Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 DVD Label
Автор: i.rusinov   
Дата:   01-10-12 15:46

Здравейте!

Някой може ли да помогне с обяснение как се прави дизайна за печат върху диска във фотошоп 5.Търсих в тубата и като цяло в гуугъла,но не попаднах на материал,който да ми върши работа.Трябва ми наистина детайлно обяснение,стъпка по стъпка във видео урок или статия или ако някой има добро желание да обясни тук.

Благодаря !

Отговори на това съобщение
 Re: DVD Label
Автор: tzl   
Дата:   01-10-12 15:50

Правиш си JPEG с картинката, а за печат използваш софтуера, който ти идва с принтера. В този софтуер му казваш каква картинка да ползва (въпросният JPEG) и той ще ти я отпечата върху диска.

Отговори на това съобщение
 Re: DVD Label
Автор: i.rusinov   
Дата:   01-10-12 16:01

Благодаря за отговора,но случая е друг.Аз трябва да си направя дизайна със съответна форма и да ми го отпечатат.А в споменатия от теб вариант със софтуера от диска има ли опции за преоразмеряване и позициониране,така че да не попадне например лицето на човек в малкия празен кръг.
Също така за да не отварям отделна тема може ли пример за бюджетни принтери,които правят печат върху CD/DVD ?

Отговори на това съобщение
 Re: DVD Label
Автор: tzl   
Дата:   01-10-12 16:07

Аз правя така: Правя си квадратен файл, в който рисувам кръг, който да се допира до 4-те краища на квадрата и правя всичко извън него черно. След това си слагам дизайна и го намествам така, че да се побира в този кръг, а черното то визуално ще ти покаже кое ще се скрие. Преди да запиша файла като JPEG махам черното, за да не се покаже като тънка линийка във финалния принт.

След това слагам картинката в софтуера на принтера и той ми показва къде ще е кръгчето. Така ако са нужни корекции ги нанасям и пак тествам в софтуера. След като видя, че всичко е позиционирано добре щракам Print.

Това е приложимо за всички принтери (евтини и скъпи), които отпечатват върху CD и имат съответен софтуер, който показва предварително как ще се разположи фона спрямо дисковия носител.

Разликата при евтините и скъпите принтери по отношение на печатане върху CD е най-вече в мастилата. Евтините са с мастила на водна основа, а скъпите — с пигментни. Дефиницията за "евтин" и "скъп" я оставям на тебе. Също ако съм сбъркал в генерализацията на мастилата, се извинявам, но за мен съществуват само тези 2 вида мастила. Водните засъхват по-бавно и са по-малотрайни, а пигментните — обратно.

Инсталирай си примерно на Canon "LabelPrint" софтуера и го ползвай. Не ти трябва принтер за него, а само визуално да видиш как ще изглеждат нещата ако ти ги отпечатват на друго място. Ето линк към софтуера за Windows:
http://software.canon-europe.com/software/0030999.asp




Публикацията е редактирана (01-10-12 16:12)

Отговори на това съобщение
 Re: DVD Label
Автор: asahi   
Дата:   01-10-12 16:12

Photoshop 5 or Photoshop CS5? Делят ги десетина години. И в двата случая това далеч не е най-подходящия софтуер.

Имаш 3 подхода за дизайн:
1. При известен, вече закупен материал, търсиш темплейт за него и позиционираш проекта отгоре.
2. Измерваш ДВД-то и си правиш единичен проект, който даващ някъде да ти го отпечатат върху каквото имат. В този случай те го наместват.
3. В NERO Burning Rom има Cover Designer, с който можеш да свършиш някаква проста работа.

За повече отговори - ТУК

Отговори на това съобщение
 Re: DVD Label
Автор: i.rusinov   
Дата:   01-10-12 16:18

Благодаря за отговорите и линковете.Ще се помъча и пак ще пиша.
Иначе ставаше дума за CS 5 виждал съм как правят дизайна именно на CS 5,но нали,ако ставаше с гледане ...



Публикацията е редактирана (01-10-12 16:22)

Отговори на това съобщение
 Re: DVD Label
Автор: pepi34   
Дата:   01-10-12 17:55

Когато си купиш принтер, който може да печати в/у дискове с него ще има подходящ софтуер и няма да е нужно да си губиш времето по този начин. Ако не можеш са си купиш достатъчно евтин, аз мога да ти продам един Епсън R 300 и още един епсън 200 в комплект със система за наливни мастила от Прокарт заедно с остатъчните мастила ( от няколко цвята имам по 50г.), всичкото това на цена под 200лв заедно. ако имаш интерес пиши.

Отговори на това съобщение
 Re: DVD Label
Автор: 3df   
Дата:   01-10-12 22:17

https://www.youtube.com/watch?v=14IF1E_emkU



Отговори на това съобщение
 Re: DVD Label
Автор: Tomsm   
Дата:   10-01-14 12:21

Защо мислиш, Photoshop? Ли етикетите в специализирани програми. Няма нужда да се оформят размер, култура, и страдат от печат. Аз съм с това. Можете да опитате.


Отговори на това съобщение
 Re: DVD Label
Автор: prisonbreak   
Дата:   10-01-14 13:25

Nero Cover Design.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »