер М42 -> EF-S
Автор: realnoncho   
Дата:   03-01-14 09:52

Един приятел си поръча такъв за неговото 650D и се оказа че наистина не работи, на моето 60D си работеше коректно.

Имаш 2 варианта - слагаш тиксо на чипа и работиш без потвърждение на фокуса или си поръчваш друг адаптор, за който изрично пише че работи с 650D.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптер М42 -> EF-S
Автор: Marillion   
Дата:   03-01-14 09:58

Аз съм с 650Д и преходниците, които ползвах преди това (тествано на 400, 550 и 600Д) не работят. Оказа се, че за 650, 5DIII 5D Mark III има различен вид преходници.

Сега съм поръчал един преходник от Китай и се моля да работи.

Из BG сайтовете се намират такива преходници, но са по 60-80 лв., което не ме устройва.


Ето този съм поръчал

Трябва ти кредитна карта и регистрация. Пристига за 20-30 дни, макар че съм получавал пратки и за 2 седмици.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптер М42 -> EF-S
Автор: axlastro   
Дата:   03-01-14 11:29

Ще се радвам ако пишеш дали наистина работи, за да си го поръчам. Аз сега чакам този, който поръчах началото на Декември и още го няма, но дори и да не бачка, ще направя както каза realnoncho и ще го ползвам с ML през екрана. Аз без това още си чакам и ръчните обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптер М42 -> EF-S
Автор: Marillion   
Дата:   03-01-14 13:28

Ок. Като го получа, ще и драсна едно Л.С.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптер М42 -> EF-S
Автор: ipolit   
Дата:   03-01-14 15:40

Слагаш magiclantern и ползваш мравките през лайф вю, и без това тия адаптери в повечето случаи имат фронт-бек фокус

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптер М42 -> EF-S
Автор: axlastro   
Дата:   03-01-14 19:01

Баси голяма грешка беше тоя канон, почнаха да ми се искат слайдери и приклади вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптер М42 -> EF-S
Автор: axlastro   
Дата:   06-01-14 19:05

Така, получих адаптера и мога да потвърдя, че работи!

Линк към артикула:
текст

Потвърждението на фокуса работи сравнително добре:
текст


Отговори на това съобщение
 Re: Адаптер М42 -> EF-S
Автор: quazimodo   
Дата:   06-01-14 22:28

Обикновено има разлика при посоката на фокусиране. Направи опит за фронт-бек фокус, като въртиш ринга първо към безкрайност а после и от безкрайност.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптер М42 -> EF-S
Автор: aldygreen   
Дата:   07-01-14 01:46

Ако не си взел адаптер с EMF чип, няма да имаш възможност за микроюстиране на фокуса, което е много полезно за получаването на ТОЧЕН фокус, без условности. Ако адаптерът не е EMF, винаги ще има малка неточност, която няма как да се избегне.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Адаптер М42 -> EF-S
Автор: quazimodo   
Дата:   07-01-14 08:22

Аз имам и от двата вида и смея да твърдя, че неточността е налична винаги.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »