Рекламирайте тук
ЗатвориРеклама в секции форуми и базар
Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.
За стандартната ценова листа и условия изпратете запитване до webmaster@photo-forum.net.
при с100 има по-специален ефект, не са само хроматични аберации. Има кома в синия канал, която не подлежи на пълно изчистване.
Не е нещо фрапиращо, но да не се чудиш защо не се изчиства напълно.
След като си приключил в камера роу, отваряш джпега/тифа в фотошоп.
Правиш си един нов Adjustment layer Saturation. Избираш cyans от падащото меню Masters, избираш пипетката и с нея кликваш върху най-гадното избило синьо. От Saturation намаляш колкото трябва, евентуално и малко Lightness. Ако се налага избираш пипетката с плюс и добавяш още нюанси на синьото, или работиш директно с ограничителите в цветовата рампа . Като си доволен от резултата, добавяш маска на корекционния слой, инвертираш я, за да не е видим и с четката рисуваш грубо с бяло само там където има от гадното синьо. Това се прави с цел да не би случайно в снимката да има обекти който са същия нюанс на синьото и да обезцветиш и тях.
Не се налага да се прави често, но за снимките на които те дразни си заслужава.
Image-Ajustments-Hue/Saturetion
Edit: Magentas
с пипетата бодвате на лилавата аберация(обикновено е такава)
десатурирате с плъзгача на Saturation
избирате подходяща гама с плъзгача на Lightness