Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с черно-бяло принтиране
Автор: drago05   
Дата:   17-11-09 18:38

Здравейте всички,
Принтерът ми е Canon Pixma MP540, който работи с пет глави. Всяка от тях има поставен чип, който отчита наличието на мастило. Когато дори само една свърши (а то става много бързо, понеже при всяко включване се активира самопочистване и се точи от всички мастила),принтерът отказва да печата и черно-бяло.[smilie10][smilie10][smilie10]
Аз печатам само Grayscale и никак не ми се нрави всеки месец да харча по 100 лв. за глави, които не ползвам.

Имам няколко въпроса:
Самопочистването при всяко включване ли се извършва ? А при изключване ? Наистина ли е необходимо ? Ако държа главите извън принтера и ги слагам само за печат и след това отново ги вадя, тогава значи няма да имам излишен разход на мастило в следствие на почистването?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   17-11-09 19:39

1) Не е полезно да държиш нищо извън принтера. При изключване, системата се херметизира и така нищо не изсъхва. Ако ги извадиш - ще ти изсъхва мастилото и всичко ще е по не на сметка.

2) Печата в grayscale се осъществява чрез смесване и на четирите (петте) мастила. Полутоновете, които получаваш за постигане на определени нива на сивото не са ти разредено черно мастило, а комбинация от всички мастила.

3) Ако искаш да пестиш мастило, събирай си снимките в една папка и ги печатай наведнъж, така ще изразходваш по-малко цикли за самопочистване. Ако печаташ върху мат, там също се хаби повече мастило, отколкото върху фотохартия.

4) Отказва да печата черно бяло, защото А) ползва мастилата и Б) има вероятност да се повреди, ако го ползваш с празни мастилници.

5) Ако искаш истински ч/б печат, си намери някой HP със сиви мастилници, тъкмо няма да имаш избиване в магента и зелено в сивите области (casting).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   17-11-09 19:44

Пък ако печаташ ч/б текст един лазерен принтер ще ти отвори очите и душата без да ти бърка много в джоба.
Във Всичкомаркет им ачудни ксерокс и самсунг, а в http://www.lianna-bg.com/ - по-евтини секънд хенд принтерчета.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   17-11-09 19:49

Колега, ако печаташ текст, същото важи и за текст. Печатай на FAST качество, за да ползваш само пигмента, но да знаеш, че текстът ще ти е леко назъбен. И ако е за текст - слушай асахито.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   17-11-09 20:11

АМА САМСУНГ НЕ!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: moketa   
Дата:   17-11-09 21:19

И аз съм на това мнение- без Самсунг!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   17-11-09 21:33

Евтините ч/б принтери на Ксерокс са правени от Самсунг. Имат повече тонер в стартовия пакет и повече софтуер.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »