Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Доживях ! - Christo
Автор: tonevjr   
Дата:   12-11-09 15:45

Темата не е пряко свързана с фотографията,но все пак.

Та тази година си взимам средното в една хубава немска гимназия и днес кротко си стоя в часа по изкуства, и даскалката почна да представя новата тема, и доживях да чуя думата България в контекст на нещо хубаво и значимо и още по изненадващо,да уча за нещо българско![smilie24]

И по-точно Christo![smile] Госпожата се беше подготвила със страхотно негово портфолио,представи го като един от най-значимите в неговата област и следващата ни тема е да опаковаме и ние нещо![smilie5] Не цялото училище (за жалост,щеше да е красиво) , а само отделни части.

Мога да кажа,че доживях да не се срамувам от обичаната си България в присъствието на толкова чужденци и да не ми се налага,да си изсмуквам от пръстите хубави неща,за иначе хубавата ни държавица,затънала в мизерия.


Да живее Изкуството![beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tonevjr   
Дата:   12-11-09 15:48

Трябва да си взема забележка от една друга моя учителка,която казва често: “за бога,не пишете изречения по-дълги от ред и половина,освен ако не се казвате Фонтане!"[beer] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   12-11-09 15:49

Браво!
Малък си ти още, затова се притесняваш! Ако знаеш чижденците пък какво са сътворили по света, биха умряли от срам ако ги подсетиш за това...

Белгийци - баси кланетата и баси гаврите в Африка
Датчаните също!
Англичаните за тях да не говорим, Американци...

Всички имат такива свинщини, че нашите български простотийки изглеждат направо невинни бъзици с нормалните нрави!



Публикацията е редактирана (12-11-09 15:50)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Vatman   
Дата:   12-11-09 15:50

Той не е българин, но както и да е... :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   12-11-09 15:50

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kevi53   
Дата:   12-11-09 15:52

А госпожата каза ли Ви че Christo всъщност не иска и да чуе за България и че не се има изобщо за българин - ама хич даже[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   12-11-09 15:53

Щото жена му е французойка[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   12-11-09 15:53

Аз да ви кажа, повече уважавам архитект Янев, дето поддържа мостовете в Щатите... човек за пример, известен и свестен!


Гледал съм и два филма за него.. ето статия за него


Божидар Янев

Мдаааа, наш човек 'пази' мостовете на американците!



Публикацията е редактирана (12-11-09 15:57)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kevi53   
Дата:   12-11-09 15:53

Въпреки че брат му е Анани Явашев[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   12-11-09 15:54

Видях портрет на Христо на Ани Лейбовиц... снимала го опакован...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tonevjr   
Дата:   12-11-09 15:56

Ми то да ви кажа,започнах да разбирам повечето хора,които не искат да чуват за Б-я отново,въпреки че аз все още не съм изгубил надежда и искам да се върна.

Можете да си представите,щом се радвам на нещо толкова малко,колко изле изглежда положението отвън.

И как в началото в тази гимназия като ме попитаха откъде идвам в дирекцията и като казах Б-я и първото което чух беше думата корупция![smilie23] Не искате да знаете колко доказване трябва,за да изкараш този облик на държавата ни от главите на хората като те погледнат.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   12-11-09 15:58

В коя държава си, ако не е тайна?

Щото сега се сещам за какво си отиде и канцлера Хол!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Stoychev   
Дата:   12-11-09 15:59


http://rsrc5.bubbleshare.com/media/00/22/c1/14/7fc9d097e764dbe71afd4e62948f986d14bb1315/580x435/AL-C



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   12-11-09 16:03

Верно, в коя държава си?

...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tonevjr   
Дата:   12-11-09 16:03

В Германия.Мислех,че става ясно от това,че съм в немска гимназия.[smilie5] Не там въпроса,немците са изключително толерантни хора,поне повечето,но облика на държавата ни малко или много се свързва само с неприятни неща по цял свят и ми е мъчно....или е просто безлична,което е още по-гадно мисля...това да знаят всичките ни съседки,а нас не.[smilie2]


Иначе съм впечатлен от нещата на Христо, днес видях много нови неща и ми стана приятно наистина...творец е![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Svsvet   
Дата:   12-11-09 16:04

А знаеш ли, че самият Кристо не ще и да чуе за България, а още по-малко за родния си град - Габрово. Години наред тук има хора, които искат да направят музей на съвременното изкуство на негово име - да, тук в Габрово. Дори тази събота във вестника, в който работя, ще има пространно интервю с братята Явашеви - Стефан и Анани. Така че, за мен Кристо е по-скоро повод да се натъжавам, че съм българин, отколкото да се радвам[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   12-11-09 16:05

TJ: Брей, че толкова пък ли е трудно да разкажеш нещо хубаво за България, че чак да трябва да го изсмукваш от пръстите? Само оперните ни певци да вземеш, бахмамаму, най-великите баси след Шаляпин - веднага им го забиваш четвъртит. Ами невероятната природа, която имаме - 5% от всички видове птици в света са представени в България - само им покажи снимките от галерията, и си ги довършил, бах ги и немците. И аз съм завършил немска гимназия и никога не съм им цепил басма, луди ги правех немските преподаватели. А немкините - само чукане, никакво прощаване, от друго не разбират. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   12-11-09 16:05

Човекът си е написал, че е в Германия.

Като те питат нещо за България им пусни Wall.E и ги питай как се казва art director-а [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   12-11-09 16:05

Тая Лайбовиц си прави гавра с публиката като Иван Иванов[smilie5] [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tonevjr   
Дата:   12-11-09 16:06


http://becksearlescott.files.wordpress.com/2009/05/06_surrounded_islands4.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   12-11-09 16:09


http://www.the-reel-mccoy.com/movies/2008/images/Wall-E_poster.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   12-11-09 16:09

Няма да се плашиш, ние ще помагаме! Само предупреждавай за темата предварително и ние ще ти доставим информация, за да им затваряш устата на немчетата...
[smilie24]



Публикацията е редактирана (12-11-09 16:09)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   12-11-09 16:09

Оперните ни певци, и те като Христо, не искат и да чуят за България..., Иво...

Един немец взе да ми казва границите на България... Каспийско море, Гърция, Сърбия... и аз му казах - Браво, браво, само така!!! Е това е България!!!

А какво да кажат братята словаци, които никой не знае къде са на картата и винаги ме питат доуточнямащо - Ама ти кажи къде си най-накрая... в Словакия, Словения, или в Чехия?

Че и никой нищо не може да каже за тях. И те самите нямат какво да кажат за себе си... то словашки се говори от 150 години, а държавата съществува от 10 години...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tonevjr   
Дата:   12-11-09 16:12

Знам,все пак и аз съм родом от Габрово![smilie5]

Под това,че си го смуча от пръстите имах друго предвид.Не ми е трудно да кажа хубави неща за България,просото повечето неща са като да говориш на вятъра като се има предвид до какво са ни докарали политиците!
Съучениците ми знаят много неща за Бг и в началото като им разказвах оставаха много изненадани.

Ето това идвам да кажа...в Б-я може да е негативен пример,но според мен човека прави много повече за Б-я отвън,само поради факта,че ероден тук.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   12-11-09 16:12

caro-anton: Оперните ни певци, и те като Христо, не искат и да чуят за България..., Иво... - Защо реши така, няма такова нещо...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   12-11-09 16:13

Аз пък да ви кажа, познавам един дърт австриец - професионален разузнавач, който е горд, че е обиколил всички държави на планетата! Той ми разказа, че България е на 3-то място в класацията му за 'най-хубаво място за живеене'. Ако дохода на човек е над 2000 Евро на месец, България е най-доброто място! Като го знам що за птица е му вярвам в този случай 100%.



Публикацията е редактирана (12-11-09 16:15)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   12-11-09 16:14

Имаше едно интервю с Никола Гюзелев и Мирела Френи преди много години... от там съм с тези впечатления.

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях ! - Christo
Автор: tonevjr   
Дата:   12-11-09 16:16

Спор няма, че държавата ни е прекрасно място.Просто 20 години е била оставена на произвола и някой наистина трябва да изхвърли боклука...[smilie23]

Нищо лично,Иво, но да се хвалиш пред чужденците с природа е глупаво.Не съм намерил държава,в коята да не съм намерил нещо от природата,което вътрешно да не ме е накарало да ахна![beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   12-11-09 16:20

Бе аз на наште мароканци като има кажа колко струва бирата е БГ почват да облизват устни[smilie21] Ама с тия акцизи и таз ни гордост ще ще отнемат политиците продажни[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   12-11-09 16:21

Да се хвалиш с природата в България е като да се хвалиш с националния за съжаление.
94-та сме били голяма работа, ама с всяка следваща година се осираме все повече...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgprinter   
Дата:   12-11-09 16:35

"А немкините - само чукане, никакво прощаване, от друго не разбират."

Само така, е това е типично балканска характеристика, нашенецът е с голям ..й ! И това ако го кажеш на немкините ще ги убедиш още повече в това което са си мислили за БъГ-лария.

опа, има някакъв бъг в системата >.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tonevjr   
Дата:   12-11-09 16:39

Хора всякакви...ама в даскалото ми има добър избор,колкото и да е странно![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: aeobs   
Дата:   12-11-09 16:44





Публикацията е редактирана (12-11-09 16:54)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgprinter   
Дата:   12-11-09 16:52

ТиДжей, моля те, само не им разказвай подобни глупости като тези написани от Аеобс, ще спрат да те слушат изобщо.[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   12-11-09 16:52

нищо лично...
1. киселото мляко - кое кисело мляко, да попитам? Нима гърци, сърби, турци, румънци... германци, французи (!) не квасят мляко? Особено французите...
2.компа? Ами че той е открит от един унгарец... маса народ е работил над компа и само ние си знаем, че е открит от българин. Другите нации си имат други версии. Сори.
3. айде да не ги почвам всичките подред... ще прозвучи просташки.

Не може да искаме от една малка нация, която е пропуснала Ренесанс, Индустриалната епоха, натрупването на капитала и други важни събития, да е велика. Има навсякъде интелигентни хора. И те се раждат с еднаква гъстота, но всички тези умни хора имат различни условия за развитие... и в една Италия, да речем, умният има възможности наистина да се развие. Няма да стане по-умен, щото никой не може да стане по-умен. Пак ще може да изчислява корен квадратен на ум, но ще може и други работи...

няма нужда да се изкарваме най-великата нация на света (щото често чета, че сме били най-интелигентни, ала бала, ама като сме най-интелигентни, защо не можем да си оправим държавата? Щото акъл се иска, малко, а ние имаме много, ама на буци...)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   12-11-09 16:54

киселото мляко - ама друг път!

Всички народи от Алтай до Алпите имат кисело мляко и не българите са им го донесли!



Публикацията е редактирана (12-11-09 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   12-11-09 16:56

Ама наистина - най-голямата работа сме, а не можахме да направим така, че Кристо (с когото май започна тази тема) да не е американец, а българин, пък макар и живеещ в Америка. Както и повечето автори от по-горния списък, които са българи по произход. Някъде натам трябва да се обединят усилията, защото, вервайте ми, и от Искаро по-дълбоко има, и от Витоша - по-високо.



Публикацията е редактирана (12-11-09 16:56)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   12-11-09 16:57

мда. Само индианците не боравят с млечни продукти... (познайте защо).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   12-11-09 16:58

Тонеф, като споменеш прекрасната ни природа, немците не се ли сещат предимно за подетите процедури от ЕС за неспазване на директиви за опазване на тази същата природа? ... вкл и споменатите местообитания на ценни пернати?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   12-11-09 16:59

пп. не че искам да помрачавам радостта ти [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   12-11-09 17:01

d256h, сигурно говориш за яурта. Не съм сигурен дали е същото на вкус и дали е кисел.
Ама то една гордост...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Стефан   
Дата:   12-11-09 17:02

Абе достатъчно е да кажеш, че една от световните азбуки и една от 3-те европейски е български при това държавен проект пък те нека си ни подценяват [smilie8] Не са много страните, които могат да се похвалят с подобно наследство, при това без да са го налагали с огън и меч [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   12-11-09 17:03

Ако българинът разбере, че трябва да уважава чуждото мнение и да го зачита като свое...

Ако българинът разбере, че е по-важно да се гради, отколкото да се руши...

мисля си, ... цена няма да имат българите...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: aeobs   
Дата:   12-11-09 17:07

Можем да си приказваме, все пак това е единственото нещо, което в България всеки може да прави.

Но за едно не можем да си говорим.
Почти всички български личности, които са направили нещо от живота си и са приети по света не искат и да си спомнят за България, обичат я безусловно но не искат да имат нищо общо с нея.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   12-11-09 17:09

Ами и това ний сме дали на света!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   12-11-09 17:14

мда. с две изключения... Силви Вартан и Елиас Канети...хаха.

Аеобс, прав си, спор няма...

Ей, за азбуката... словаците знаят, че Византия им е пратила азбучници... а де?

Българи са, това е ясно, щото грък не може да превежда така на български, ясно е, че му е майчин език на Константин, но хората знаят друго.

А българинът, открил компютъра, дори не е знаел, че е българин... Акад. Сендов му го казал, щото имал българска фамилия... и седнал нашия да си види корените на баща си... и се оказало, че бил емигрирал в Щатите. Идея си нямам как сина няма да знае от къде е баща му... но така се получава. Мда.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: landstar   
Дата:   12-11-09 17:21

Тоя кристо не е цвете - добре, че си прави парцалените опаковки другаде - навремето си реституира училище, като осъди и общината за огромна сума за наем - севлиево или габрово беше, прочутият "патриот".

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tonevjr   
Дата:   12-11-09 17:25

Ем...ама човека не приема спонсори![smilie8]
13 милиона за Райхстага,21 за последният му прокт в central park....[smilie8]

Чакам да видя това с реката сега![smile]
Не знам,но за мен това е изкуство,което си заслужава...мащабно,красиво,екстравангардно....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   12-11-09 17:28

да опакова Луната и го признавам [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Svsvet   
Дата:   12-11-09 17:30

landstar, говориш пълни глупости, за които нямаш представа. Нищо не е реституирал, защото никой не му даде сградата, въпреки че по закон си е негова и на братята му, защото баща им я е строил за фабрика. Училището и днес си работи като такова е на 600-700 метра от къщи. Именно този унизителен спор стана причина толкова години тези хора да не искат да чуят за Габрово. Буквално чак сега, тази събота, техният глас ще се чуе по габровските медии. Но това едва ли засяга голяма част от обществото тук, а да не говорим в България. По-важни са сърцераздирателните драми в "Часът на безумщината" и лигавите изпълнения в "Дънсинг старс". В това превърнаха България мутрите и комунистите. Те посегнаха и на цялата ни природа, дето вече я снимаме като музеен експонат. Аз също не харесвам творчеството на Кристо, нито песните на Лили Иванова, но пергешите като Слави Трифонов, дето ще ми определят вкусовете на пет поколения, чистосърдечно ги мразя...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mondragon   
Дата:   12-11-09 17:31

Абе да измислят машина на времето, случайно ще подхвърля 50-тина Калашник-а на цар Симеон I и после не само ще си ходим на почивка на три морета ами и всички ще се натискат да са Българи...



Публикацията е редактирана (12-11-09 17:46)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   12-11-09 17:36

СвСвет... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: niagara   
Дата:   12-11-09 17:37

Кристо да вземе да опакова софийския боклук[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tonevjr   
Дата:   12-11-09 17:42

[smilie24] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях ! - Christo
Автор: landstar   
Дата:   12-11-09 17:47

свсвет - http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=1041409
- ето за сагата, чака се решение свише. Да те питам аз, как става от бараки за химически бъркочи на училище, а? С чии пари, с техни ли? Да не бъркаме реституцията с фотографията, стига по тая тъпа тема.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: likeduh   
Дата:   12-11-09 17:55

Словацитеееее.....смешна история ...водят ни на вечеря /връщаме визита/ и след чревоугодничеството което ние им причинихме с национална кухня тук те там ни се фукаха с :....УНГАРСКА КУХНЯ

и са зле като цяло, да не казвам по-зле и от нас.../лично мнение/

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tonevjr   
Дата:   12-11-09 17:56


http://www.christojeanneclaude.net/sharedMedia/wtree/full/wt04lg.jpg




http://www.christojeanneclaude.net/sharedMedia/um/full/Nu18.jpg




http://www.christojeanneclaude.net/sharedMedia/um/full/um2y.jpg





Публикацията е редактирана (12-11-09 18:00)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jino   
Дата:   12-11-09 18:16





Публикацията е редактирана (12-11-09 18:17)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   12-11-09 18:22

За собствена употреба можем да смятаме Христо Явашев за 100% българин без да го питаме.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kamiabg   
Дата:   13-11-09 01:02

За пръв път ми се случва, в една тема да видя всичко, което описва българина - от великото до жалкото. Съжалявам за това, в какви дребни душички и комплексирани хора СМЕ се превърнали. В най-новата ни история няма НИТО ЕДНО истински значимо за СВЕТА постижение с което да се похвалим.
Това, че сте се захванали със словаците само доказва думите ми.

Това е.

П.п. От друга страна доста от мненията по-горе ми дават надежда , че има все още свестни хора , в нашата около 600 км. широка държавичка.

П.п.п. TJ стой в Германия и си идвай само по празници докато можеш. Иначе е тежко.



Публикацията е редактирана (13-11-09 01:18)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   13-11-09 08:45

За протокола:

Словаците наистина са по-зле от нас, което не бива да ни радва, а да ни натъжава, защото идва да докаже, че дъното няма край...

Моите колеги, които са на по 26 години, че имам вече и на по 22-23 години, се чувстват вече стари и не мога да ги убедя, че всъщност най-хубавото предстои, а не е минало. Защото те просто нищо не са видяли...

И си мисля - българинът винаги е бил такъв.
Дори във Велика България. Аспарухова България. Никога не е било лесно да се живее в България, мда. Особено по времето на Симеон и Петър...

А аз, нали съм с унгарска жилка, имам от така известния "унгарски дух" и влача словашката нация... или поне колегите от института... да се очовечат.

За протокола: Харесва им. Даже си признават, че им е много гот...

Ние в тази тема не сме засегнали "великото", което сме дали на света... то тепърва предстои. Но понеже може да се изпокарате, затова аз ще направя разсъжденията си върху великото наум. Можете и вие да го сторите.



Публикацията е редактирана (13-11-09 09:02)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sugiama   
Дата:   13-11-09 09:38

Въпрос: Защо около казана на българите в ада, няма дяволи да пазят някой да не излезе???

Отговор: Защото, когато някой тръгне да излиза другите го дърпат обратно!!!!!!!!!

Ето това е истината за нашата иначе така прекрасна Родина! Да се уважаваме и да уважаваме българите и българското, колкото и травиално да звучи! Грозно е, когато чуеш българска реч някъде по света, да бягаш като дявол от тамян! И най-големият ти враг да е българин! Напълно разбирам Кристо защо не иска и да чуе за България! А колко още като него има........[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях ! - Christo
Автор: ivodam   
Дата:   13-11-09 10:15

caro-anton: По-вероятно е да си слушал интервю на Гяуров и Мирелата, защото последната му беше жена. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   13-11-09 10:23

Иво, мани, гледам и не вярвам на очите си какво съм написал... старост-нерадост...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kevi53   
Дата:   13-11-09 11:06

Ами някои здраво мислещи западняци класифицират модерното изкуство като доста надценено включително "произведенията на онзи... шивач Явашев"[smilie5]

Просто Христо е избягал навреме от БГ, имал е шанса и късмета да попадне на точното място и да осъществи маниите си благодарение на фабриката за плат на "вуйчо си" от новата си родина на "загниващия капитализъм"...

Те така хем прави изкуство, хем реклама на фабриката за плат - абе всичко в наше време се оказва че си е маркетинг и реклама - истинските и стойностни неща са в тъча[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lukcheto   
Дата:   13-11-09 11:27

Хм...

Докато бах в Академията (Academy of Art University of San Francisco) една вечер преподавателя ми по концепция дойде и каза: "Следващияt път няма да имаме час защото отивам в Ню Йорк, Christo има перформънс" а като се върна, донесе слайдове които ни показа и съответно се "накиснахме" в благи дебати и коментари... Истинска радост за сетивата!

Да, за Кристо всеки знае, но това което не знае е, че жената с която живее и която му е и PR се мъчи по всякакъв начин да пренебрегне информацията свързана с това откъде е той! Причините за това са ми неясни, също не ми е ясно защо той самия предпочита да е така, но...

Аз също не съм радетел на "слепия национализъм" но все пак всеки е с корените си!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   13-11-09 11:34

Под чехъл. Френският крокозъбел се срамува сигурно, не чак толкова той.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kevi53   
Дата:   13-11-09 11:39

Ами сигурно защото никой западняк няма да го вземе толкова насериозно както сега ако узнае, че е българин - ние сме си изградили толкова лош имидж отдавна, че навсякъде ни възприемат първоначално като цървули и трябват доста усилия за да докажеш че не си такъв...[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lukcheto   
Дата:   13-11-09 11:51

Доста усилия се изискват за да докажеш какъв си независимо откъде и къде си! За Калифорнийците мога спокойно да кажа, че не страдат от никакви предразсъдъци кой откъде е, там просто всеки е отнякъде. Същото важи и за някои от другите "международни" щати. Моят личен опит показва, че когато спомена България, всеки реагира положително и с интерес!

Предразсъдъците тресат Европа предимно, но не ми се навлиза надълбоко...
Споделих факт по-горе от който не ми стана особено приятно когато видях/научих/прочетох... Направо да не казвам, че Кристо си е американец според едно от интервютата дадени от ПР-ката му.



Публикацията е редактирана (13-11-09 11:52)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kamiabg   
Дата:   13-11-09 11:56

lukcheto щатите са друга бира, и на мен ми е направило впечатление , че името България нищо не им говори. ( и по-добре )

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   13-11-09 12:58

"Да, за Кристо всеки знае, но това което не знае е, че жената с която живее и която му е и PR се мъчи по всякакъв начин да пренебрегне информацията свързана с това откъде е той! Причините за това са ми неясни, също не ми е ясно защо той самия предпочита да е така, но..."

Мисля, че имам съвсем рационално обяснение, обаче ако го изкажа тук ще ме излапат с парцалите... Типично по тукашно му. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dtv   
Дата:   13-11-09 13:59

и аз съм с особено мнение и имам рационално обяснение
обаче също не бих го изказала тук, твърде еретично и стряскащо ще е за неподготвени [smile]

exile, на четири очи ще си ги обсъдим особените мнения и рационални обяснения, любопитно ми какви са твоите и дали съвпадат с моите [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   13-11-09 15:34

Интересно, наистина.
Ами човекът не се чувства българин по никакъв начин. И затова и не иска да казва, че е българин, за да не го свържат с българите.
Ето, и аз не се чувствам българин. Говоря български. Обаче сега, ако обърна езика на комуникация, никой от вас няма да схване по нищо, че имам и чужди елементи, то ест български.
Шашкам народа из Европата, като кажа, че съм българче...

Та явно е възможно човек да не се чувства българин и без да има чужди елементи в гените си. Бог знае. Ако се чувства американец, нека е американец.

Лукас, един ден, ако станеш Хамериканка, ще се хваля, че имам един сърфист-фотограф познат... дотогава може и аз да съм си извадил американско гражданство... (хм. е тука се улях. Няма да се дам на грингосите - Аста сиемпре, Команданте!)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Rand   
Дата:   13-11-09 16:02

Автор: sugiama
Дата: 13-11-09 09:38

Въпрос: Защо около казана на българите в ада, няма дяволи да пазят някой да не излезе???

Отговор: Защото, когато някой тръгне да излиза другите го дърпат обратно!!!!!!!!!


Тая тема по абсолютен начин демонстрира това. Зарадвало се момчето на нещо българско и веднага дяволите го дърпат обратно в казана и почват да му разправят как то не е българско,пък и гледат да добавят и някоя негативна краска още, че да няма шанс душата да се измъкне от казана съвсем.
Шампиони сме по плюене в собствения си сурат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kevi53   
Дата:   13-11-09 16:29

Шампиони сме по това да се самовъзвеличаваме[smilie5]
Най-умните, най-кадърните, абе най-големите... само дето никой не ни бръсне за нищо и ни манипулират както си искат[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: popov   
Дата:   13-11-09 16:34

"За мен най-лошото в България, е чудесното наслаждение, което имат тук хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.“ К.Иречек (1881)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marbah   
Дата:   13-11-09 16:37

Христо Явашев-Christo,e svetovno izvesten balgarski savremenen artist(hudojnik),koito nikoga ne e kriel,che e Balgarin ili,che e ot Balgaria,tova,che malko hora znaiat poveche podrobnosti za nego obiasniava i saotvetnite zabludi v.koito chovek moje da izpadne otnostno vrazkite mu s Balgaria,Gabrovo i t.n.t.Istinata e che za nai-goliamo sajelenie Izkustvoto koeto toi pravi ne e za mashtabite na nashata manichka i simpatichna strana,a chovek e tam kadeto tova koeto pravi stoi dobre i ima nujniat impakt.Bihte mogli da razgledate snimkite na fotografa na Hristo i Jeanne Claude:
http://www.christojeanneclaude.net/
http://www.wolfgangvolz.com/

Pozdravi na avtora za interesnata tema i za tova,che ia spodelia vav foruma!!
M.B.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   13-11-09 16:44

Българинът май няма обективна оценка за себе си.
Или той е най-умен и всички са прости,
или е с ниска самооценка и дава да правят с него всичко.
А истината е по средата - българинът е един нормален човек.
То ест, би могъл да бъде, ако желае.
Имам много приятели, българи, които си правят толкова тънки сметки понякога, че чак ме хваща срам, че сме от една нация... или пък се имат за толкова хитри, че ще излъжат всеки... пък то обикновено себе си лъжем.
Днес гледам, един словак, тип българин... паркира на паркинг на супермаркет, до количките, но не на изчертаното с боя място, а между количките и първото най-близко място за паркиране... и си викам - как изобщо му хрумна да паркира там? ей по тия странни неща се разбира коя нация има "хитра" жилка.
Може някой, още по-хитър, да мине между колата и мястото за колички и да му надере без да иска колата с количката... и тогава ще стане едно псуване... ще се разиграе една балканска сцена - ти що минаваш оттук, а ти що си паркирал тук...и т.н.
Имам богата фантазия.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   13-11-09 20:34

Преди известно време гледах по Арте френски филм за двамата братя Явашеви („Границите на нашите мечти”, или нещо подобно). Направи ми впечатление, че колкото и Анани да се опитваше да освежи паметта на брат си със спомени и фотографии, най-честата реакция на Христо беше „не”, „не си спомням”. Вероятно си има причини да не иска да си спомня произхода си. Предполагам, една от тях е фактът, че нито име на български художник, останал в България, не е във фонда на европейската култура, знаменитият Жорж Папазов, както и Пиер Жув (Петър Увалиев – един от най-бележитите изкуствоведи на столетието) са французи, французойка е и писателката, културоложка, семиотичка и пр. Юлия Кръстева – европейска личност. В един филм за нея (френски, естествено!) тя все пак изпя „Върви, народе възродени” на български език, е, с известен френски акцент. Французин е, ако не се лъжа, и европейския композитор Емил Наумов. И т. н. и т. н. Фактът, че в България също са се създавали, и се създават духовни ценност с марката „българско” е непознат на средностатистическия европеец и непризнат от европейския елит. И как да стане иначе, след като нашите творци и у нас започват да стават неизвестни. Кой български оркестър свири българска музика, коя българска опера поставя български произведения? И в това отношение сме държава-уникум. Караян се е дипломирал с творба на Панчо Владигеров, по него време един от известните берлински „компонисти” (както обичаше да се изразява самия той), лауреат на наградата на Рихард Щраус и т. н. и т. н. Но ето че същият този Владигеров се връща в България и… досега успяхме да накараме и германците да го забравят. И в тези форуми витае подобен дух – веднъж бях споменал фотографът Иво Хаджимишев (известно извън страната ни име) и писателят Емилиян Станев. И веднага върху двамата се изля типично нашенска помия от съфорумци. А не знам имаме ли по-силно литературно произведение от „Антихрист”, всяка нация би се гордяла с него. Всяка – да, ама не и ние. Ние сме си бамбашка. Може би заради това преди две години свалихме единствената българска ТВ програма, популяризираща страната ни от платформата на най-популярния и достъпен евроазийски спътник Хотбърд, където са представени наред с всички европейски държави, всички арабски, голяма част от азиатските и т. н. Сърбия има там три програми, всички югославски републики, даже Македония, та чак и Кюрдите имат телевизионни програми, без да имат държава. Само нашата „Телевизия България” беше криминално смъкната от платформата и заточена на един труднодостъпен спътник за балкански кабеларки, оставяйки милиони европейци „с български произход” без информация от страната им. Късогледите ни политици тепърва ще сърбат последиците на това неизвинено отсъствие. Уникум сме и ако този начин на мислене е наследството ни към света….

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   13-11-09 20:40

И какво толкова голямо има в изкуството на опаковача Кристо?



Публикацията е редактирана (13-11-09 20:43)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: popov   
Дата:   13-11-09 20:52

digitalgab - точно тоя въпрос ме мъчи цял ден като чета българин или не е "великият, невероятният артист Кристо" (очевидно сменил името си за да се разграничи от българското) !?
Според мен твърде много снобария и добра ПР кампания на френската шовинистка-жена му води то известността на този опаковчик.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgprinter   
Дата:   13-11-09 21:26

Някой може ли да обясни какво значи да се гордееш с някого, който не познаваш, а само заради едното сънародник?
Човек когато се ражда не избира сънародниците си, поради причина, че не избира родителите си.
Ако говорим за гордост по този начин по който се говори в цялата тема, би трябвало да говорим и за срам. Дали простият Айларипи гордеейки се по незнайни причини с Моцарт умее също така да се срамува от това, че и Хитлер се е пръкнал от неговия народ? Съмнявам се.

Всеки един народ има силни личности, но когато те постигнат нещо общочовешко значимо престават да бъдат негова собственост, не че са били някога.

Руснаците, немците и изобщо всички останали имат както велики умове, познати на всеки един що годе образован човек по света, така и долни НЕчовешки твари. С кое колко да се гордеят и с кое колко да се срамуват? И как да ги поставят на кантар нещата?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   13-11-09 21:38

БъгъПринтер,
аз се гордея с всички интелигентни хора по целия свят... даже се побратимих с един угандиец... и сега поддържам българо-немската дружба между словако-австрийски градове...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   13-11-09 21:47

bgprinter, под секрет да ти кажа, че простия Айларипи се гордее и с двамата. А инак в Европа всеки народ уважава големите си личности и не позволява те да бъдат обиждани - в това е разликата, за която стана дума. И, освен това, гледа да бъде образован и не изпада в глупавото положение да критикува неща, от които си няма понятие. Ако някой от вас беше попаднал на срещата на световете, наречена "Опакован Райхстаг", например и беше видял творението и неговото въздействие върху най-разнообразни представители на човешката раса, с различна подготовка, интелект, образование и т. н., щеше да се въздържи да задава меко казано глупави въпроси и да дава, съвсем меко казано, неуместни коментари. Но тъкмо за това явление ми беше думата, точно поради него няма начин да се измъкнем от блатото и ще си останем там до шия в л..., редом с хипопотамите.
PS. В едно немско фотографско списание прочетох преди малко: Както е казал великият Гьоте, а кой може да дръзне да оспорва неговите твърдения... Ей така мислят тук и, може би, затова са малко по-добре. Хай със здраве!



Публикацията е редактирана (13-11-09 21:48)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   13-11-09 21:49

А сега слушайте история...

Едни хора си купили една апаратура, която се закрепвала на някакъв лост. Обаче лостът се счупил. И нашите се свързали с представителите на фирмата, за да кажат, че се е счупил лоста. От фирмата ги попитали - Сигурно сте в грешка, този лост е пресметнат да издържи 10 модула като вашия... Няма как да се случи...
Обаче... лостът е счупен. Пращат представител да види... и след дълъг разговор техникът си признава, че... се счупил лоста, понеже ... яздили лоста... много им приличал на кон...
Комент?

http://www.leica-microsystems.com/products/surgical-microscopes/neurosurgery-spine/details/product/leica-m80/

Яздили са го едновременно по няколко човека.
Тия българи ли са, се пита в задачата?
Става въпрос за микроскопен модул, който се закрепва на дълго рамо. В Пирогов има такъв.
А фирмата производител е небезисвестната Лейца.



Публикацията е редактирана (13-11-09 22:16)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgprinter   
Дата:   13-11-09 21:51

Геокар, ако беше малко проумял това което се опитвах да ти кажа, нямаше да напишеш това.
Недей да драматизираш толкова.
Ако не си ме разбрал мен, КАро-Антон ти го е казал в прав текст.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   13-11-09 22:24

И сам ще си отговоря... американци са.
Доктори... мале... микроскоп за половин милион...

И да ви кажа една смешка:
- Знаете ли кой е любимия чай на фотографа?
Отг.:
- Чая от Лайка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   13-11-09 22:25

bgprinter, то си е ясно, че само първото изречение в постинга ми беше адресирано към теб, останалото - към други едни двама. Иначе "да се гордееш" не е точната дума, по-вярно е "да уважаваш". Разбира се, онези, които се гордеят, че са се родили такива, а не онакива са ми даже по-противни от отрицателите. Пък за "язденето" - да си припомним какви ги вършат "висококултурни" германци на Балермана в Майорка, или как износителите на цивилизация и човешки права - американци учеха на това иракчаните в затворите им. Всяко, ама абсолютно всяко стадо си има мърша, разликата е в това, че много малко стада смятат, че целите са мърша. Изразът "българска работа" като означител за ниско качество си е наистина българска работа. Затуй ме и боли. Иначе какво да драматизирам, то не е драма, отдавна си е чиста трагедия.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   13-11-09 22:31

Братята италианци, Геокар, имат една поговорка: "италианска работа"...

или...

... ала италиана...

със същото значение, каквото има и нашата поговорка...

както и братовчедите ми от Куба... и те имат този израз...una cosa cubana...



Публикацията е редактирана (13-11-09 22:35)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   13-11-09 22:35

PS.Точно в момента предават по ZDF сериен филм - в главната роля - един от известните немски актьори - Самуел Финци...
А за италианците - вярно, и те имат самоирония. Ама си вярват иначе - sono italiano - пееше Тото Котуньо. И ако не с гордост, то поне с радост.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   13-11-09 22:39

ГеоКар,
ама това е ИТАЛИЯ... !!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   13-11-09 23:50

Защото те така го смятат. И защото са накарали и другите така да го смятат. Ама това е много дълъг разговор. Апропо филмът беше страхотен. Този Финци играе в един от най-добрите берлински театри, където работи смятания тук за светило немски режисьор Димитър Гочев. А пък като стана дума за Австрия - в небезизвестната Виенска Филхармония от десетилетия нямаше нито една жена, от една година има две, едната от тях е даже концертмайсторка(!!!) Името й - Албена Данаилова. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: captainme   
Дата:   14-11-09 00:00

някой да беше споменал защо Кристо не ще и да чуе за България.

На мен не ми беше особено трудно да разбера мотивите му;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PuertoVaras   
Дата:   14-11-09 00:19

d256h каза:

Аз пък да ви кажа, познавам един дърт австриец - професионален разузнавач, който е горд, че е обиколил всички държави на планетата! Той ми разказа, че България е на 3-то място в класацията му за 'най-хубаво място за живеене'.


d256h,
кои са държавите на 1-во и 2-ро място ?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   14-11-09 00:51

... ПуертоВарас...

... Италия и Португалия, естествено...

(това само на шега)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kamiabg   
Дата:   14-11-09 01:13

geokar [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sunnyshot   
Дата:   14-11-09 01:19

TJ [smilie24] И аз съм имала чувства като твоите по отношение на Christo [smilie24] И колкото повече филми показват за него по световните телевизии, толкова по-добре [smilie24] И колкото повече арт институции го споменават, толкова по-добре [smilie24]

И съм много благодарна, че има такива българи по света, които да повдигат имиджа на народността. А той не е единствен, да знаеш [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Доживях ! - Christo
Автор: portradamus   
Дата:   14-11-09 03:10

Един мой професор като разбра че съм от България ми вика, "Брей, този вашия министър голям интелект бре!". Оказа се че бил чел някакви публикации на Соломон Паси по логика. За Кирил и Методий не беше чувал. Знаеше са участието на Атанасофф в разработката на един от предшествениците на съвременните компютри, но не знаеше за Българската връзка.

Вчера си говорихме с приятел от Румъния и той ми обясни как на Румънците най-несправедливо са им отнели Молдова и Добруджа след СВ2. Приятели от Турция скачат да се бият ако им кажеш за Кюрдите или Арменците. Приятели от Русия ми обясняват как Путин е велик лидер. Приятели от САЩ ми обясняват как войниците им си леят кръвта в защита на родината си... в Ирак и Авганистан.

Всяка държава има имперски мечти, и гражданите на почти всяка държава са убедени как в миналото някой им е подлял вода и затова в момента са на този хал. За сравнение, Българите още си спомнят с умиление за територията ни по времето на първия Симеон, Турците искат да възродят Османската Империя, Румънците и те тяхната си империя, Монголците и те, Албанците да не говорим. Пък ако Гърците тръгнат да си реституират тяхната империя, цялата Европа ще се окаже тяхна.

Ние сме на брой колкото Израелците, и на територия сме 5-пъти по-големи. И нас и тях са ни гъзили исторически. Обаче на Борсата в Ню Йорк се търгуват 7 техни компании, и 0 наши компании. Опа? И ако някой ми извади коза "Ами те Евреите движат световната икономика", аз веднага отвръщам "Може и да е така, но защо не я движат Българите като сме толкова велики и умни".

Проблемът, според мен, е че ние гледаме назад и се ядосваме за изгубените шансове, вместо да гледаме напред и да се възползваме от новите шансове. Не се сърдете на Кристо: кой знае как са се гаврили с него или със семейството му едновремешните комунисти. Бащата на Атанасофф едва ли е избягал защото България е била рай. "Излел е Дельо Хайдутин" наистина лети в космоса, но заедно с оше 20 песни, сред които народна песен от Азарбайджан и танц от Нова Гвинея. Въпросът е коя Българска разработка ще се наложи на световната сцена след 5 години, а не кой е измислил кирилицата преди 12 века (не са Кирили и Методий, между другото: те са измислили Глаголицата). Не е важно каква е била територията ни по времето на Иван-Асен 2-ри, а как да се договорим за ефтин газ от Русия заради това, че техните тръби минават през наша територия.


Отговори на това съобщение
 Re: Доживях ! - Christo
Автор: slavinai   
Дата:   16-11-09 14:01

"Проблемът, според мен, е че ние гледаме назад и се ядосваме за изгубените шансове, вместо да гледаме напред и да се възползваме от новите шансове...."

дали?
ето пример от не толкоз далечното минало - 1905г.След като на 26години, д-р Григоров открива „Лактобактериум булгарикум”, отклонява поканата да стане директор на Пастьоровия институт, отказва да поеме катедрата на проф.Масол в Женева .... и се завръща в България (след като е учил естествени науки в Монпелие и медицина в Женева).
Представете си - искал да посвети знанията си на своя народ?! Та взел че станал околийски лекар в Трън!!!!
Не е имал средства, не е имал условия ..... но въпреки всичко той остава в България ...и забележете само след 1 година открива и пръв в медицината прилага ваксина срещу туберкулоза.

С такива българи се гордея аз

пс. а преди век това не е било рядко явление. има една книжчица на Талев "На завой"-много добре описва тези времена

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dtv   
Дата:   16-11-09 15:09

slavinai [smile]
мога да те повторя до последната дума [smile]
имало ги е много и в днешните времена ги има, нерядко явление [smile] качествените хора, с непотребителско мислене, които предпочитат да избегнат повърхността и да не се хлъзгат по плоскостта на потребителската култура.за повечето от тях са чували много малко хора. не заради съмнителната стойност на достиженията им, напротив-много достойни постижения и вътрешни съдържания - по-скоро лични избори и стойностни системи стоящи далече от ПР-а [smile]
затова нямам и желание да се разпростирам надълго, почти невъзможно е за изброяване, описване и преборване на стереотипи. самият Кристо и изкуството му са дълга тема, българите-негови противоположности са още по-дълга тема, изборите за реализация и място за реализация още по-дълга, мотиви и ценности пък неизчерпаема.
далече от мисълта съм да оспорвам, подценявам и принизявам, но бих го описала така: много странно усещане е, при възможност за сравнение, когато застанат един до друг Кристо със световната му признатост и постижения и някакъв си неизвестен на света (тогава 20ина годишен) българин, избрал след време да остане в България, въпреки открилите се напред възможности и чакащите назад трудности...да осъзнаеш, че световно признатото и оцененото не винаги е най-качественото



Публикацията е редактирана (16-11-09 15:28)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   16-11-09 17:37

100

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях ! - Christo
Автор: asahi   
Дата:   19-11-09 22:47

101




Почина съпругата на българския авангардист Кристо

В сряда вечерта в болница в Ню Йорк на 74-годишна възраст почина съпругата на Кристо Явашев - Жан-Клод, предаде Асошиейтед прес, като се позова на съобщение на семейството.

През 2005 г. заедно с Кристо Явашев Жан-Клод работи над проекта "Портите" в нюйоркския Сентръл парк. Той предизвика огромни интерес и бе видян от над 5 милиона души, а благодарение на него Ню Йорк спечели 254 милиона долара.

Сред другите известни проекти на Кристо и Жан-Клод са опаковането на Райхстага в Берлин и на Пон Ньоф в Париж.

Жан-Клод е починала вследствие на усложнение от мозъчен аневризъм, се посочва в електронно съобщение на семейството й.

Кметът на Ню Йорк Майкъл Блумбърг е разговарял с Кристо Явашев тази сутрин и е изказал съболезнование от името на всички нюйоркчани.

В съобщението на семейството се допълва, че Кристо дълбоко скърби за смъртта на съпругата си, но е отдаден изцяло на това да изпълни обещанието, което двамата с Жан-Клод са си дали преди няколко години - изкуството им да продължи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   19-11-09 23:24

Те даже пътуваха в различни самолети по тази причина - ако единият се разбие, другият да продължи проектите... Много жалко за Кристо - имах впечатлението, че Жан Клод с неизчерпаемата си енергия беше мениджъра, а Кристо - артиста. Във всеки случай чудесно се допълваха. Ужасно съжалявам...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kote   
Дата:   19-11-09 23:55

от българия художниците за които европейците са чували и са световно известни са кристо и павел койчев
последния си седи тука на село защото така му харесва
хора всякакви изкуството е едно
тези които плюят на кристо са жалки злобари които не могат да му стъпят на сянката му даже
коментарите им по отношение на неговото изкуство само показва докъде са дорасли със естетиката си
може би малко над чалгата но дотам[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kevi53   
Дата:   20-11-09 00:44

Малките рибки винаги плуват по течението на пасажи а само големите срещу него...Коте като си изясниш различията между понятията художник, скулптор, концептуалист и малко се пообразоваш може би ще ти стане ясно че има и други световноизвестни имена които за съжаление света ги знае но ние в БГ не - понеже всички сме “професори” и от всичко разбираме ...

Иначе Кристо е световен феномен – това никой не го отрича. Жалко за Жан Клод – мир на праха и.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kote   
Дата:   20-11-09 01:12

кеви53 от каква позиция се изхождаш?
аз от позиция световни утвърдени имена
повярвай извън тях нищо друго не е известно
ако има- посочи

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   20-11-09 04:17

Мадона е световно утвърдено име, почти търговска марка.
Тази дейност на г-н Кристо може да дойде само от Щатите, щото там всичко им е големо, даже и пържолите в чинията.
Но пазар за хората на изкуството там има, мерканците нямат време толкова да го сътворяват изкуството, но са добри консуматори.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sunnyshot   
Дата:   20-11-09 05:39


http://www.smh.com.au/ffximage/2007/12/14/jeanneclaude_wideweb__470x342,0.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jeremiah   
Дата:   20-11-09 08:02

С риск да бъда обвинен в назадничавост и прочее, ще си кажа мнението по въпроса за творбите на великия творец, чието бивше име е Христо Явашев.
А то е, че само Микеланджело (и/или Донатело) може (могат) да сътвори (сътворят) Давид. САМО ТЕ! А да ги опакова в хартия може всеки, като се почне от стрина Гюрга от пакетажния цех, и са свърши с други разни други, по-мащабни опаковачи. Кой за каквото става, дето се вика.
Барон Осман, дето е изградил Париж, защото е можел. От тогава насетне пакетьорите могат единствено да се греят на неговата вековна слава, но само за времето, през което дъждът остави опаковките им цели. Защото, за разлика от продукта, опаковките са подвластни на времето.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kevi53   
Дата:   20-11-09 10:05

Автор: kote
Дата: 20-11-09 01:12

кеви53 от каква позиция се изхождаш?
аз от позиция световни утвърдени имена
повярвай извън тях нищо друго не е известно
ако има- посочи


Kote в темата някои от имената са споменати... Но ще попитам – знае ли някой името на българина - един от най-известните и утвърдени портретисти в света от средата на 20 век – има повече картини извън БГ отколкото тук. Кой от вас който е летял до Ботуша и е видял най-големия паметник на Леонардо да Винчи знае че това е дело на български скулптор и че същия е известен не само в Италия но в Европа и по света? Най-големият постимпресионист е българин който заради успехите си в европейските културни среди е обявен за “буржоазен елемент” и е тикнат в концлагер след 9.09.1944. В знак на “уважение” към световно признатото му творчество музеят му в центъра на Сф преди години бе обран и по случая няма никакво развитие доколкото знам...

Истината е че цялата ни българска работа е малко като “буря в чаша вода” – колкото и да си знаещ, можещ, надежден в БГ няма как да си разгърнеш възможностите истинска заради сформираните кланове и общности на “наши” и “ваши” – ще те изкарат най-големия некадърник защото тези от другия отбор са по-по-най... и така до края на света...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: aliengg   
Дата:   21-11-09 11:14

digitalgab
Дата: 13-11-09 20:40

"И какво толкова голямо има в изкуството на опаковача Кристо?"


[smilie23]

digitalgab, Кристо е единственият българин, който е включен в абсолютно всички албуми, енциклопедии, каталози и т.н. за концептуално авангардно изкуство! Българин, който е създал течение в изкуството!

Друг е въпросът, че не иска да го свързват с нищо българско - този грях да си го понесат комунисто-социалистите от предния строй - заради тесногръдието, идиотщината и профанщината си.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lotrek   
Дата:   21-11-09 13:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: captainme   
Дата:   21-11-09 16:46

lotrek,тя и Йоко Оно раздели Бийтълс,нали? [smilie18]


много жълто четете,много крайни мнения базирани единствено върху жълтото...
[smilie23]


как България загуби едно голямо име?кое име стана известно? Кристо или Христо Явашев....?
щото преди да стане "Кристо", Христо Явашев е рисувал портрети на туристи за да се храни....


не е виновна жена му с която са живяли десетки години.....(на това му викат любов между другото), lotrek....виновна е системата която го накара да "избяга" от България,така както "избягаха" стотици хиляди българи...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lotrek   
Дата:   21-11-09 18:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: captainme   
Дата:   21-11-09 21:27

е не знам...ти може би си пиеш кафето с тях....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lotrek   
Дата:   21-11-09 22:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lotrek   
Дата:   21-11-09 22:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   23-11-09 01:26

Коте, да не сте нещо познати с Павел Койчев, та се мъчиш да му правиш реклама?Какъв беше матрияла за авангардните му творби на него?[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Доживях ! - Christo
Автор: dimi2007   
Дата:   23-11-09 03:02

тези които плюят на кристо са жалки злобари които не могат да му стъпят на сянката му даже
коментарите им по отношение на неговото изкуство само показва докъде са дорасли със естетиката си
може би малко над чалгата но дотам[ezik]
------

Че е впечатляващо опаковането, няма спор, но пък чак изкуство, шедьовър и ала-бала....
Може би нещо като западна чалга - ден до пладне и после на нов глас....[smile]
Но пък еваларка - сетил се, нажънал успех...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kote   
Дата:   23-11-09 07:52

steeens на това отношение няма да отговарям
то и Ван Гог го подиграваха навремето...
Колкото до Павел- и той иска да работи в бронз но нали се сещаш че не сме милионери

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   23-11-09 09:17

Коте, нямах намерение да се подигравам, но ме провокира точно твоето изказване- който не бил известен на света не е постигнал нищо!Изключително невярно твърдение!За да си известен и продаван артист в момента е зависи от неща нямащи нищо общо с изкуството.На Койчев съм му виждал доста едрички неща в бронз, как ги е направил тогава?Но явно съм познал, че сте познати.
Преди време една сладурана ми разказваше, че виждала ореола на Светлин Русев докато си приказвали![smilie18] [smilie18] [smilie18]
Направо ме метна в оркестъра тогава.Ей на това се вика благодарност/беше я приел в академията човека, не е малко нещо ако се замислиш/[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Това го казвам поради факта, че са една зодия с Кристо.[smilie5] [beer]



Публикацията е редактирана (23-11-09 09:19)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »