Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Windows 7 и Принтерски драйвери. Помогнете!
Автор: KiIIeR   
Дата:   16-11-09 20:39

Здравейте, моля ви за помощ.

Опитвам се да подкарам
heidelberg hercules 6.7 принтерски драйвер в W7 х64. Това е драйвера даден от печатницата с, която работим. Преди време бях свалил версия 6.9 от офииалния им сайт, обаче сега не мога да го намеря на сайта им.
Windows-a e x64.

Някой сблъсквал ли си е с подобна ситуация?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   16-11-09 20:41

заради седмицата си продадох скенера...драйвери няма! Някои са все още налични ама...си е късмет!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   16-11-09 20:44

Работи с адобския постскрипт драйвер.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: KiIIeR   
Дата:   16-11-09 20:48

http://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=1500
този ли?



Публикацията е редактирана (16-11-09 20:48)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: KiIIeR   
Дата:   16-11-09 20:51

Vaskoni не става дума за липсата на драйвери за 7мицата ами за х64 драйвер за виста например. Как работят хората с х64 висти или и там положението е същото за хаиделберг?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   16-11-09 20:54

ами да де, нали и аз съм с 64 битовата версия, затова продадох моя стар скенер, драйвери няма няма и да има.То си го пишеше на сайта на канон. Иначе за хайделберг не мога да кажа нищо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   16-11-09 21:50

В Седмицата няма ли някакъв постскрипт драйвер? За някой Линотроникс примерно. Пробвай да инсталираш него - ядрото му е адобския постскрипт драйвер. ППД-то се ползва от приложението. Укажи го там.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: KiIIeR   
Дата:   16-11-09 22:01

ми няма май, не знам,
Линотроникс в списъците с драйвери няма изобщо.

Предполагам в 32битова версия на 7мицата ще мога да си инсталирам без проблеми драйвера, който имам.

По рано инсталирах adobe PS driver и там указвах ppd-to херкулеса и никакви дертове, обаче в седмицата х64 е по-друг начин.

учудвам се защо няма никаква информация на страницата на heidelberg.. ако пък има то тя е супер забутана някъде...



Публикацията е редактирана (16-11-09 22:02)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   16-11-09 22:01

PS драйвер за размер до 330х488мм за Win 7 можеш да намериш тук:

http://www.support.xerox.com/go/getfile.asp?
Xlang=en_US&XCntry=USA&objid=61813&EULA=
1&prodID=DC242_DC252_DC260&Family=
DocuColor&ripId=&langs=
English%20(US)&plats=Windows%207&Xtype=download&uType=

Сглоби линка, че е доста дълъг.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: KiIIeR   
Дата:   16-11-09 22:05

машините в печатниата са 70х50 и 60х45

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   16-11-09 22:15

Аз имам един лазерен принтер Canon LBP2900, не щеше да тръгва и под Вистата, затова поддържах две операционни системи - Виста и ХР. Сега обаче при седмицата няма никакъв проблем да си пуснеш ХР емулация вътре от самата седмица - отваря ти се в отделен прозорец, и все едно че си в ХР. Инсталираш си драйвърите, работи без проблем при мен. Пробвай дали ще стане.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   16-11-09 22:22

Експонаторът при теб ли е?

едит: напълних члена, че кака ви на подлог с непълен член показва картон.



Публикацията е редактирана (16-11-09 22:35)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   16-11-09 22:49

Ей тук един чичко го е обясни решението:

Forgetting for the moment about the fact that a vastly inferior PDF file for graphic arts purposes is produced via the “distillation of PostScript” method of PDF creation (compared to creation of PDF via direct export/save from the Creative Suite applications), Acrobat installs the Adobe PDF PostScript printer driver instance. In you really feel you need PDF via distillation of PostScript, simply print to that device. PostScript is generated and automatically passed onto the Distiller for you. You certainly don't want or need to use Neanderthal PostScript device descriptions (many for PostScript language level 1 and 2 devices) to create an artificial PostScript printer driver instance for this purpose!

Аз си мисля, че ако не е при теб експонатора въобще не те интересува драйвера му. Давай си ПДФ-и и да не ти пука. ПДФ-а е най-универсалният формат след .тхт.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: KiIIeR   
Дата:   17-11-09 19:08

asahi благодаря, ще направим тестове с момчето, което работи на експонатора дали няма да има някакви проблеми ако му подавам файлове различни от досегашните.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   17-11-09 19:40

Ще се изненадаш колко по-удобен е ПДФ-а. Отделно ще се чудиш къде си спал досега. А "момчето" къде е спало досега - не знам.

Това в наше село ли се случва и къде по-точно?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »