Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Въпрос за един фотоапарат
Автор: Krasio   
Дата:   16-11-09 16:19

Здравейте, нов съм във форума и това е първото ми мнение и то е въпрос за закупуването на фотоапарат. Значи първо любител фотограф съм (ако може изобщо да се каже че съм фотограф)и искам да си купя фотоапарат, но тъй като нямам големи възможности (парични)съм се спрял на този модел http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09039790. Бихте ли могли да ми кажете дали си заслужава този модел. Имайте предвид, че никога не съм работил с такъв вид фотоапарати и нямам представа за нищо. И още нещо харесвам марко снимките особено на цветя (с моя самсунг, който имам се опитвам да снимам точно цветя на макро режим) ако това има някакво значение.Благодаря предварително на отговорилите

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   16-11-09 16:35

Като за теб е чуден.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kevi53   
Дата:   16-11-09 16:45

Взимай докато не е свършил[shtrak]

За парите си става - но не очаквай чудеса - все пак е с най-малката матрица при ДСЛРте и следователно по-нисък динамичен диапазон от другите - няма и стабилизация така че има опасност от размазване при слабо осветление на снимките[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: yakumo   
Дата:   16-11-09 17:15

Ако няма да вкарваш още пари след това, по-добре си вземи за още малко отгоре нещо такова - така вторият обектив и втората батерия ти излизат почти без пари.

Ако си купуваш после втори обектив отделно, за да "приближаваш" повече нещата, които снимаш, ще ти искат пари колкото за апарата и първия, взети заедно [smilie5]

А за добро макро си трябват макро обективи или пък да снимаш с обърнати, абе... или скъпо или занимавка, няма начин [shtrak]

Успех!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slav4cho   
Дата:   17-11-09 01:03

апарата не е лош но според мен по добре си купи за 100лв отгоре никон д60

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq.sasho   
Дата:   17-11-09 08:45

взимай Е-420! ще бъдеш удивен какво качество има в това малко тяло :)
Ама двойният кит е по-добрата идея :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   17-11-09 08:57

Е-420![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IrinaN   
Дата:   17-11-09 11:38

Здравейте. Аз имам същия от август месец, също първи за мен. Много съм доволна. Ако се купи от Фотосинтезис в момента, има подарък абонамент за сп. Explorer. И мисля, че е по-добре да се пазарува от специализирани магазини.
Но мисля, че там, както и в Техномаркет сега има само комплекта с двата обектива за 899 лв.

Успех.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Krasio   
Дата:   17-11-09 16:46

Изключително много ви благодаря на всички ще се замисля по въпроса, а наистина в техномаркет имат с двата обектива за 899лв което е и плюс. Още веднъж БЛАГОДАРЯ

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tecko   
Дата:   17-11-09 19:05

помисли си колко сериозно си тръгнал да се занимаваш с фотография и дали след време няма да си кажеш трябва ми такъв и такъв обектив. мисли в перспектива. снимал съм със олимпус и не са лоши :)
успех![shtrak] [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vladihg   
Дата:   17-11-09 19:15

"не са лоши" не е атестат за големи качества[smilie18]
Ако не искаш да се ограничаваш от самото начало взимаш апарат с нормална матрица - някой Никон или Канон от базара за същите или по-малко пари и ще имаш повече потенциал за разгръщане, и няма да ти трябват няколко слънца за да направиш качествена снимка...след 1-2 години вече ще знаеш какво точно искаш и как да го осъществиш[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: FANTAZIA   
Дата:   17-11-09 19:23

[smilie24] и

Обектив Zuiko Digital 35mm f/3.5 Macro
Cash Back 60 лв. Цена след Cash Back - 399 лв.


Код: 1111
Цена: 459.00 лв. с ДДС
Промоционална цена: 399.00 лв. с ДДС
Наличност: Очакваме доставка
Гаранция: 24 месеца
Изплащане с TBI: Избери 3 месеци 4 месеци 6 месеци 7 месеци 9 месеци 10 месеци 12 месеци 15 месеци 18 месеци 24 месеци 30 месеци 36 месеци

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vladihg   
Дата:   17-11-09 22:37

IrinaN според скромното ми мнение това не може да бъде реклема за Олимпус Е420 - поне скрий екзифа на снимката[ezik]


https://photo-forum.net/i/1215723

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IrinaN   
Дата:   18-11-09 10:42

Аз не му правя реклама. Само споделям опит. И се уча в момента (включително от грешките си). [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Krasio   
Дата:   18-11-09 13:59

Сега ме объркахте този ли да вземам или да търся друг (Никон или Канон) и ако е друг дайте предложения, но на приемливи цени (колкото струва този)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   18-11-09 14:07

Вземи си Оли-то и пускай снимки след като приключиш с експериментите! (тази снимка горе , наистина разсмива...)[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivanov_id   
Дата:   18-11-09 14:16

Няма фотоапарат на тази цена, който да извади по-добра картинка от Е-420, така че няма какво да се чудиш.

Ако ти се дават 899 лв., по-добре ги дай за Олимпус Е-520 с 14-42. Има стабилизация, а това е много съществен плюс. Дългия обектив може да си го купиш отделно догодина, тъкмо ще се научиш да снимаш и ще знаеш какво точно ти трябва - може и нещо друго да си харесаш, обективи - бол.

Друга система, за която си струва да помислиш, е Никон. Там цените са с около 30% по-високи, но наистина има за какво. Nikon D3000 (10 МП, без ЛайвВю - предварителен преглед на снимката на дисплея) с 18-55 мм. обектив струва 899 лв., а Nikon D5000 (12 МП, с ЛайвВю) с 18-55 е 1 299 лв.

Следващите ти въпроси сигурно ще са дали 420 и 520 имат ЛайвВю - да, имат, и има ли никони със стабилизация - при никон стабилизацията е в обективите, а не в тялото на фотоапарата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: niki_777   
Дата:   18-11-09 14:18

Олимпус Е420, ама двойния кит.
Супер качествена оптика и много удобен.
Те само обективите отделно са по 500 кинта парчето.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   18-11-09 14:24

Ники , давам ти ги двата за по 400!ок?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mbs   
Дата:   18-11-09 15:03

Това от базара (в момента за 750 лв.):
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=292066&t=292066&phorum_uriauth=

или това от магазина:
http://flono.com/gw

Чети ревютата и сравнявай. Има много места в нета, където можеш да сравниш едни и същи кадри, правени с различни камери. Чети коментарите и тук, но вярвай и на очите си, а в един момент и на ръцете си. Вземи ги в ръце и прецени ергономията най-малко.
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Krasio   
Дата:   18-11-09 15:42

Е-520 ми го предлагат по евтино (710лв) ама без гаранция ако е много по добър ще взема него макар да ме е малко страх без гаранция

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mbs   
Дата:   18-11-09 16:43

От един и същи клас са [smile]:
http://www.cameralabs.com/reviews/Pentax_K200D/outdoor_results.shtml

но и двете тела/системи предлагат неща, които ги няма в другото/та (освен гаранцията в конкретния случай)


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IrinaN   
Дата:   18-11-09 16:52

http://www.olympus.bg/consumer/dslr_digital_slr_e-420_18938.htm

http://www.olympus.bg/consumer/dslr_digital_slr_e-520_19285.htm

Това са представянията на двата апарата в сайта на Олимпус.
Този Е-520, който Ви предлагат без гаранция, употребяван ли е и с обективите ли е на тази цена? Понякога по-евтиното излиза по-скъпо. Все пак това е инвестиция за дълго време напред.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vladihg   
Дата:   18-11-09 16:56

Картинката на Никона си е на светлинни години пред Олимпус - снимал съм с Е410 който е почти идентичен на Е420. Ами най-евтиният Никон Д40 го отвява отвсякъде като цветове и детайл независимо че д40 е 6 мегапиксела а Е420- 10 мегапиксела...

Тази гаранция недай боже в БГ да ти се наложи да я ползваш – или ще чакаш мноооого или ще се наложи да си плащаш ремонта понеже “повредата е причинена от неправилно ползване”. Незнам защо но си мисля че откак Оли се сработиха с Панасоник нивото им падна доста......

Я да те вкарам в още по-голям размисъл[smilie25] Виж тук


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vladihg   
Дата:   18-11-09 16:58

тук


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »