Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Как снимате?
Автор: 1vo   
Дата:   18-11-09 09:13

Споделете как натискате спусъка на фотоапарата, каква е тайната на "стабилният изстрел"?
На мен, каквото и да правя все ми е неудобно, и винаги успявам да мръдна, независимо, че ергономията на тялото ми е издигната на пиедестал [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   18-11-09 09:16

Намали кафетата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dobriquet   
Дата:   18-11-09 09:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: harvester_vn   
Дата:   18-11-09 09:24

Аз лично натискам спусъка с десния показалец, като движението е надолу и назад под ъгъл около 42 градуса спрямо вертикалната ос на тялото на апарата.



Публикацията е редактирана (18-11-09 09:28)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 1vo   
Дата:   18-11-09 09:28

На мен ми играят и като спазвам правилото за скоростта и милиметрите И не знам ръката ли ми е нестандартна, но спусъка на апарата никога не е където трябва. Все ми малее тялото, пък снимам с Е-1, от по-големичките е.
Ще се радвам на още мнения.

П.П. Кафе не спирам, за нищо на света [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   18-11-09 09:30

Стабилна позиция , центъра на тежестта между двата крака!Плавно обиране на мекия спусък , задържаш дишането и снимаш между два удара на сърцето!За целта трябва да си поемеш предварително дълбоко въздух и бавно да го изпуснеш.В момента на сработване на затвора се старай да не мигаш , като това оето си виждал преди да направиш кадъра , трябва да съвпада с това което виждаш след снимането.Бавно отпусни фотоапарата надолу , разтръскай ръка да росиш съответния крайник и се приготви за втори кадър.Прави нещата бавно за да се получават бързо!Колкото повече мислиш за детайлите на поведението си , толкова по-добре ще се получава , докато в един момент не стане рефлекс!
Успех!



Публикацията е редактирана (18-11-09 09:31)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 1vo   
Дата:   18-11-09 09:30

harvester, с коя точно част на показалеца, питам сериозно. Едно време учителката ми по пиано ме караше да натискам клавишите само с върха на пръста, дали вАжи и за фотото [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   18-11-09 09:30

не ми е минавало през ума да го теоретизирам толкоз. имам снимки на адски ниски скорости, до една са от ръка. ако обектът не е шавлив - никви ядове[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   18-11-09 09:33

Движи се само крайната фаланга на пръста! Натиска се с края на "възглавничката" - там кърето чувствитеността е най-голяма. За да се избегне "кълване" наблегни на сухите тренировки пред огледалото с извадена батерия!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   18-11-09 09:35

Маре , жените имат като даденост това което мъжете трябва да постигат с много самоотвержен труд , а именно - спокойна ръка!



Публикацията е редактирана (18-11-09 09:35)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   18-11-09 09:47

cicomanco - нали.. тва за спокойната ръка. И аз така- някой ми каже нещо наопаки и лююс през лицето [smilie18] Ахаха, това за майтап.

Фокусирай с бутона за фокус, ако имаш отделен. Ако не- хубаво обирай луфтовете и натискай плавно... Натискаш спусъка докато е мек, после само плавно цък с крайчеца на пръста, както ти е рекъл cicomanco [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 1vo   
Дата:   18-11-09 09:53

Ох, през повечето време снимам едно 2,5 годишно зверче напълно несъвместимо с "бавно"
Благодаря за отговорите, ще се оттренира [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   18-11-09 09:57

То тва че зверчето се движи бързо , не значи че не можеш да го снимаш бавно! Не се оставяй да те увлича в неговото темпо!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   18-11-09 09:59

Тва с ударите на сърцето най-много ми хареса... отивам да си търся стетоскоп... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   18-11-09 10:00

По-лесно е с тапи за уши! Така ще си чуваш всеки удар![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   18-11-09 10:02

и без тапи става, ако имаш екстрасистоли (да не дава господ)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: prisonbreak   
Дата:   18-11-09 10:04

Преди да го натиснеш , намери место да се подпреш и да стабилизираш тялото и ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   18-11-09 10:05

Ако няма такова , използвай ремъка на апарата като го прекараш през лакътя си.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   18-11-09 10:09

Хм, полезна тема, че и аз нещо....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 1vo   
Дата:   18-11-09 10:11

cicomanco как става номера с ремъка, че освен опит да се удуша друго не постигнах.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   18-11-09 10:13

1vo

Това как точно го правиш наистина има значение в някой случаи, но далеч не всички [smile]

Аз лично като ученик съм тренирал около година само спортна стрелба. Понякога се опитвам да използвам при снимане същата поза и същата техника - поемаш дъх там, издишваш около 1/3 и отпуснат, без да си стегнат натискаш леко спусъка... Честно казано чак голяма разлика не съм установил [smile]
Статив [smilie24] Стига само да е достъпно използването на статив при съответния случай.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: plamendoc   
Дата:   18-11-09 10:14

Ай Е-1 да не ти е удобно[smilie11] аз лично не съм хващал по ергономично тяло,спусъкът е супер лек ,откат на огледалото не се усеща

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Frida   
Дата:   18-11-09 10:16

cicomanco (винаги съм се чудела Чичо Манчо или цицоманчо се чете) даде страхотно описание!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   18-11-09 10:16

Нвиваш един път ремъка около дланта си , след което закачваш и лакътя.Дължината която се търси е такава , че дори да пуснеш фотоапарата , той трябва да остане на ръката ти само заради обтегнатия ремък.
Ако има ходили в истинска казарма - там учат за използването на армейския ремък и прикладването при неналичие на упор. Принципът е един и същ!
(Колкото и да е странно,понякога може нещо олезно и в азармата да се научи![smilie5] )

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   18-11-09 10:18

Благодаря Фрида!( Дал съм картбланш на всеки да чете и тълкува по своему ника ми!)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »