Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за Ексел
Автор: petrovm   
Дата:   20-11-09 23:17

искам да направя графика на ексел,тип "крива", имам стойности 0 по абциса и 300 по ордината, но 300 винаги ми започва от едно,т.е. как да задам стойност 0 за абцисата?
дано да сте ме разбрали!
лека вечер!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivanov_id   
Дата:   20-11-09 23:53

щракваш с десен бутон, изкарваш менюто с настройки и избираш: начална стойност (може да не е 0, ами -1, -10 или +50 например) за абцисата и ординатата и т. нар. "грид" - интервал от стойности: през 5 (5,10,15,20), през 10 (10,20,30,40), през 20, през 100...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   21-11-09 01:26

Внимавай, зависи на кой елемент щракваш

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petrovm   
Дата:   21-11-09 09:04

мисля, че не се изразих правилно.
координатите са ми 0;300, т.е. 300 трябва да започва от 0 по абцисата, а винаги в таблицата когато задам стойностите стойност 300 по ордината, започва от 1 по абциса,иначе настройките са правилни,както е описано по-горе!
т.е. първата точка от графиката да бъде на 300 стойност и да лежи на ординатата,която съотвества на 0, а не да лежи навътре от нея и да съответства на 1 по абциса.
Може ни проблема е,че стойностите в ексел таблица започват от единица,затова се получава така!
Знам, че не е приятно занимание за събота сутрин,но ми е нужно за една курсова работа!
благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   21-11-09 09:17

Задай си една стойност 0;0, скрий клетката (реда, колоната) и продължавай напред.
Бутонът F1 работи ли?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   21-11-09 09:29

petrovm,

Какво всъщност трябва да направиш?

Ако просто трябва да покажеш някакви стойности и да ги сравниш една с друга е нормално да избереш диаграма Column, Line или Bar - те концептуално са скарани, разбира се, с понятия като "координати" - само показват определени стойности и им слагат определени етикети на равни интервали по другата ос. В такъв случай търсенето на стойност с координата 0 по втората ос е наистина концептуално безсмислено. Това второто са само етикети в този случай.

След като пишеш нещо за "координати" значи по-скоро искаш да изобразиш някаква функция общо казано. Имаш величина, която променяш и съответно друга величина (функцията), която се променя в зависимост от първата.

След като искаш това, трябва да го обясниш на Excel. Избери за Chart Type X Y (Scatter) и му покажи къде в таблицата е описана функцията и къде - променяната величана, от която тя зависи.

Ако все още не ти е съвсем ясно си дръпни и разгледай това примерно файлче:

http://regionsliven.org/hristo/personal/tst/excel_chart_petrovm.xls



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petrovm   
Дата:   21-11-09 09:47

трябва да начертая крива, но не мога да задам първата точка на кривата да лежи на ординатата, на стойност 300, винаги лежи в дясно от нея,което отговаря на стойност едно от абцисата това проблема.
опитах съвета на Асахи,не се получи.
ако имате други идеи...
сигурно е елементарно,но не ми се получава.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   21-11-09 09:51

Офффффф, други идеи...

Дръпни го тъпия файл дето съм ти го пуснал и виж как е направен, след като не ти се четат дълги обяснения

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petrovm   
Дата:   21-11-09 09:51

Благодаря на HSgeorgiev!
получи се!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petrovm   
Дата:   21-11-09 09:52

[smilie25]
Прочетох го и стана!
благодаря още веднъж!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   21-11-09 12:26

Радвам се, че си успял [smilie24]
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »