Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ICC профили за epson 9900
Автор: papercut   
Дата:   12-11-09 22:51

здравейте,
трябват ми профили за хартиите, които мисля да използвам за печат на epson 9900. а те са:

Epson Premium Semi Gloss 170 gsm
Epson premium Gloss Photo 260 gsm
Epson Photo Gloss 250 gsm
Epson photo Gloss 260 gsm

откъде могат да се намерят?
мерси предварително

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   12-11-09 22:58

Май се препоръчва по-скоро сам да си направиш профили, доколкото знам...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   12-11-09 23:25

Звънни на този, който ти е продал принтера. Сигурно има някаква следпродажбена поддръжка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: AlekRB   
Дата:   13-11-09 02:34

Пробвай тук : линк-цък
или тук: линк-цък
...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: simbon4o   
Дата:   13-11-09 08:53

Според мен ползвай аdobeRGB1998 и това което виждаш на монитора ще се различава от отпечатъка евентуално само по контраста(в случай че цветовата ти температура е вярна и сивото което виждаш е сиво). Но и на това му има решение - пускаш си тестов принт и настройваш по него. Ако го направиш на едната хартия все едно си го направил на всички(фото хартии). Не съм съвсем наясно но мисля че тези профили които епсън дава за хартиите не са за калибрация на монитора, а на самия принт когато се пуска. Входящия файл трябва просто да е с по-широко цветово пространство.

Това ако ще печаташ на такъв принтер като клиент, понеже подозирам че това е идеята, а не че си купил и нямаш профили. Профили има на сайта на епсън, пиши в гугъл и ще ти ги намери за теглене.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   13-11-09 09:05

Със сигурност профилите, които Епсън дава за хартиите не са за калибрация на монитора.

Епсъните идват ли с някакъв софтуерен рип? Ако е така на входа на рип-а се указва профилът на файла, а на изхода - профила на медията, който е даден от Епсън или направен намясто с колориметър.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: papercut   
Дата:   13-11-09 20:15

принтера ще го ползвам като клиент. а профилите ми трябват за soft proofing във фотошоп. в гугъл търсих, но специално за 7900/9900 не можах да намеря профили за тези хартии

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: simbon4o   
Дата:   15-11-09 10:24

след мнението на асахи вече съм по-сигурен, вече съм на възраст и почвам да забравям.
Конкретните епсън имат вътрешна колор таблица за това кой цвят как да се прави и драйвер. При директен принт от фотошоп както казах разлика може да има само в контраста. Цветовете ще са перфектни. В драйвера профилите на хартиите са повече от идеални и при фотохартия резултатите са силно впечатляващи, много хора вече го пробваха. Да си призная от 3 дена насам си изпечатах печатането на снимки. И все 40х30 не знам защо[smilie5].
Моят съвет е да си настроиш цветовата температура и евентуално

http://photo-zona.net/images/user9463/album19960/large/1258273070_zrgk9709_calibrationmonitorcopy.jp
с това да си докараш гамата, с червените чертички съм показал до къде трябва да виждаш букви и нюанси. С това си настроих моя монитор в къщи не е 100% точно но си върши работа. Ако гамата ти е така настроена и сивото ти е сиво ще си ОК. Пускаш си един принт сравняваш файла ти с отпечатаното на твоя монитор и донастройваш ако трябва. Това е мисля най-доброто.
Има и други методи не като този с използване на окото, но електронните очи струват пари.



Публикацията е редактирана (15-11-09 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: papercut   
Дата:   15-11-09 23:18

не става дума за калибрация на монитора с тези профили. изходящите icc профили, за които говоря описват цветовия диапазон за комбинацията принтер, мастило, хартия и се ползват за soft proof във фотошоп. идеята им накратко е да се избегне пускането на излишни принтове и "донастройване на монитора".

моля някой, който е в час с тия неща и/или притежава епсън 9900 да бъде така добър да отвори (ако е на уин) папка C:/windows/system32/spool/drivers/color или (за мак) HD > User > Library > ColorSync > Profiles и да сподели с нас тези профили, за да печатаме по точно снимките си.



Публикацията е редактирана (15-11-09 23:21)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: simbon4o   
Дата:   15-11-09 23:50

нямаш проблем утре на работа ще ти ги изровя и дано ти свършат работа[smilie5] дай ми мейл на лични да ти ги пратя и кажи става ли.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: milen   
Дата:   16-11-09 10:37

Привет!
Аз ги имам- дай един мейл.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »