Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Безплатна школа по орнитология всеки петък
Автор: dau   
Дата:   13-11-09 12:38

http://forthenature.org/news/1100

Тук има малко информация за безплатната школа по орнитология, която се провежда всеки петък в Института по зоология при БАН в сградата с Природонаучния музей.

Днес вече няма как, ама следващата седмица може би ще е интересно на птичари, любители на природата и природозащитници, които имат възможност да го посетят.

[smilie24] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   13-11-09 12:41

Похвално начинание [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   13-11-09 13:01

Малко съм огорчен от някои наши орнитолози. Затова искам да разбера, кой води курса?

Ето случка..

На къмпинг Градина, в края на Август преди няколко години имаше невероятно събитие. Огромно ято от хиляди щъркели се приводни в залива между Черноморец и Созопол, точно пред къмпинг Градина. Казвам приводни, защото птиците кацнаха във водата (морето), а не на сушата.Около 15 минути щъркелите седяха във водата, а после явно Водачът им, започна да излита точно като фламинго, със кратко 'тичане' по водата. Цялото ято започна да се вдига след първата птица. Понеже брега беше близо до тях, те прелетяха наг главите ни на 5-10 метра. Шума от крилата им беше наистина впечатляващ. До сега бях виждал щъркели да летят по-височко и нямах представа, че крилата на птиците над мен може да издават такъв странен шум... на твърди пера! Чак като си замина ятото, след 15-тина минути, аз се сетих, че блея и не съм направил нито една снимка. Много ме е яд, защото после на който и да разкажа, всеки се усмихва и казва 'объркал си птиците нещо'! Приятелите ми, с които бях на къмпинга също наблюдаваха събитието и поне имаме какво да споделяме в спомените си...

Въпроса е в това, че 'нашите' орнитолози дори за миг не допускат, че ято щъркели може да кацне в средата на залива и да плува..

Преди две години пък, в района между Шабла и Дуранкулак имаше кацнали стотици щъркели по жиците на далекопровода за електричество. Бяха застанали точно както се събират лястовиците по жиците.


В същност има ли орнитолог виждал щъркел да плува във езеро или само е орнитолог от четене на книги?



Публикацията е редактирана (13-11-09 13:04)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   13-11-09 13:27

[smilie10] [smilie18]
Ей сеа ше те надупчат!
По-скоро не се прибират да ти четат писанията, иначе да са те изяли досега...
Тук са поне 20

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   13-11-09 15:54

Със сигурност не са плували щъркелите, кацнали са на някоя плитчина. Ятото няма "водач", между другото.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   13-11-09 15:55

Значи най-отраканият е отлетял пръв.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   13-11-09 15:56

Или най-уплашеният от нещо :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   13-11-09 15:57

Защо не я правят в събота тая школа, некои хора все пак ходят на работа в тая държава! [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   13-11-09 16:01

Другите не ги знам лично, но Димитър Нанкинов е рядка комбинация от учен от световна величина и свестен човек! [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   13-11-09 16:29

Школата е организирана за студенти и е съобразена с тях по време. Съб/неделя са по блатата, щото поне дето ги познавам не са кабинетни зубъри.[ezik] [beer] [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Vector   
Дата:   13-11-09 16:53

Случката със щъркелите при къмпинг "Градина", описана от d256h е абсолютна истина!
Аз също бях свидетел на това. Такова нещо не бях виждал през живота си, пък и не вярвам че пак ще видя. Гледката беше уникална и величествена! Не се наемам да твърдя колко бяха щъркелите, но е факт че направиха сянка на плажа като от облак. Като доказателство че бяха страшно много служи и факта че когато първата вълна щъркели закриха небето над плажа, откъм острова "Свети Иван" останалите още излитаха, разпенвайки морето. И аз като d256h бях толкова запленен от гледката, че изобщо не ми дойде на ум за апарата. Добре че жена ми по едно време се сети да ми извика да не съм блеел, ами да хвана да ги снимам. Беше вече твърде късно и успях да направя клипче с една сапуняга на последните щъркели, които се бяха отклонили малко към плажа "Тополите".
Ето го и клипчето. 103МВ е! Това се случи на 17.08.2007г.

М/у другото ivodam , не знам дали щъркелите си имат водач, но там където бяха накацали във водата НЯМА плитчини. Обикалял съм острова няколко пъти и с малка и с голяма лодка, обикалял съм и по самия остров. И наистина излитаха така, както описва d256h - със "тичане" по водата, като патки.

Нещо не се получи с линка!
Втори опит

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Трети опит!
http://tranz.it/load.php?id=Kse6ZCab3kOEVASB416358

Ееееее, сори, за пръв път ми се случва!



Публикацията е редактирана (13-11-09 16:57)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GioX   
Дата:   13-11-09 16:58

от 10 до 14 ...
Не се сещам за по-удобно време.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mun4o   
Дата:   13-11-09 17:26

Не слагай всички орнитолози под един знаменател. Само тези, които не знаят, че животът е по-богат от всички книги по орнитология, взети заедно[smilie6] Наблюдавал съм с бинокъл сива чапла да плува в дълбокото и да ловува. В нета освен това има доста снимки на плуващи в дълбока вода чапли. Защо да няма плуващи щъркели, дявол го взел?[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   13-11-09 18:07

Иде края на света. Шъркели-патки, чапли-гмурци[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Vector   
Дата:   13-11-09 18:50

tantris, Тома неверни си ти![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Vector   
Дата:   13-11-09 18:59

И понеже нали е петък:

http://vbox7.com/play:4d3a2956

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »