Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Многофункционален Мастилено-струен принтер
Автор: DRAMLI   
Дата:   01-11-09 20:44

Здравейте, обмислям покупка на принтер и съм се спрял на Canon PIXMA MP980 или Canon PIXMA MP970.Идеята е да пускам от време на време нещо за семейния албум, рядко ще копирам,но мисля да сканирам всичките си Ч/Б филми.
Ще съм благодарен, ако някой сподели лични впечатления от двата модела.
Предварително благодаря !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   01-11-09 20:56

MP970 за скан на филми - забрави! Печата безобразно добре! Печата безобразно скъпо, след като му вдигнаха оригиналните мастила. Мастилниците почват да се намират трудно. Храни се буквално с фотомагента - 30-32лв на мастилница, няма я навсякъде. Намира се за 380 лв все още.

MP980 - печата безобразно добре, по-нови мастила, по-малки мастилници. Трябва да печаташ или редовно, или да имаш някаква схема на печат - събираш си файловете наведнъж и ги пускаш. Почистването на главите точи мастило като змей! По-добър скан от MP970. Има сива мастилница за Ч/Б и поема 300 и нагоре гр. PhotoRag без проблем. Храни се със сиво като змей. Последно беше над 600 лв.

Моята препоръка: да влезеш в сайта на Канон Европа, да си изтеглиш файла със средния разход на мастила, да си пресметнеш какво ти излиза при някакво определено от теб натоварване.

Но да знаеш, че и двете печатат солено- 40-60-80 ст на 10х15 само за мастило!!! Мисля, че 980 е малко по-икономично, ако го натоварваш както трябва, защото плюе много мастило за почистване и си вътре. MP970 се пълни по-лесно, ако смяташ да печаташ с неоригинални мастила (но не си струва).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   01-11-09 21:06

Няма да си сканираш всичките ч/б филми, освен ако не са десетина. Това отнема страшно много време. По-добре занеси филмите в едно фото (Деков например) и си спазари цена за сканиране на всичките филми).

За епизодично печатане най-удобни са термосублимационните принтери.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: DRAMLI   
Дата:   01-11-09 21:06

sirkhann благодаря !
Но да попитам за скан на филм .Толкова ли е зле !?
Щото ако е така, да да взема CANON PIXMA MP630,а за лентата да търся др.решение !?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: DRAMLI   
Дата:   01-11-09 21:10

Благодаря asahi !
Филмите ми са много повече от десет и не знам, колко ще ми излезе във фотото !?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   01-11-09 21:11

MP630 не може да докара печата на MP970, а цената му е същата. За скан- бе кофти са снимките, нямат динамика като хората и са с избушени криви. Да не казвам, че нямат и детайл като хората. MP980 има малко по-добър скан, но не знам дали ще те удовлетвори като резултат.

Ако ще печаташ спорадично, 10х15, направо термалка, наистина, както ти е казал Асахи- CP760 май ги хвалеха.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   01-11-09 22:01

Ако аз бях собственик щях да ти искам за 50 филма 50 лева и записа на ДВД още 5 лева.
Ама не съм и затова ти си се пазари.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   01-11-09 22:24

Абе с една дума - мастилоструйният принтер е като снимането на филм - много бързо са научаваш да отсяваш стойностните кадри, щото масовата продукция излиза скъпо.

Другото е да си готов за голяма играчка, ако ще печаташ претенциозни неща.

Dramli - ако тръгнеш да взимаш, драсни едно ЛС да помагаме с референции [shtrak]



Публикацията е редактирана (01-11-09 22:50)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: DRAMLI   
Дата:   01-11-09 22:52

Май се пообърках [smilie11]
Но изкушението "Многофункционален " е силно !!
Като,че ли ще се ориентирам Canon PIXMA MP980 поне го продават с консумативи !
Пък докъде стигнат . [smilie6] То и др. не са съвсем без пари .
Само незнам,колко може да изтрае без да печати .И мога ли да се размина само с едно пускане за интервалите !?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   01-11-09 23:19

Има хора, дето не си пускат каноните по половин или една година... Проблеми няма. С оригиналните мастила е рядкост да ти се запуши нещо. MP980 е машина и половина, няма да съжаляваш. MP970 също, но там ти казах какви са компромисите. Иначе и той идва с една торба мастило, хем и повече, хем и по-големи мастилници. И е на половин цена почти :) - сега проверих и цените на консумативите. Излиза, че ако си намираш мастилниците за MP980 по 19 лв на бр, ще ти излиза 33 ст мастилото за снимка. За MP970 са по 29 лв средно, близо 45-48 ст. за 10х15. Реално погледнато, ако MP970 ти струва 380 лв, а MP980 - 620 лв, то цената на двете плюс консумативите се изравнява след 1700 снимки!!! Което е адски много и ще смениш принтера преди тях, почти гарантирано :) Другото, което си мисля е, че почистването на главите на MP980 всъщност увеличава тази бройка...


Ако ти се дават толкова много пари, що не се пробваш да си намериш 9000 Pro?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: DRAMLI   
Дата:   01-11-09 23:30

Къде го има MP970 за 380 лв !?
Бих го взел !!
Въпреки ,че казваш за скенера ,че е по лош.
А за мастилата сигурно ще се намират още и до година, две !!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   01-11-09 23:36

Поне доскоро имаше в Плесио, но става с поръчка и ти го докарват до ден-два.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: DRAMLI   
Дата:   01-11-09 23:39

С поръчка го има /поне обявено / на няколко места за 265 лв. ,но като се обадиш ........почват увъртанията.Несигурна работа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: DRAMLI   
Дата:   01-11-09 23:43

Canon PIXMA Pro 9000 май беше само принтер не МР . А и цената му е .......

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   02-11-09 00:00

Бе... :D Аз ти писах на ЛС. Оттам съм си взимал моя. А ти ако искаш, можеш да ги дадеш на КЗП тия, дето пускат обяви и после се правят на ритнати от камила.

Отговори на това съобщение
 Re: Многофункционален Мастилено-струен принтер
Автор: dramli   
Дата:   15-11-09 15:25

Привет !
Да Ви се похваля .
От вчера съм пълноправен собственик на Canon PIXMA MP980.
Да не пропусна да Ви благодаря за съветите,които ми помогнаха в избора и най-вече на sirkhann !!!!
От тестовете, които ме оставиха буден почти до сутринта, установих ,че за парите си машинката си я бива !!! Какво ще бъде с мастилото за сега не мисля [smilie11] .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dramli   
Дата:   15-11-09 15:33

Имам обаче един проблем ,за който не намирам четиво.
Максималното разстояние, на което мога да разположа устройството от компа !?
С кабел става с наставяне на оригиналния USB до два метра след това загубите нарастват.
Някой има ли представа,чрез безжична връзка мога ли да работя/вкл. и скенера/ на около 11-12 м.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   15-11-09 16:12

Ако направиш читава безжична връзка ще стане и на по-големи разстояния. Не ти ли е малко далеч да сканираш на 11-12 метра?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dramli   
Дата:   15-11-09 16:58

Не ми е близо 11-12 метра, но сканирането ще е рядко или по рядко от принтирането.
Проблема е ,че нямам подходящо място в помещението .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dramli   
Дата:   15-11-09 17:00

asahi можеш ли да ми кажеш конкретно с какво да изградя читава безжична възка !?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   15-11-09 17:03

Не познавам принтера ти. Ако той има такава възможност - използвай я.

Ако няма трябва да си направиш или купиш принт-сървър, който да закачиш с wireless card към безжична мрежа.
Второто е малко безсмислено, но щом питаш - отговарям.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   15-11-09 17:13

Ако принтерът е мрежов може директно към wireless router да го закачиш. Правиш ги да се виждат и познават и така принтерът цъфва в мрежата

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   15-11-09 18:21

Принтерът е мрежов и е с WiFi.

Честито [smilie24] Страааашна машина! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dramli   
Дата:   15-11-09 22:58

Въпросът ми по-скоро беше, какво ще ми трябва за компа и колко ще струва джаджата за връзка !?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   15-11-09 23:20

Провери wireless-а на принтера дали има n-стандарт. Ако има - взимаш wireless router или wireless card за компа с N стандарт - малко по-скъпи са, но са по-бързи. Ако няма N - взимаш без N и минаваш по-тънко.

В шибания менюал сигурно е описано как се настройва ad hook връзка, мисля.

Абе що не си дръпнеш един мрежов кабел и да се изръсиш по 50ст/метър?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »