Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помогнете в търсенето на RSS extractor !
Автор: d256h   
Дата:   26-11-09 08:45

Изпитвам все по-голяма нужда от едновременното следене на информация от различни сайтове. Има доста софруерни решения по въпроса, но на практика всички са свързани с нужда от цял екран и разположени в него екранчета, което на мен лично не ми е удобно и практично. Стигнах до извода, че най-удобно е следенето на информация чрез представянето и като RSS.

Та молбата ми е:

Търся софтуер, който рови и извлича информация от посочени страници в сайтове, после я преработва и изпраща, като RSS. По този начин, с един елементарен четец за RSS, в някое редче по екрана, ще може да се следи цялата информация, която ни интересува!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: harvester_vn   
Дата:   26-11-09 09:20

Ами... Opera

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sauron69   
Дата:   26-11-09 09:23

Opera [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: El_Fuego   
Дата:   26-11-09 09:24

Opera [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   26-11-09 09:40

мюзикхол

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   26-11-09 09:46

Google Reader + iGoogle

ПП ФотоФорум няма RSS май, което не позволява да следиш форумите тук.

А би било интересно поне за базара да можеш да закачиш една програмка да следи за интересни неща.



Публикацията е редактирана (26-11-09 09:47)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: El_Fuego   
Дата:   26-11-09 10:03

Това за RSS за базара го разправям отдавна тук, даже sas обеща, ама засега още няма.
Има RSS само в профилите на авторите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   26-11-09 10:03

hotsnail именно, но ако имам екстрактор, който да ми сканира отделни теми ще ми генерира RSS. В този случай самия сайт няма значение какво предлага като услуги, защото екстрактора ще рови и ще ми изпраща съдържанието, което искам!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   26-11-09 10:19

Хм, инсталирах последната Опера, но не виждам такава функция, която търся... някой да ме насочи, явно пропускам нещо! Моля..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   26-11-09 10:30

d256h помагам [smile]
http://www.feedreader.com/releases/FeedReader314Setup.exe



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   26-11-09 10:50

Неееее и това не е! Това е просто ридер, а аз търся скенер на текста в страница, този текст после се подготвя като RSS съобщение и се насочва към ридер като този. Така може да се следи информация от страници където няма RSS поддръжка...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   26-11-09 23:36

май имаше и такава възможност

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jokevcv   
Дата:   27-11-09 09:26

MACINTOSH [smilie25] + Нищо друго

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   27-11-09 09:37

lilina

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rhyan   
Дата:   27-11-09 09:58

В момента почти всички себеуважаващи се браузери и е-мейл клиенти поддържат RSS изтегляне. Проверено работят новия мейл клиент на майкрософт и firebird на мозила.
От браузърите - Firefox, Flock, IE7, Opera, Safari подържат RSS агрегиране, но според мен е доста по-трудно и досадно за четене през браузера.
Аз лично предпочитам Firebird тъй като е-мейла ми е постоянно включен, а новините се обновяват доста често. От както ги чета през е-мейл клиента вече не гледам телевизия, защото вече всичко съм прочел...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »