Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Фотоапарат - какъв. Млад фотограф
Автор: Balcheff   
Дата:   26-10-09 21:34

Здравейте, колеги!
Фотографията винаги ми е била слабост и реших най-после да се насоча и към тази област. Моля за съвет какъв фотоапарат мога да си взема като за начало.
Изискванията ми са да е до 200 лв. Ясно е, че ако взема по-скъп няма да мога да го използвам пълноценно, затова искам да се насоча към нещо практично. Моля посочете модели, марки и мнения.
Лично аз имам добро мнение за Canon, Samsung и Sony, защото съм имал досег с апарати от посочения клас. Ако съм в грешка кажете, интересуват ме плюсове, минуси и т.н.
Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   26-10-09 21:35

Canon EOS 300 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq.sasho   
Дата:   26-10-09 21:41

здрасти бъдещ колега :)
добави още 100лв и си вземи нешо на панасоник от FZ или фуджи S или канон.. какво ще снимаш :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   26-10-09 21:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Balcheff   
Дата:   26-10-09 21:47

Ами след няколко месеца ще ходя към Чехия и основно пейзажи от там. Зимата предполага добри условия.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   26-10-09 21:48

Нещо дърто, желязно, да пише отдолу made in japan и да върви с 50 1.8 и 28 2.8.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   26-10-09 21:50

С малко късмет може да спазариш Canon G3 за тези пари. Пълноценен фотоапарат с който може да задълбаеш доста във фотографията[smile]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq.sasho   
Дата:   26-10-09 21:50

на 100% съм сигурен, че човека пита за сапунер :)

50/1.8 или 28/2.8 не му е вариянт за 200лв :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Balcheff   
Дата:   26-10-09 21:52

Да, за съпунер става въпрос. Те класират ли се изобщо?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   26-10-09 21:53

Напротив, точно в бюджета са, че може и за някой филм да му остане. Говорим за Мф техника все пак.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq.sasho   
Дата:   26-10-09 21:54

мдам.. представи си как човек питаш подобен въпрос ще се оправи с техника с ръчни настройки и фокуси и със сменяеми обективи :) всичко с времето си ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Balcheff   
Дата:   26-10-09 21:55

Е, ако е за филм си имам един стар Beirette, запалените фенове знаят марката. На над 20 г. е, но работи перфектно. Все още нямам студио да проявявам, затова търся цифров.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   26-10-09 22:01

Ако се поставя на твое място и трябваше да ходя в чужбина бих взел това което посочих по-горе [smile] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   26-10-09 22:02

Леле малеее [smilie10]

Че той ако не се оправи с една врътка за фокуса, една за блендата и едно копче затвора да каже щрак по-добре да потърси медицинска помощ [smilie10] Чувате ли се? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Balcheff   
Дата:   26-10-09 22:05

Готин, аз ще се оправя. Въпросът е, че искам и да е практичен - по-малко място и по-семпла работа. Като се върна в БГ ще се оборудвам, дайте сега идеи за сапунера;



Публикацията е редактирана (26-10-09 22:06)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   26-10-09 22:08

Гут, ти си знаеш... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   26-10-09 22:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   26-10-09 22:12

Ти пък директно в другата крайност [smilie5]

Първите ми снимки евър бях с една сапунера самсунг 3.2 мп дето май само исото можеше да се контролира, пък изложби видяха. Недей така за нямането на фотография..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   26-10-09 22:17

Не може да си снимал на лента макар и с обикновен лентов апарат с несменяем обектив и да бъдеш удовлетворен от сапунка с минимален контрол върху снимачния процес. За 200лв. може да се вземе както нов тотален любителски щракалник така и употребяван фотоапарат с пълни ръчни настройки и RAW формат[smilie24]

Смятам, че изборът е логичен[smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   26-10-09 22:22

Абе принципни неща говорим, основно това, че без контрол над блендата и това-онова фотографията не била възможна...
Всичко е възможно.
Според мен логичният избор за 200 лева е каквото намери [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   26-10-09 22:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Balcheff   
Дата:   26-10-09 22:27

Точно това имам предвид. За 200 нещо сносно. Това беше първоначалният въпрос. Благоодаря за разбирането!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq.sasho   
Дата:   26-10-09 22:28

панасоник ФЗ, фюджи С или канон Г :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   26-10-09 22:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   27-10-09 08:44

Балчев, кажи къде в Чехия ще ходиш и за колко време? Може да се случи така, че да се присъединя към тебе?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »