Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За Далтонизма - мит или реалност...?
Автор: Alex_stand   
Дата:   24-11-09 19:06

Знаете ли :
- далтонизма е само мъжка болест?
- всеки мъж има поне 5% далтонизъм..?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   24-11-09 19:08

знаем, поне първото
и къде е мита?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   24-11-09 19:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   24-11-09 19:24

Alex_stand, да знаеш, че те записвам в групата на дечковците дето не са си учили уроците...

И не занимавай форума с глупости, намери по-стойностна тема или се скрий някъде!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photostoykov   
Дата:   24-11-09 19:25

5% от мъжете имат вродени отклонения от правилното цветовъзприемане.

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   24-11-09 21:28

А как е дефинирано правилното цветопредаване?

Ти си прегледай очите и забележи, че двете ти очи имат разлика в цветопредаването едно към друго... та какво остава за друг човек...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   24-11-09 21:42

Няма правилно цветопредаване. Цветното зрение е усещане, чувство. Подлежи само на сравнение, при това доста неточно. Цветочувствителността е променлива във времето, в зависимост от натренираност, околна среда, психофизическо състояние на човека, час от денонощието, ляво-дясно око, хиляди още неща.
Далтонизмът не може да се мери в проценти.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: flancer   
Дата:   24-11-09 23:21

Асахи , бъркаш две понятия мисля. При далтонизмът (това всъщност е много опростено , видовете отклонения са четири мисля, далтонизмът е само едното, всъщност второ по рядкост, в зависимост от това кой цвят не се вижда са 4-те) чисто физически клетките които приемат цвета липсват. Няма значение от околна среда, ляво дясно око , колко си пил. И си се установява в проценти, има си машинки. Знам със 100% сигурност , ходил съм на прегледи , изкарвал съм документи и т.н.
Първото твърдение както казаха вече е невярно. Второто ми изглежда леко сбъркано , по скоро 5% от мъжете имат някаква форма на отклонения в разпознаването на цветовете.

п.с. Тази тема не заслужава отговор. В интернет е пълно с информация. Темата издава леек мързел, мисля.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   24-11-09 23:28

С "лек мързел" не можеш ме засегна. Моят е тежък, показен и хроничен. Само дето не е войнстващ.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Alex_Stand   
Дата:   25-11-09 00:03

flancer -точно за това става дума...
Наскоро мои приятел беше в транспортна болница за иследване на цветоприемането(или както там се казва) и установиха аномалия в проценти...
Идеята беше да получи възможност да вземе книжка(за кола)...
Докторът който е правил прегледа е казал, че при жените тази аномалия се среща много рядко и той дори не се е зблъсквал с такъв случай.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e-design   
Дата:   25-11-09 00:17

ша ва Збълскам аз ;) далтонизма (поне моя се старая да го скрия) ама неграмотността е видима ... ай да се заям и аз един път ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: flancer   
Дата:   25-11-09 17:34

А , книжка за кола , няма проблеми , отива си на личния лекар, той нашляпва хиляда печата и готово. На мен ми трябваше за кандидатстване и за едни военни курсове, там има наредба с означени проценти , за някои специалности (електроника, корабоводене и блабла...). За някои неща в казармата имаше ограничения, но това е минало. И за други неща, които приятелят ти едва ли ще се засили да прави.

ПС За мързела - беше по - скоро за автора на темата ;) толкова инфо има.

ППС Какъв ще да е пък този войнстващ мързел ;), нали ще го мързи да воюва...



Публикацията е редактирана (25-11-09 17:36)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   25-11-09 18:49

[smilie5] Ако ще правите клуб, бройте ме и мен [cool] [shtrak] [beer]

А за по-задълбочено инфо, както най-често се случва, ей това е добра стартова позиция - Color blindness - Wikipedia


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »