Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 имам стар обектив минолта а апарат сони
Автор: gogopicture   
Дата:   18-11-09 00:30

имам стар 50мм обектив рокор минолта ръчен изцяло и апарат сони а100 но за жалост не са савместими имали начин да се преправи обектива за да стане за сонита защото ми са ще да го използвам новите на сони а и на другите марки са невероятно скъпи помоооощ благодаря на всички които се одзоваха

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jump   
Дата:   18-11-09 00:40

Езикова култура рулз [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivom   
Дата:   18-11-09 00:48

Искам да го чуя това, с интонацията която подобава [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pstoev   
Дата:   18-11-09 01:54

не може да се преправи защото минолта рокор са с работна отсечка по-малка от необходимата при сони телата...всъщност може но,ще може да се фокусира не по далеч от метър:)
единствения начин е преходник с оптичен елемент,който компенсира разлика в раб отесечка...
пример


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: solar_sea   
Дата:   18-11-09 02:01

pstoev - може, със смяна на байонета, но зависи от конкретният обектив дали има място - Слав ги прави тези манипулации, трябва да се говори с него.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vlex   
Дата:   18-11-09 02:29

Наистина. Оптичният елемент на тоя преходник е да се компенсира увеличението на работната отсечка заради преходника. Аз лично съм питал Славей за няколко обектива и той ми е казвал, че става, но зависи дали има място за това. Демек ако е стар масивен роккор с метално дъно най-вероятно ще стане, но най-добре прати снимки на Слав и го питай ;)

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pstoev   
Дата:   18-11-09 02:35

това е човека...
https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=10098



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: miton   
Дата:   18-11-09 22:41

Ти да не си македонец?[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »