Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Какъв би бил вашият избор?
Автор: RainBG   
Дата:   09-12-13 19:54

Варианти (примерни):
- Никон d5100 + 18-105;
- Olympus Stylus 1;
- Sony Nex5.
А сега и въпроса:
- Коя система бихте избрали, в случай че сте начинаещ фотограф с известен опит и разполагате с бюджет в рамките на посочените комплекти (около 900-1100 лв.),имате желание да се развивате във фотографията на любителско ниво и да правите хубави снимки когато пътувате, вкъщи и за удоволствие?
Много ще съм благодарен да споделите с мен Вашите мнения.


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: luboar   
Дата:   09-12-13 20:08

Доста труден въпрос.
Ако съм се ориентирал към сватбарството и показноста, ще взема Никона - създава респект в публиката.

Ако съм пътешественик, ще избера Олимпъса - лек и универсален.

Ако искам добро изображение, без да се набивам на очи - Сони

П.П
това е за посочените модели, и не е общо валидно за марките ! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: estate   
Дата:   09-12-13 20:09

Nikon разбира се ,тази комбинация е идеална за целите на начинаещ с известен опит.Sony nex -5 вади перфектна картинка но има ужасна ергономия за мен.Освен това аналогичните обективи които бих закупил(35/1,8 , 50/1,8 ,) са доста по-скъпи.Olympus -а ще е супер през деня но стане ли тъмно ....... Край.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: wizarditaly   
Дата:   09-12-13 20:28

Никона.
Посоченият модел дава много възможности за творчество и развитие,а посочения обектив е супер за начинаещи, за пътуване, за .....много добре като начало .
Твърдениято че некса може да замести дслр е меко казано несериозно.
Сравнението на д5100 с олимпуса....няма да ги сравнявам.
Всичко по горе казано е в случай че човека иска да се развива във фотографията(било то и като хоби).
Във всички останали случаи и айфон става[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: sohk   
Дата:   09-12-13 21:11

Nikon-a ... Другите два модела са за вече мислещи се за развити във фотографията. Няма да ти донесат първоначалният кеф на DSLR-a.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: ludiakolio   
Дата:   09-12-13 21:42

Никона,смело.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: Don_Diego   
Дата:   09-12-13 21:49

wizarditaly

ти с такъв Никон ли снимаш? Или с някакъв никон дслр? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: Gam3Ra   
Дата:   09-12-13 22:23

DSLR и хибридка са две различни усещания, пробвай ги и сам си избери :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: wizarditaly   
Дата:   09-12-13 22:39

Don_Diego
снимам с различни тела.
И с никон и с канон.Какво е дслр?[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: exobexo   
Дата:   09-12-13 22:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: Don_Diego   
Дата:   09-12-13 23:02

wizarditaly

Същото което си писал на 4-ти ред в твоя пост...
Иначе си забавен с тоя айфон и сравнението което правиш...
като гледам, телата с които снимаш докарват точно такова усещане, за телефон... за което естествено, не са виновни никоните и каноните дето ползваш

Както е писал Gam3Ra , удоволствие от снимането може да се изпита и от безогледалката и от огледално рефлексния...

А в първия пост се иска-

да се развивате във фотографията на любителско ниво и да правите хубави снимки когато пътувате

Погледни темата за безогледалки и кажи, че не стават за фотография и не могат да се правят хубави снимки...

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: quazimodo   
Дата:   09-12-13 23:18

Стават бе, Доне - и са кул и са фьешън и са модерни и са НА МОДА, щото така казват маркетолозите на СОНИ и напазаруваните от тях рекламни лица, включително български[smilie5]. Ма пусто не виждам ни един фотожурналист да тича с изпънати ръце и облещен в мониторчето поглед след някой джихадист с РПГ на рамо[smilie5] [smilie5]!

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: Don_Diego   
Дата:   09-12-13 23:23

quazi

Дали лицето което пита в началото иска да става фоторепортер??? М?
Или ще снима Формула 1...?!

Чети пак:

пътувате, вкъщи и за удоволствие

И как един хибриден олимпус, сони или панасоник няма да му свърши работа? Какви джихадисти, какви АК-47, какви чеченци, какви 27 лева, бога ми?!? Вие дори не си правите труда да четете какво търси човека и за какво ще полза това което иска да купи, а проектирате някакви свои спорове и форумни войни във всеки подобен пост...

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-12-13 23:32

Ако искаш съвкупност от качествата на горните, вземай некс-6

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: Otvorenia   
Дата:   09-12-13 23:54

Nikon-a е правилният избор. Снимайки с този апарат по лесно ще вникнеш в основата на фотографията. С останалите по лесно ще станеш щракач



Публикацията е редактирана (09-12-13 23:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-12-13 00:10

[smilie18] Пълни глупости !!

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: daniil-k   
Дата:   10-12-13 00:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-12-13 00:18

daniil-k [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: nyamago   
Дата:   10-12-13 00:19

Ся, да караме точно по темата! Значи:

Летят над Сахара ято крокодили. По едно време един от тях вади от джобчето на жилетката си закачен на верижка барометър, поглежда го и казва: "Странно - пети ден летим, а все е пет часът?!"

- - -

Тоя стар виц го разказвам най-сериозно - защото имам чувството че съм в някакъв театър на абсурда. И когато и да вляза в тоя форум - все е петък!

[beer]



Публикацията е редактирана (10-12-13 00:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: stown   
Дата:   10-12-13 00:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-12-13 00:23

Глупости! Всеки знае, че крокодилите не летят на ята!!

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: M57D30   
Дата:   10-12-13 00:24

Казвам го от гледна точка на току-прохождащ (на 2 седмици) - за мен лично е по-добре да си вземеш тяло с повече контроли по него

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: Don_Diego   
Дата:   10-12-13 00:26

Нищо не разбирате... фотожурналистите не снимат с хибридни в Сомалия, Украйна и Сирия... а не е ясно, човекът като си пътува на екскурзия до Тоскана, дали няма да се озове в Средна Африка примерно... и ще е неподготвен!!! Как тогава ще се справи с летящия снаряд на РПГ-то, само с една проста щракаща безогледалка???

Разсъждавайте, молА Ви!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: daniil-k   
Дата:   10-12-13 00:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: stigmaxy   
Дата:   10-12-13 00:48

Извинявам се, че се намесвам така в темата, но и аз имам почти същата дилема при избора на апарат. Първо да уточня, че имаме 2 деца и предимно искам да снимам тях и когато сме сред природата. Подчертавам, че не разбирам от фотография, до момента снимахме с едно малко апаратче, но детето се погрижи да се разделим с него :). А и всички снимки, който са снимани със светкавица, децата са със затворени очи, така че радвам се, че се разделихме с него.
Първоначално се бях насочила към Канон Д600 т.като познати имат такъв и ми го препоръчаха. После реших да избирам между Канон Д600 и Никон Д5100. Но, появи се един приятел със Сони Некс 5 и каза "това е апаратът", зарежи всички DSLR-и, този прави страшни снимки. Добре, обаче понеже нищо не разбирам реших да питам в магазин на Фотосинтезис и там пък ми казаха зарежи Сонито, вземи си Никон Д3100, по-добър бил от Канона и аз тотално вече се обърках.
Та дилемата ми по-скоро все още се върти около Сони Некс 5, Канон Д600 и незнам кой Никон. Уточнявам, че семейния бюджет отпуска 800-850лв.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »