Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Препоръчайте някой по-свестен универсален обектив за Сони
Автор: nikel   
Дата:   12-11-09 05:24

Наскоро се сдобих с едно Сони Алфа 330 с китовия му обектив, но искам да сменя обектива с нещо по-универсално и да збравя за други обективи. Наясно съм че колкото по-голям зума толкова по-кофти качеството, но ще го ползвам основно при пътувания. Вариантите са Сони, Тамрон и Сигма. Последните имат едни 18-250мм обективи, но не знам дали са добри... Моля за впечатления[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kapitancho   
Дата:   12-11-09 09:23

Тамронския 18-250 го има и под името Сони и беше и на добра цена преди време. Ако още е така, можеш да си го вземеш. Поне би трябвало да нямаш проблеми с фронт и бек фокус с него.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   12-11-09 09:42

18-250 Sony - 800 лева ако още го има в синтеза (инак е над 1000)

или

18-200 тамрон - 500 лева (малко по къс зум)

или

новата сигма 18-250 (пак 1200 някъде беше)

хубави са всичките; Сигмата е най-нова и най-хубава. Забрави за компромисите много са напреднали тези обективи от времето на Сигма 18-200 или 18-135 дето и за капачка на апарата не ставаха. Картинката е добра, остротата им надминава средния клас обективи, повечето оптични дефекти са много дорбе коригирани. Е има разни ефекти дето се остават анд се коригират сравнително лесно след това.

Лошото е че блендите им са малко тесни и на слаба светлина си трябва светкавица или статив. Сонито/Таморна не са много бързи с фокуса (даже малко туткави идват). Сигмата не знам може и да е добре със скоростта.

Според мен вземи си Сонито апарата го познава, записва в EXIF-а с какво еснимано и след това разни РОУ софтуери (DxO) коригират част от дефектите - изкривявания на 18мм, винетиране, аберации. Да де сниамй РОУ нали си си купил ДСЛР.

Ама дори да не коригираш е горе долу добре.

За пътуване са много удобни. С вградената стабилизация на 18мм можеп дори на по-слаба светлина да направиш нещо като снимка.

Ако се кефиш да снимаш на по тъмно тамрон 17-50/2.8 е горе долу единствения избор в момента. Послендия е около 900 кинта в Бг, а ако го вземеш от ибей 500-600.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mugen   
Дата:   12-11-09 10:43

в базара се продава Sony 18-250

3. Обектив Sony 18-250, в гаранция,пълна комплектация,състояние 10/10,цена 699 лева.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   12-11-09 14:42

Сони 18-250 [smilie24]

Бюджетен обектив с нелоша картинка.Покрива ти доста голямо фокусно разстояние.Аз лично ти препоръчвам този от горния пост, тъй като съм го виждал и е наистина в безупречно състояние!

Успех!

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BirdOfPray   
Дата:   12-11-09 14:52

сигма 18-250 и ТАМРОН 17-270 - и двата стабилизиранио - и двата са доста добри, пробвал съм ги на канон и никон!



ЗНАЧИ реши да си ползваш Алфичката - а :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikel   
Дата:   12-11-09 16:45

Мдааа... може и да го ползвам това Сони като пътувам на по-далечни и опасни местенца. Канонската 5-ца взе да натежава [smilie2]



Публикацията е редактирана (12-11-09 16:47)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BirdOfPray   
Дата:   12-11-09 19:01

Знаех си аз, че така ще решиш - абе хубаво си е да си имаш едно по-ефтинко и по-малко като габарити тяло, а и ако то има и чупещ се дисплей още по-добре...
ама най-добре си вземи един Канон G11 от щатско и си го слагай в джоба... или едно Лумиксче GF1 с малки обективчета микро 4/3 [smilie24]



Публикацията е редактирана (12-11-09 19:49)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PeterPAN   
Дата:   12-11-09 19:36

Аз съм много доволен от САЛ 18-250, предимството му пред разни симги и тампони е че с ДХО могат да му се коригират изкрияванията автоматично и резултата е много добър!

Иначе в скоро време като универсален ще си зема и едно допълнение към този една сигма 30/1.4[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   12-11-09 19:40

И какво се получава накрая - турбосапунера за поне 1500 лева?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »