Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Митнически въпрос
Автор: lexi   
Дата:   12-11-09 11:29

Интересува ме дали ,ако по пощата от САЩ ми пратят фотоапарат до Франция ще трябва да се плати мито?За България съм чувал че се обмитяват.А от франция ще ми го донесе човек. Става дума за малка пратка - сапунер.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   12-11-09 11:30

щом е от извън Eu - ще има мито и френско ДДС, там не знам колко е. да го пращат като гифт бе, там не знам колко са светнати митниците:)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   12-11-09 11:30

Ако влиза от Франция в България, няма мито! В самата Франция може да поискат мито..



Публикацията е редактирана (12-11-09 11:31)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mravunko   
Дата:   12-11-09 11:34

дори да не поискат мито, ДДС почти сигурно. Изпращането като подарък не може да се комбинира със застраховка, защото за застраховката ти трябва пълната цена на продукта, който изпращаш, а при подаръка декларираш някаква ниска цена.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vlex   
Дата:   12-11-09 11:50

Най-важното е, така да е опаковано, че да не си личи какво е вътре - апарат/техника. Ако не разберат какво е (въпреки, че имат рентгенови скенери ме съмнява да тръгнат да проверяват всяка пратка) няма да искат мито. Естествено трябва да е обявено като подарък, а не като изпращане на стока, защото тогава е логично да искат мито, ддс, бзнс и други неща дето завършват на -с...[smilie25] Мисля си, обаче, че ситуацията е сходна на тази тук, така че дали до френско или до наште ширини ще ти го хвърлят май е все тая [cool]

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: aleksandr   
Дата:   16-11-09 17:54

Не винаги изглежда искат мито за неща извън ЕС!
Доста обектвчета най вече купих от Русия и Украйна - просто си дойдоха пакетчетата направо в пощата със залепена върху тях митническа декларация на която е отбелязано: подарок!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vlex   
Дата:   16-11-09 18:26

Да, ако е чекнато като подарък не се обмитява. За тая цел трябва да се декларира цена под 100$ долара (или еквивалент) мисля. И аз съм купувал неща от щатите докато бях в германия и всичко стана без мита и т.н. шитЗ. Но пак всичко си зависи колко мъдър е пращача и как ще го обяви [cool]

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lavrentii   
Дата:   16-11-09 19:26

А да използвам темата, как стои положението с изоращането от Англия? :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vlex   
Дата:   16-11-09 21:43

Обединеното кралство е в ЕС и като такава не обмитява пазарлъци с граждани на други страни членки - един вид пазари спокойно [cool] Само имай предвид, че в английско стават яки измами с разни стоки, така че ако е твърде апетитно имай едно на ум[shtrak]

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: skandalen   
Дата:   16-11-09 21:54

Британския amazon вече пращат фототехника и всякаква електроника до БГ като пощенските разходи са само 5 паунда !

http://www.amazon.co.uk/


Няма мита или други такси.



Публикацията е редактирана (16-11-09 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lavrentii   
Дата:   17-11-09 17:07

Благодаря ви много за информацията [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: canon1dplus1v   
Дата:   18-11-09 00:59

Ако е само 5 паунда е много добре, защото ЕКОНТ рекламират доставка чрез тях от Англия за около 40лв. Като "вътрешната" доставка до офиса им в Лондон също се плаща!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gpi72   
Дата:   18-11-09 10:24

Доставки от страни извън ЕС на стойност до 200 евра изпратени от юридически лица и на стойност до 50 евра от физически лица не подлежат на обмитяване и ДДС. Ако обявената стойност е над тази тогава се плаща задължително ДДС и евентуално мито. Все пак митото не е голям проблем защото е 1-3% обикновено докато ДДС-то си е 20% и е сериозно перо.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »