Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 какъв телеконвертор???
Автор: k0k0_c   
Дата:   16-11-09 18:37

кои модели могат да се ползват с Никон Д40х и Никор 55-200 ВР ? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-11-09 18:46

Няма смисъл от телеконвертор ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   16-11-09 19:07

Има "нЕкои съображения" и уговорки, които могат да се допълнят към мнението на pd, но практически си е тъй и - за тоз обектив е безсмислено да се взема какъвто и да е телеконвертор. [smilie7]

P.S. Ако държиш все пак да прочетеш повече по въпроса - въведи в търсачката на форума "телеконвертор" и можеш да прочетеш няколкото по-подробни теми, в които има и примери и разисквания и т.н. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: k0k0_c   
Дата:   16-11-09 19:49

незнам защо говорите за смислено или не след като въпросът е кое може да се ползва, с кои модели ще работи автофокуса? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   16-11-09 19:56

Автофокуса работи само със светли обективи - Бленда 2.8 и нагоре.
За ръчен фокус - ползвай всякакви конвертори. Само не съм сигурен какво ще виждаш във визьора, за да фокусираш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   16-11-09 20:05

На въпросът е кое може да се ползва, с кои модели ще работи автофокуса отговор може да даде сайта на производителя. След като се набуташ с покупката ще питаш "Що не казахте?" Затова чети какво са писали проверявали и пробвали, пък ако щеш се вслушвай.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   16-11-09 20:11

1. С този обектив, който е ф/5.6 на 200 мм и туй тяло с неговата слабичка автофокусна система, е почти сигурно, че и един стоп отгоре (с хубав х1.4 телеконвертор) ще доведе автофокуса до неработоспособност.
2. С всеки по-лошокачествен и/или по-затъмняващ от 1 ф-стоп телеконвертор (с х1.7 или х2 увеличение), абсолютно сигурно няма да има автофокус.
3. За всеки телеконвертор си пише дали по принцип поддържа автофокус... но туй важи само при уточненията в предните две точки - при достатъчно светъл обектив.

В заключение - например с Тамрон х1.4 има някаква суперминимална вероятност изобщо да работи автофокуса на туй тяло с тоз обектив. Отделен въпрос е при какви условия и какво(а) (липса на) качество ще е, което пак води до препоръката, че е безсмислено (заради коети и сме казали туй по-горе, а не за да си разработваме клавиатурата). [smilie7]

P.S. (edit) Имай предвид, че аз съм един от броящите се на пръстите на едната ръка тук, който е с донякъде положително мнение за използваемостта на телеконвертор, с "тъмен" (над ф/4) обектив. Но и моето "положително" мнение си има граници, в които не попада твоят случай. [cool]



Публикацията е редактирана (16-11-09 20:25)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kapitancho   
Дата:   16-11-09 21:03

Аз съм един от останалите с добро отношение към телеконверторите.
Първо трябва да споменем, че няма смисъл да говорим за автофокус. Ясно е, че се минава на ръчен фокус. Всичко важно е каква резолюция се докарва с тях. Аз имам Кенко 2х и имам що годе прилична идея какво става. За съжаление, горчивата истина е, че си трябва по-светлосилен обектив, но не заради автофокуса.
Реално всичко става компромисно. С 35/1.8 става 70/3.5, което не е нищо особено. С позатваряне до 8 има добра резолюция. Имам един ръчнофокусен Минолта 200/3.5, който с ТК става 400/7 и реално затварям до 13 за да си запази резолюцията. Дотук беше добрата част. Като опрем до макс. бленда 5.6 и става следното: С 16-85/3.5-5.6 става 170мм на бленда 11. На най-отворено се губи острота и трябва да се затвори. Проблемът е, че няма накъде. Става до 13, а вече при бленда 16 сме в зоната на дифракцията.
Да добавим и 70-300/4.5-5.6, при който 300/5.6 без телеконвертор си е компромисно, а като удвоиш и става 2 пъти по-зле. Стигаме пак до затваряне на блендата, но пак 16 е близо. При 55-200, пак си на 5.6 при 200мм, което е 11 при 2х конвертор. При 200/5.6 си е компромисно, така че пак опираш до затваряне на блендата, а реално няма накъде.

При вариант с 1.4х, може би има малко повече шансове, но тук вече нищо не мога да кажа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: k0k0_c   
Дата:   17-11-09 10:57

благодаря на всички за отговорите [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »