Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Светкавици за Канон
Автор: firebird   
Дата:   10-11-09 12:32

Обмислям покупка на светкавица за Канон.
Обаче - има един куп теми "как да си изберем цифров апарат", но не намерих "как да си изберем светкавица"
И предвид цените на Канонските светкавици, искам да питам за бюджетните решения - ако взема най-хубавия модел на Сигма, напр, той сравним ли е по качество с канонските?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Shmidt   
Дата:   10-11-09 13:44

На какъв Канон ще я слагаш ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: firebird   
Дата:   10-11-09 13:46

сега на 350Д, но идеята е догодина ако го сменя с по-хубав, да става и за него..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Shmidt   
Дата:   10-11-09 13:47

Вземай една Canon 430EX II - и не си губи времето с по-бюджетни решения. Защо ли ? - защото така.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Shmidt   
Дата:   10-11-09 14:00

Всъщност малко прибързах. Ако имаш много свободно време и нерви - има наистина бюджетни решения .. разни сигми , фалкони .... и т.н. Но неочаквай силни резултати.
Затова пък ще станеш факир(ка) в настройката на ръчен режим на светкавици - което си е голям +

успех

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   10-11-09 14:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hash   
Дата:   10-11-09 14:07

Сигмите не са никак лоши. Ако не ти се дават много пари и искаш по-мощна светкавица си вземи Сигма. Горе долу хубава сигма е колкото 430 EX II. А е Сигмата е по-мощна.

Аз парите ако не са проблем бих си взел все пак 580 или 580 II.

Това го казвам от опит, а не защото продавам една Сигма :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fotocolor   
Дата:   10-11-09 15:06

Canon 580 EX II-това е истината или Metz с ТТЛ за дигитален Canon.Всичко друго е компромис и ще береш ядове.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   10-11-09 15:41

fotocolor [smilie24]
Аз съм за Мец!!![smilie24]
(ТТЛ-а ти трябва , да знаеш!)



Публикацията е редактирана (10-11-09 15:58)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: drkskwlkr   
Дата:   10-11-09 16:49

Според моя опит въпросът с качеството не стои толкова страшно (за нещата, които се предлагат на пазара, по-евтиното не означава боклучаво), но както каза някой по-горе, на преден план излиза въпросът с удобството, както и дали искаш да се научиш да работиш със светкавицата в ръчен режим.

Ако искаш да забодеш светкавицата върху апарата и да забравиш за нея, взимай Canon 430EX II (или 580 EX II, ако имаш парите) и ще получиш максималното удобство. На мен ми се струва тъпо да купиш скъпа светкавица с TTL мерене и да я забодеш връз апарата, но стотици хиляди фотографи снимат за удоволствие и по работа така ежедневно.

По мое мнение от светкавица има полза, когато я изнесеш встрани от камерата и я използваш, за да си построиш осветлението, а не просто да залееш всичко с плоска светлина. Това автоматично означава и възможност за синхронизация и там нещата стават по-сложни. Оптична, радио, с предаване на TTL информация или без...

Ако искаш да започнеш с евтина светкавица, погледни и тук, преди да пазаруваш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: firebird   
Дата:   12-11-09 09:47

Благодаря на всички за мненията.
Дадоха ми да пробвам канонските, сега трябва да сравня с по-евтините...
Всъщност имам една светкавица, която съм използвала с апарат Практика, но не синхронизира с Канончето. На нея й взех една фотоклетка и така я задействам от вградената, номерът е, че вградената святка много директно и сега събирам идеи за отражатели (да отрази нагоре)... Дотук засенчвах с парче паус...
(изобщо, кръжок Млад фотограф, само дето вече "млад" е за благозвучие)[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq.sasho   
Дата:   15-11-09 16:31

YN-460 снима уникално за цената си... от щатите си я караш за 60-70лв и резултатът за тази цена е.. невероятен.. пали се дистанционно, не трябва да даваш пари за синхротизатор, има си вграден дифузер, отражател.. калъфче.. бахти китайците, за $40 доста са се постарали [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »