Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 какъв обектив за NikonD60
Автор: venkoegis   
Дата:   08-11-09 14:21

Здравейте на всички.Извинявам се предварително за тъпия въпрос,но ми е абсолютно необходима информация.Сдобих се с първия си DSLR(досега снимах с Canon S3IS)NikonD60 с китовия обектив 18-55VR.Първия ми въпрос е: какви снимки мога да правя стози обектив,а втория:какъв обектив ми трябва за по-добър zoom(естествено на добра цена).Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emiltasti   
Дата:   08-11-09 16:12

Сега загази .[smilie18] http://photo-cult.com/reviews.php?lens&mid=143линка

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ittv   
Дата:   08-11-09 18:24

като ти гледам въпроса най-добре си взимай нещо 18-200 и пуцай на ауто, без това изглежда ще си ползваш апарата като сапунерка, поне да си беше останал с нея... зуум му трябва на човека [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   08-11-09 18:31

18-200VR
18-105VR
18-135
са все добри zoom-ове. Подозирам обаче, че просто неточно си задал въпроса и имаш в предвид "дълъг" обектив в добавка към твоя. В тоя случай 55-200VR е добро и както ти искаш - бюджетно решение.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: venkoegis   
Дата:   08-11-09 19:02

Благодаря за отговорите.Както предварително споменах и се извиних за езика на лаик,но наистина съм абсолютно "бос" в занаята апък и не смятам да стигам твърде на далече.За мене изрази като "фокусно разстояние","светлосила" и т.н.т.звучат все още твърде абстрактно така че всякаква информация ми е добре дошла.
Поздрави.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mec   
Дата:   08-11-09 19:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ittv   
Дата:   08-11-09 19:11

Венко:

ВИЖ ТУК

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   08-11-09 20:34

Снимай си с китовия и си дръж парите в банка. Като се научиш к'во е фокусно раззтояние, светлосила и другите "абстрактни изрази" ще знаеш к'ъв обектив ти трябва и теглиш парите с лихвите[beer] До тогава чети книжки, упътвания на апарата и форуми, много неща се научават ако има постоянство.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   08-11-09 21:18

Може едно курсче да изкараш междувременно. Не е срамно, а и е полезно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kevi53   
Дата:   08-11-09 21:47

Аз предлагам дългия китов нестабилизиран Никкор, неразличим от нов в перфектнно състояние[shtrak] Виж есенно-зимните 6 снимки в профила ми - снимани са миналата неделя с него без статив[smilie24] Ако се ползва такъв при фотосите с приближение, качеството ще е много по-добро от показаното.



Публикацията е редактирана (08-11-09 22:17)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kevi53   
Дата:   08-11-09 21:58

Я да уточня за по-сигурно
https://photo-forum.net/i/1207802


https://photo-forum.net/i/1207804


https://photo-forum.net/i/1207796


https://photo-forum.net/i/1206438


https://photo-forum.net/i/1206442


https://photo-forum.net/i/1205518




Публикацията е редактирана (08-11-09 22:00)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: karabadjakov   
Дата:   08-11-09 22:50

Прави ми впечатление ,че когато някой незнаещ попита нещо елементарно , вместо да му се обясни се почва на подигравка ... чудя се вие тук ЗНАЕЩИТЕ ,защо не помогнете ,а си чешете егото или са ви толкова скъпи знанията ... ами просто или не пишете или отговорете по темата.Много грозно впечатление оставяте така !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: picassoto   
Дата:   15-11-09 04:18

Здравей "venkoegis" аз също съм с Nikon D60 (което сперед мен не е от значение) и съм начинаещ и си взех AF-S Nikkor 16-85mm (страхотен е) но след като сам каза ,че искаш някаква по-нормална цена не ти го препоръчвам. Нека ти кажа едно лично мое мнение , ако искаш да си удължиш живота на апарата и обектива то тогава си вземи обектив който няма да ти се налага да го сваляш Колкото по малко сваляш и слагаш оптиката толкова по добре и за апарата и за самата оптика, да не говорим ,че с такава оптика много рядко би изпуснал момента именно защото няма да се бавиш със сменяне на обективи. Мисля ,че този обектив е страхотен на нормална цена и точно като за теб

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/211803075001.html

Оптиката е страхотна с много добро качество и тн , поинтересувай се относно този обектив , ще видиш ,че ще останеш доволен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: victory13   
Дата:   15-11-09 09:28

ще си позволя да не се съглася с личното ти мнение... наскоро ми се случи, след като не бях развивал един обектив да кажем 3 седмици и след неколкократна употреба в доста различни условия /+ и - температури/, да се загуби връзката между апарата и обектива...
естествено с развиване и завиване на обектива всичко се оправи... но за себе си направих извода, че е по-добре да махам обектива от апарата след употребата му... това не е никакъв проблем за техниката, а за евентуалното замърсяване има хора, които да се погрижат срещу символична сума за услугата /горе-долу така определям цената на това/...
колкото до темата, за сега 55-200VR ще послужи най-добре докато се избистрят нещата... а може и предложението на кеви, но там по-трудно ще се избистрят в началото [smilie5]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: picassoto   
Дата:   15-11-09 15:39

[smilie18] за първи път чувам подобно нещо , моя обектив не със седмици а със месеци не съм го свалял , нз за какви условия ми приказваш обаче хич не ми се вярва "venkoegis" да тръгне да катери Еверест , както и да е , аз също имам 55-200 и настина не мога да се оплача но смятам ,че за човек който тепърва започва да се занимава 18-105 естрахотен вариант , ако тръгнем да стравняваме дватра обектива по качество нз какво ще излезе , както казах аз самия съм много доволен от 55-200 но съм гледал много снимки с 18-105 било на прители или хора тук от сайта и честно да си кажа качеството му е стрхотно . мисля ,че е много по-добър вариант от 55-200



Публикацията е редактирана (15-11-09 15:55)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: picassoto   
Дата:   15-11-09 15:52

най добрия от всички варианти , човек сам да отиде до магазина и да провери. Най-добре лично да изпробва различните обективи и да види кой ще отговаря най-добре на изискванията му. Ткака се прави , отиваш пробваш и гледаш тва е най добрия начин , щото ако тръгне тука да се разтегля една тема оносно качества на оптика и тн , всеки си е със мнението и повечето мнение ще са все различни затова най- добрия нчин си остава пробването.
Но все пак продължавам да съм на мнението че за начло най добре да си вземе оптика която да не му са налага да сваля от апарата, апарата дори да се напраши има начин , чисти се , обаче напраши ли се обектива нз вече какво става , няма оправия и парите са хвърлени на вятъра. Когато си купих никона аз го взех със китовия 18-55VR и 55-200 , и много добре ми я ясно какво става , смяташ ,че е дошъл момента да снимаш вадиш апарата и се сеюаш че тря да смениш обектива , докато го направиш момента вече е изпуснат , и това непрекъснато сваляна ,колкото и да си пазиш техниката няма как да я опазиш дотолкова , сигурен съм просто че ще стане както при мен , затова взех участие в темета че да си кажа , поне съм го изпитал на собствен гръб

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nvassilev   
Дата:   15-11-09 18:57

Остави си китовия 18-55 VR.За парите си е супер.Купи си и дългия китов Nikon AF-S 55-200 VR,който също е много добър за тази цена,щракай година с кеф,пък после сам ще разбириш какво да си купиш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: juslen   
Дата:   15-11-09 19:35

Китовия 18-55VR е много хубав,поснимай,то затова са ти го сложили хората от Никон в кутията-да започнеш да снимаш с него докато свикнеш с апарата и начина на снимане,пък после като му видиш предимствата и недостатъците ще знаеш с какъв да го смениш[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »