Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ за фото камера!!!
Автор: steffo   
Дата:   13-11-09 00:14

Здравейте, предстои ми едно пьтуване и трябва да избирам с каква фото камера да трьгна. Не искам пак да мькна DSLR с 2-3 обектива, та даже и само с един универсален 18-200. Идва ми твьрде голям и тежьк.
Имам впечатления от Fujifilm S9000. Чудесна камера за туризьм. Бих тругнал с такава, но има доста добри отзиви и за Panasonic FZ50. За сьжаление не го познавам, а има доста привлекателни данни. Питането ми е дали някой има такьв Panasonic и би отделил половин час време, за да го пипна, шракна 10-20 кадьра и преценя дали ми допада?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vlex   
Дата:   13-11-09 01:05

Аз имам - нямаш грижи да го видиш (в момента е при Шефа, така че ще трябва да се разбера с нея да ми я върне първо), но иначе нямаш проблеми да я пипнеш и да пощракаш. Само дето трябва това да се случи в неделя, защото съм утре и в събота на работа. Вирея по младостките гета около разни измислени бизнес паркове [ezik]

Иначе относно апаратчето - доста сносно като за сапунерка с 1/1.8" матрица. Обективът е железен и стабилизацията кърти. Ако си вземеш такъв няма да съжаляваш [cool] Може би е добре да си помислиш и за Sony R1, който има осезаемо по-голяма матрица (мисля, че е APS-C), но просто е с несменяем обектив. Като обем и тежест мисля, че е колкото лумикса. [shtrak]

edit: Даже наскоро, ако не и "все още", се продаваше един в базара ;)

Поздрави,
Влад



Публикацията е редактирана (13-11-09 01:07)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steffo   
Дата:   13-11-09 09:20

Благодарско Влад,
Дай ми телефон да се уговорим нещо за неделя.
Вярно че се продаваше Sony R1 и то на доста добра цена. Според каквото съм гледал по ревюта е наистина е добър, но аз търся нещо в диапазона 28-300мм.
Забравих да напиша, че става дума за София ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steffo   
Дата:   16-11-09 09:37

Все още търся Панасоник за проба.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bilbobaggins   
Дата:   16-11-09 10:03

иди във фотопавилиона, в момента имат един ФЗ50 на витрината, употребяван

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nsirakov   
Дата:   16-11-09 10:09

панасониа е съвсем малко по-лек от ДСЛР, и почти толкова голям... ако не ти се мъкне (аз ако бях) щях да предложа нещо от типа на Канон Серия Г

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kevi53   
Дата:   16-11-09 10:33

nsirakov е прав - първите снимки в профила ми са с ФЗ50 но той определено отстъпва на Г7 или Г9 - дори Канон А640 който в момента продавам прави доста по-детайлни и рязки снимки от Панасоника, единственото по което отстъпва А640 е зума, но във всяко друго отношение превъзхожда ФЗ50[shtrak]



Публикацията е редактирана (16-11-09 10:34)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kevi53   
Дата:   16-11-09 10:59

Иначе съпоставен с новите ФЗ18 и Фз28, ФЗ38 - ФЗ50 е по-добрия вариант. Основния проблем при Паналайките е шума[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steffo   
Дата:   16-11-09 17:52

bilbobaggins, благодаря. Щи мина от там да го пипна на живо.
nsirakov, kevi53, тези машинки са хубави, но не искам да се лишавам от ръчен зуум, RAW и т.н. Предпочитам да е нещо от типа Fuji S6000/9000, Panasonic FZ50.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steffo   
Дата:   21-11-09 11:05

Видях и пробвах един Panasonic FZ50. Добра машинка. Работи много добре.
За да преценя по-добре искам да пипна и Fujifilm S6000fd. Дали има някой колега от София с такава машинка? Почерпката за загубеното време е от мен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »