Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Olympus OM-D E-M5 - вече официално!
Автор: tvk75   
Дата:   12-02-12 16:30

- 16MP MOS Four Thirds format сензор
- Водо и прахоустойчиво магнезиево тяло
- две control dials
- нова 5-осна стабилизация на изображението за снимки и видео
- ISO 200 - 25600
- Най-бързата в света автофокусна система с 3D следене
- до 9fps серийно снимане(4.2 fps със следящ AF)
- 1 440 000 точки LCD електронен визьор
- 3" OLED тъчскрийн подвижен дисплей
- TruePic VI процесор
- X-sync скорост - до 1/250 s

и още много...

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 - вече официално!
Автор: bordon   
Дата:   12-02-12 16:37

25600 ИСО [smilie11] на 4/3 - какъв ли краен резултат ще се получи...
[smilie5]

А дано, но надали [shtrak]

[beer]



Публикацията е редактирана (12-02-12 16:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 - вече официално!
Автор: Alex-dan   
Дата:   12-02-12 16:44

http://olympusomd.com/bg-BG/omd/e-m5/overview/gallery/


Доста яко изглежда [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 - вече официално!
Автор: Alex-dan   
Дата:   12-02-12 16:46

Грипа кърти [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 - вече официално!
Автор: juslen   
Дата:   12-02-12 16:49

Добре бе значи не могат ли да сложат APS-C като нормални бели хора, ами си играят с това индианско 4/3.Супер як класически дизайн вади, ама защо тоя възмалък сензор.



Публикацията е редактирана (12-02-12 16:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 - вече официално!
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-02-12 16:54

"Най-бързата в света автофокусна система с 3D следене" - това означава ли, че с Contrast Detection AF ще бъде по-бързо от 1Dx и D4? [smilie10]
Много добре изглежда [smilie24] Но ми се струва, че прекалено много обещава [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 - вече официално!
Автор: hotsnail   
Дата:   12-02-12 17:09

хсгеоргиев бързо не значи точно или работещо.

1Dx и 4D имат тонове алгоритми измежду коиот избират как да фокусират и имат обективи които да фокусират.

С кой точно обектив на м4/3 мислиш че ти трябва "най-бързия" фокус на света? Кой отчно има настройки на фокуса, ограничители и т.н.? Май нито един. Та ок с 12/2 може да има най-бързия фокус и какво от това.

Точен фокус със следене ти трябва ако имаш поне 70-200/2.8 (35-100/2) или по-дълги и по-светли. 70-300/3.5-6.3 ...ще фокусираш бързо само по обяд между Май и Август.



Публикацията е редактирана (12-02-12 17:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 - вече официално!
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-02-12 17:20

hotsnail, ами като прочетох това сайтче от линка останах с друго впечатление ...

Там пише буквално това:

Най-бързата автофокусна система в света* - FAST AF - вече е дори още по-бърза и точна при OM-D. Усъвършенстваният, нов 3D следящ AF ви гарантира, че няма да пропуснете момента, дори когато обектите в кадъра се приближават или отдалечават от вас. В допълнение на това, новият високочувствителен сензор осигурява отлична AF работа и в условия на слаба осветеност. Прецизността на автофокуса е подобрена, за да може да се фокусирате единствено върху това, което желаете да заснемете.

На мен определено ми звучи като да изграждат система с претенции да бъде не само с най-бързия фокус но и с най-точния фокус. Освен това пишат, че тази система е нещо принципно ново и ще замени D-SLR, които (пак там пише) не били съществена промяна върху филмовите SLR. Как да го разбирам, освен че ще ми реши всички проблеми? Аз именно това си мисля, тъй като фокусирането върху самия сензор би трябвало да няма никакво разминаване - няма разминаване между проекция AF сензорите и проекция върху матрицата - това, което отчита AF системата, това се записва и от матрицата, нали? При това описание ако се окаже нещо подобно - че става въпрос само като фокусираш с този 12 мм обектив или нещо подобно, би било голяма грешка от страна на Олимпус ... Създаването на прекалени очаквания в клиентите е опасна стратегия ...
В интерес на истината аз лично ще се радвам, ако това което пишат там е вярно, защото наистина подобна система би решила точно проблемите на хора като мен - които снимат спорт, но никога не биха похарчили парите за 1Dx/D4 и съответните обективи. Но пък ако се окаже, че това е просто бля-бля, не бих се насочил никога повече след това към Олимпус ...

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 - вече официално!
Автор: serjy   
Дата:   12-02-12 17:23

третата серия пенове фокусират по-бързо от ниския и редния клас дслр-и. това до сега което са казвали от олимпус като данни, винаги е съответствало на реалността, това да не е никон или канон бре [smilie18]

иначе който му трябва по-голям сензор, камери бол... много си е добро 4/3 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 - вече официално!
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-02-12 17:27

Ако това е така, и ако има достатъчно добри и достъпни обективи, това е моята следваща система ... И не само моята де, ако е вярно, то това ще направи наистина революция в репортажното снимане и особено в спорта [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 - вече официално!
Автор: serjy   
Дата:   12-02-12 17:30

до сега това което имат като следащ фокус си е миш-миш, става да снимаш ходещ човек [smilie18] но щом пишат точно за новия следящ фокус, явно са се постарали... ще видим [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 - вече официално!
Автор: juslen   
Дата:   12-02-12 17:31

Революция в репортажното снимане и спорта сред любителските среди може би, сред професионалните едва ли.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 - вече официално!
Автор: djfroggy   
Дата:   12-02-12 17:44

Полудявам вече по новия Оли 75/1,8! Само да кажат цена и кога ще го видим. Ама сигурно ще е чак септември.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 - вече официално!
Автор: bordon   
Дата:   12-02-12 18:12

За репортаж, спорт, стрийт от първостепенно значение е наличието на бърз фокус, комбиниран с качествена оптика. ОЛИМПУС има всичко това [smilie25]

Въпроса с размера на сензора е на второ място.

Колкото и да не им се иска на някои [smilie5]

[shtrak]

Напр.: Ако снимаш студио и/или актово, ще работиш с ХАСИ, не с ОЛИ.
Обаче няма да ползваш първия при репортаж или ........., защото няма да ти свърши работа. [smilie7]



Публикацията е редактирана (12-02-12 18:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 - вече официално!
Автор: didesignbg   
Дата:   12-02-12 18:37

Гледам Вила и Сити, не ми прави впечатление да има много Олимпуси по линията. Сигурно са пропуснали да прочетат за бързият фокус, и това че размерът няма значение.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 - вече официално!
Автор: bordon   
Дата:   12-02-12 18:40

[smilie5]
Може да се каже че изобщо няма Олимпуси [smilie5]
И аз съм се заглеждал [smilie24]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 - вече официално!
Автор: bordon   
Дата:   12-02-12 18:54

А за ФФ и кропа има доста разнопосочни мнения - кое е било по-добро. Всеки размер си е с неговите силни и слаби страни.
Зависи към какво точно си се насочил като твой стил от фотографията.

[smilie5] И както се казва в една мисъл - "Не е важно какъв размер имаш, важно е как го използваш" [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 - вече официално!
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-02-12 18:56

bordon, това което пишеш за размера на сензора не е вярно ( извинявам се, просто е така [smile] ), но да речем, че може да се реши и преглътне това някак си ... Не е така, защото снимането на спорт е нещо, в което нямаш много време да бъдеш творец и много изобретателен, нито пък дълго и лениво да композираш и да избираш гледна точка. Поради това е добре да можеш да разчиташ на банални и рутинни, но затова пък работещи изразни средства, като например плиткия DOF за изолиране на обекта от фона. Не можеш да снимаш да речем двама футболисти в единоборство или пък двама спринтьори и това на фона на публиката по трибуните и всичко това на фокус - просто кадърът ще е неприемлив, а логическия му център - спортистите в единоборство - ще останат трудно забележими от зрителя. Поради това всеки от нас, снимащите спорт с любителска техника с кропнати матрички винаги обмисля варианта фулфрейм, където при същите условия ще може да постигне по-плитък фокус. Е, 3/4 или микро 3/4 не е точно това, за което мечтаем в тази област. Но казват, че светлосилните зуйковци на Олимпус са много добри - не ги познавам наистина, сега не снимам с обектив твърдо на 2,8 и да предположим, че това може да компенсира ...
Просто не зная дали говорим за едно и също - тук е казано, че това е най-бързата в света система за 3D следящ фокус. С D90, който към момента никак не е най-добрата AF алтернатива на Никон имам съвсем малък брак като използвам следящ фокус върху професионални футболисти в нападение или спринтьори лекоатлети на държавното първенство или на балканските игри. Всъщност и 40D ми даваше по-малко от 30-35% брак с 70-200/4 L в тези ситуации, но D90 дава по-малко брак. И 40D и D90 са много далеч от най-добрите AF системи на производителите си. Точно 3D следящия фокус е по-добър на D300, защото има повече автофокусни точки и още по-добър на D3, пък за D4 да не говорим. Предполагам, че са сходни нещата с 1Dx. Та наистина революционното в тази система на Олимпус е точно в това - ако е наистина най-бързата, по-бърза от горните тела на Никон и Канон и освен това е contrast detect, тоест не е ограничена от определен брой автофоуксни точки на определени места, а може да работи алгоритъма на произволно място на самата матрица на камерата - то това означава, че ще се заличат всички разлики между AF системите на професионалните и на любителските тела, защото би трябвало на практика брак да няма.
Само да вметна, че се чувствам много несигурен в тази тема, по простата причина че става въпрос за две непознати за мен теми накуп - не съм запознат с камерите и обективите на Олимпус и не съм запознат с безогледалните системи на кой да е производител.
Но звучи наистина като революция в спортната фотография. Стига да е вярно това, което пише на този сайт.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 - вече официално!
Автор: juslen   
Дата:   12-02-12 19:01

Абе тая работа не е като оная работа, фотографията си иска размери [smilie5] Язък за разкошния дизайн с това нюню сензорче-естествено апарата ще има сериозен успех мисля.
Но не и успеха който щеше да има ако се бяха постарали да мушнат APS-C сензор, какъвто вече се ползва масово при безогледалките. Сега това 4/3 му е като черна точка в паспорта [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 - вече официално!
Автор: emoXide   
Дата:   12-02-12 19:13

OLYMPUS M. ZUIKO DIGITAL ED 12-50mm F3.5-6.3 EZ мноого ми е симпатичен ама що е толкова еректирал, за снимане ли ще се ползва или за нещо друго започвам да се чудя...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 - вече официално!
Автор: tvk75   
Дата:   12-02-12 19:18

juslen
не искат значи да слагат някакво си АПС-Ц щото не мислят че ще се получи яко [cool]
Сигурно смятат, че с 4/3 ще е по-весело да се опита.
Иначе 100 на 100 знаят как с 24х36 може да се стигне ISO 2000000.
Само дето не е интересно това, другите вече го правят.
По-интересното винаги е било да се върви по нов, неутъпкан път,,,,

Някои от коментарите показват, че тука има и хора дето не осъзнават тая работа, нооооо интересни са останалите [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 - вече официално!
Автор: tvk75   
Дата:   12-02-12 19:28

Аз пък съм гледал US Open и се виждаха олимпуси тук там, доста често, не знам тениса да е по-скучна игра от футбола :)



Публикацията е редактирана (12-02-12 19:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 - вече официално!
Автор: juslen   
Дата:   12-02-12 19:28

По-скоро не искат защото трябва да почват всичко отначало с един APS-C сензор-и обективи и всичко. А сега може да се ползват старите обективи за 4/3, пък има и фенове на системата и така.

Но все пак щеше да има повечко интрига с по-голяма матрица, щеше да е рамо до рамо с конкуренцията. И комбинирано със страхотния ретро дизайн щеше да е трепач.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 - вече официално!
Автор: tvk75   
Дата:   12-02-12 19:33

APS-C каквото и да е,то е някаква средна работа,компромис. Не ни се занимава с компромиси - или-или.

juslen ами представи си, че интригата не е само в голямата матрица!?

някой по-горе спомена нещо по въпроса за размера [smilie5]



Публикацията е редактирана (12-02-12 19:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M5 - вече официално!
Автор: juslen   
Дата:   12-02-12 19:43

E значи тогава за да има интрига да се яхаме на малките [smilie5] Да го направиш с малък както го правят с голям-е в това е майсторлъка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »