Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Planar 2.8/80 на Canon 450D ?
Автор: drago05   
Дата:   19-11-09 09:17

Както си ровех из нета попаднах на нещо, което събуди интереса ми: http://etcministries2005.com/kenfactor/photography/zeiss.html

На снимката е показан обектив на HASSELBLAD 500L, а именно Planar 2.8/80 mm, монтиран с адаптер на тяло Olympus E-510.
Понеже аз самият разполагам с един такъв чудесен ръчен Цайс, чудя се, намират ли се адаптери към Canon 450D ? Би било страхотно да ползвам този прекрасен обектив на цифрака. [smilie5]

http://www.secondhandcamera.de/ebay/730671,1.JPG



http://dannylim.files.wordpress.com/2008/07/canon450d_2.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   19-11-09 09:22

от това каква тилт шифт самоделка ще излезе ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   19-11-09 09:27

Ако видя някой на улицата с подобен планар превърнат в самоделка лично ще му счупя тиквата от бой със самоделката.

Тожа е прекрасен обектив с централен затвор. Да се закачи на канон, още повече 450Д е кощунство

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: s_dyakov   
Дата:   19-11-09 09:27

уу яко

може би нещо такова ще да е:

http://www.dvdtechnik.com/?p=res&pn=3&p_t=view&id=60&mid=407&cur=usd



С програмируемо глухарче.



Публикацията е редактирана (19-11-09 09:30)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   19-11-09 09:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilia_dm   
Дата:   19-11-09 09:29

Ами,като имаш обектива ,фотоапарат също-останалото колко му е.Питай Слав61 той прави всякакви.После сподели във форума.
Успех ![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   19-11-09 09:32

Пешо , не се се пали! Имат хората - трошат! И аз ако имам - и аз ще си поекспериментирам! Техника е тва - не живинка! Ебалсъмя - няма да ме надживява я![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dobriquet   
Дата:   19-11-09 09:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   19-11-09 10:00

Точно защото такиви имачи я трошат хубавата техника и после пишат просттии по форумите ме е яад. Иначе хич не ми пука. Техниката е само вещ.

Ей сега очаквам да скочат да кават как обектива не става и е непрогледен марак. А във същото време кърти всичко канонско в диапазона 50-85 мм



Публикацията е редактирана (19-11-09 10:07)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   19-11-09 10:24

Потърси за няколко дни едно средноформатно тяло и щракни един-два филма. Поне ще разбереш какво имаш.

За Канон в този обхват ЕФ85/1.8 ще ти даде значително по-добри резултати.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   19-11-09 10:29

че не ми се търси темата за средноформатната визия[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: drago05   
Дата:   19-11-09 10:30

Пешо, нямам никакво намерение да си троша хубавия обектив. Той е неразличим от нов, сякаш току-що е произведен и мисля да остане така още много, много дълго. Ако трябва да му се правят модификации, ще се откажа и ще го ползвам само по предназначение.
Защо Canon 450D ли ? Щото нема кинти за повече [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   19-11-09 10:31

И на 7Д да го сложиш - все същата картинка ще добиеш. Както и на 300Д.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: drago05   
Дата:   19-11-09 10:33

asahi, средноформатно тяло си имам и този обектив му е стандартният.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   19-11-09 10:41

Е ми що искаш да си разплиташ чорапите?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: drago05   
Дата:   19-11-09 10:49

Обективът дава на филм най-красивите детайли в сянка, огромна дълбочина на рязкост и с него стават чудесни портрети.
Прочетох, че и на цифрово тяло се справя не по-лошо. Това ме заинтригува, понеже снимам почти изцяло цифрово и търся идеалния вариант за 50-85 мм.



Публикацията е редактирана (19-11-09 10:50)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: недялко_М_цанев   
Дата:   20-11-09 07:44

Средноформатните обективи са правени за носител среден формат и в този смисъл точно по показател острота да ги мериш на кропка не е коректно."огромна дълбочина на рязкост" - е по-приложима при пеизажите, а при "с него стават чудесни портрети." - се ползва вградената му функция "плитък доф" която се различава в известен смисъл от функцията "огромна дълбочина на рязкост".

Идеалния ти вариант за 50-85 зависи от системата с която снимаш, но в общия случай се изчерпва до 50/1,4 и 85/1,4 на съответната фирма.Единственото изключение е Канон където има по-добри опциЙ - 50/1 и 85/1,2.Както и новите производства на Цайс или старите им за контакс.

Но????Щом някои си мисли за подобни щуротиЙ, значи или е лентяи с време за утрепване или търси "тънкия" вариант, а не "идеалния".[shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asenr   
Дата:   20-11-09 08:12

Я, в базара имало преходник хаселблад - ЕОС [smilie5]

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=47&i=60656&t=60656



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fossilcode   
Дата:   21-11-09 18:29

Снимането с немски качествени обективви ( на Лайтц, Цайс , Роденщок, Шнайдер ) е бавна работа ,но се работи за собствен кеф , който цена няма ...


Никоя жапонска оптика не може да се мери с тях по цветопредаване и бокета !!!!
Например жапончетата изнасят оптика , но реклавата за тях е правят с немска ....: ))

Опитайте!!!

Удоволствието е за Вас !!!

[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »