Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Capture One Pro - проблем
Автор: tupekc   
Дата:   19-11-09 00:57

Версията на CaptureOnePro ми е 4.8.1, фото апарата ми е Nikon D40 firmware 1.11.
Първо искам да попитам с този софтуер могат ли да се обработват никонски файлове?
Второто е, ако могат защо след обработката като си направя снимката както искам и кликна на бутона "Proces" излиза тази грешка:
http://kachi-snimka.info/images/arx1258584882w.PNG


Натискам Don't Send, програмата не се затваря и отново пробвам да натисна бутона "proces" но се появява тази грешка:
http://kachi-snimka.info/images/arx1258584882w.PNG

http://kachi-snimka.info/images/jdv1258584992p.PNG


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   19-11-09 01:26

Вече има С1 5. Ъпдейтвай!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dvda   
Дата:   19-11-09 01:26

Пробвай да зададеш папка в която да се записват файловете.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   19-11-09 01:31

tupekc

може и да е глупава идея, но как стои въпроса с правата за запис в съответните директории (пътю от съобщението за грешка във втория ти пример) - звучи като че ли животинчето има точно такъв проблем.

Но ако последваш съвета на Ecobo ще имаш и други предимства.
C1 5 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tupekc   
Дата:   19-11-09 04:26

Задавал съм му директория където да записва. Също правата за запис по дяловете на хдд-а са обикновенни, в смисъл такъв не са read only.
Също така забелязвам като влизам по папките със снимки програмата си прави нейни някакви си папки вътре с някакви cache файлове дето заемат почити колкото самите снимки в папката, че на места и повече място. Може ли да се спре тази функция и за какво е тя изобщо, като дори и във влизана папка вече когато вляза пак мисли 5 часа.
Апропо ъпдейта, през програмата ли трябва да стане или да си го изтегля от някъде, предполагам сайта на производителя?



Публикацията е редактирана (19-11-09 04:28)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nsirakov   
Дата:   19-11-09 07:07

трайлъ-а е безплатен, чистиш кий-я в регистрито и имаш още 30 дена

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tupekc   
Дата:   20-11-09 15:40

Изтрих старата версия на програмата, изтрих всичко каквото остана свързано с нея в компютъра, изчистих регистрито от нейните и работи каквито ги е сколасала.. и помен няма от програмата. Теля триал версията от http://xchange.phaseone.com/Content/Downloads/CO5.aspx
инсталирам програмата. След което я пускам и излиза това:

http://kachi-snimka.info/images/jdv1258724000c.PNG



...?![smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: diver   
Дата:   20-11-09 15:50

Това което ти трябва се казва Nikon Capture NX2
Сигурно имам твоята програма да диск не ти е нужна ,но ще я потърся и ако я намеря -твоя е![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tupekc   
Дата:   20-11-09 15:57

Никонския кепчър и него го бях инсталирвал преди седмица някъде (Nikon.Capture.NX2.v2.2.0.) и той даваше някаква бъгави грешки постоянно и не знам от моя комп ли беше.. ама тва е бааси бавното нещо.. толкова бавно работи, че направо имам чуството, че съм 5 години назад с дюрон на 800мхз.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   20-11-09 16:29

tupekc

Не зная за кой конвертор имаш предвид, че е бавен - Capture One или Capture NX, но според мен така или иначе имаш сходни проблеми с двата.

А ако имаш сходни проблеми с CO1 5 и Capture NX2 - все пак е много вероятно проблемът да се корени в операционната система, нали [smile] Или пък още по-вероятно - в "разбирателството" и комуникациите между конвертора и ОС.

CO1 5 е всъщност много бърз. Дори според мен при равни други условия е по-бърз от предходните версии.
Много тежко забавяне обаче, водещо всъщност до невъзможност за работа може да се получи при опита му да конвертира едновременно много голям обем RAW файлове. Зная това от личен опит. Ако искаш да ускориш работата си със CO1 5 (пък по прицип и всеки друг конфертор, който едновременно е и файлов организатор и показва превюта на кадрите, базирани на конвертирането им в момента) е добре да спазваш няколко принципа:
- не обработвай кадрите върху самата CF/SD карта
- разделяй файловете по малко на брой в няколко различни папки върху диска. Не отваряй папки с много на брой и по обем кадри

За разлика от ACR например, CO1 не си води само записки за настройките по конвертирането в някакъв xml файл, а едновременно с това направо си записва в негов си формат резултите - съответно варианти на кадъра - в папка Capture One вътре в папката където са кадрите. Ако например опиташ да отвориш през USB рийдър една пълна с кадри 8G карта той първо ще започне дълго и упорито да отваря кадрите един по един, да изработва сам превюта и да ги показва. Колкото повече са файловете, колкото по-сложни са за обработка и колкото по-бавна е връзката с медията, от която CO чете и съответно на която записва - толкова по-бавно ще стигнеш дори до момента, в който можеш да избереш кадър и той да се визуализира на екрана.
По този начин Capture One извършва самите операции по шумоподтискане (само за пример го давам) почти мигновено при задаването на стойности в сравнение с канонската DPP. За сметка на това пък, DPP отваря папка с RAW файлове (CRW/CR2 в нейния случай) за отрицателно време, докато CO върши доста много работа точно тогава.

От съобщението за грешка горе например се вижда, че имаш проблеми при обръщението към кеша на CO в поддиректории на директорията, в която са обработваните кадри - на логическо устройство F. Не е задължително да е така, разбира се, но F обикновено по традиция не е логическо име за твърд диск в компютъра или партишън от такъв. Ако това е CF/SD карта в рийдър, или пък USB HD с бавна скорост на трансфера или пък осъществяван през USB порт, който не е 2.0 или пък е проблемен по някакви други причини, то проблемите които описваш са не неочаквани, а по-скоро много вероятни. Особено ако това е съчетано с малко оперативна памет или с лошо управление на оперативната памет (да речем XP с 4G RAM [smile] )
Според мен и Capture One и Capture NX в твоя случай имат проблеми при транфера на данни с устройството, на което си държиш снимките и на което съответно ги обработваш. Не мога да съм сигурен разбира се, но това ми се струва най-вероятно. Друг вероятен вариант е някаква нестабилност в ОС или носители.
Пиши все пак каква ОС използваш, с каква памет е системата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tupekc   
Дата:   20-11-09 17:45

Понеже Capture One Pro версия 5 не тръгваше изобщо, инсталирах старата версия 4.8.1. Тръгна програмата и преместих един NEF на Ц-то да видя от там как ще го чете и дали ще има промяна. Но промяна нямаше грешката беше същата като тази която съм описал в първия си пост в темата.
Операционната ми система е Windows XP Pro, конфигурацията е AMD Barton 2500+, 1GB ram, GF4 MX440 128bit 128mb.

Имам в предвид че Capture NX е бавен.
CO1 5 какво е? Capture One 5 ли трябва да значи тази абривиатура?



Публикацията е редактирана (20-11-09 17:45)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   20-11-09 18:13

Ъпдейтвай си Уиндоус-а и NetFramework-а - С1 без него не може и новите версии на С1 искат нови версии на NF

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   20-11-09 18:15

Формат Це!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   20-11-09 18:25

Ееее, баце, този 1Гб РАМ само за операционната система не стига, ти искаш тежки програми да караш. [smilie5]
Ако искаш компютър, дето да върви супер с 1Гб РАМ, вземи си Мак [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tupekc   
Дата:   21-11-09 11:00

Джама е с последните ъпдейти и фреймуърци и всякакви подобни простотии.. обаче проблема остава.
А до колкото рамта, в състемните изисквания на програмата за минимален рам е писано 1гб, така, че би трябвало да тръгва програмата и да работи макар и по-бавно от колкото трябва.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   21-11-09 11:12

С1 иска 1 Гб СВОБОДНА РАМ. Колко свободна РАМ мислиш има, след като подкараш Вин-а [smilie5]
Тури си РАМ, така с много програми ще имаш кахъри... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tupekc   
Дата:   21-11-09 11:18

Бе за кахърите ясно.. ама няма смисъл да наливам пари в рам на 400мхз. Пък и програмата за да тръгва и да мога да си обработвам снимките, само когато цъкна бутона за конвертиране в jpeg да прави проблеми и да дава грешки надали е в рамта проблема. Така си мисля поне.
А и когато се дават минимални системни изисквания се пишат за компютъра, а не колко свободна рам трябва да има.
Системните изисквания за версия 4.8.1.

http://store.picbg.net/pubpic/69/7E/24497d84f106697e.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   21-11-09 11:26

Последните 2 реда четеш ли ги?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tupekc   
Дата:   21-11-09 11:31

Е то това се отнася за ейпълите. Поне така го разбирам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   21-11-09 11:34

Не това са препоръчителните РАМ и процесор, за да работиш що-годе комфортно.
Абе при тея цени на РАМ-та, не виждам защо седиш с 1 Гб. Това все по-често ще ти е проблем, защото всеки нов софт излиза с все по-големи изисквания към хардуера.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tupekc   
Дата:   21-11-09 11:39

За да не работя комфортно, а просто да тръгне програмата и да работи някак.. и 1гб УЖ пише, че става. А за рамта няма смисъл да наливам пари в тоя комп понеже рам на 800мхз е по-евтина от тази на 400мхз. По-добре цял компютър с по мощен процесор и по-бърза рам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   21-11-09 11:45

С един Гб РАМ просто няма да стане. Не търси причината другаде.
И трите процеса - маркирания, под и над него, са на С1 по време на конвертиране на файл. Това смуче много повече РАМ от Фотошоп.

http://img21.imageshack.us/img21/158/39326893.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   21-11-09 11:55


http://img21.imageshack.us/img21/3203/82397759.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tupekc   
Дата:   21-11-09 11:59

Колко ти е рамта 2гб?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   21-11-09 12:06

Няма никакво значени колко ми е рамта. Тук става въпрос за твоята рам [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »