Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Когато си купувате фототехника втора употреба...
Автор: Ray   
Дата:   26-10-09 18:48

Когато си купувате фототехника втора употреба как обикновено се оформя покупко-продажбата - просто получаваш и плащаш или нещата се уреждат с някакъв документ?
Бихте ли споделили?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   26-10-09 18:57

А,документ. Тя техниката вече 10-та ръка станала,ти документ... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kote   
Дата:   26-10-09 18:59

ми срещаме се и се опознаваме
и ако се харесаме си плюем в ръката и скрепяваме сделката
за по сигурно отиваме да го полеем и плащаме една обща кур.а и съюза става по-дълбок
и разбира се понеже сме съвестни граждани регистрираме сделката при нотариус и уведомяваме данъчните и плащаме дължимото на държавата

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   26-10-09 19:01

Караме на юнашко доверие. Не съм имал проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: acklay   
Дата:   26-10-09 19:06

Наскоро си купих раница без да видя човека.Всъщност, даже без да го чуя, с баща му комуникирахме [smilie5] Никакъв проблем нямах!

Преди година пък си купих втора ръка тялото.Даже май е трета, макар,че не знам дали първия собственик е наистина първи.Колегата ми го запази, отидох до Габрово огледах го на външен вид и го взех.Не снимах с него, защото той нямаше обективи за Канон, а аз още не си бях купил[smilie18] Та, така де, оказа се че купувам апарат, който само знаех, че се включва.Отново - никакъв проблем!

Както разбираш, в моя случай за документи изобщо не може да става и дума!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pifakiz   
Дата:   26-10-09 19:08

Доверието е най-важното.

Досега несъм бил подвеждан от колега от форума за каквото и да било, както и аз съм бил коректен.

Отношението и доверието между хората е най-важното.

Затова благодаря на всички колеги за коректното отношение, било то купили нещо от мен, или аз от тях.[beer]



Публикацията е редактирана (26-10-09 19:09)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   26-10-09 19:08

А сега сериозно. Гледам да купувам от познати или поне преди дълго време регистрирани съфорумци. Ако продавачът е регистриран 10 минути преди да пусне обявата действам по-предпазливо. Ако мога опитвам да взема някакъв документ за произход на техниката.
Абе най-важното наистина е да се видиш очи в очи с продавача и да се опознаете.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   26-10-09 19:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: veeseto   
Дата:   26-10-09 19:52

Не е като при колите [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: filadendron   
Дата:   26-10-09 20:18

Няма такъв филм с документите :) още малко данък ще вземем да плащаме...
А и никакъв документ не е валиден ако няма касова бележка и печат.
Така че взимаш гледаш стоката, харесваш, стискате си ръцете плащаш и бягаш. Всичко останало е устни уговорки и коректност на продавача.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   26-10-09 20:21

Ами не е точно така. Аз например купих от колега обектив в кутия с документ(американска фактура) със серийния номер на обектива. Все пак е малко успокояваще,че не е 100 % краден,нали?
Абе нищо не се изхвърля. Май жената ще ме изхвърли затова. [smilie5] [beer]



Публикацията е редактирана (26-10-09 20:23)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: spacewalker   
Дата:   26-10-09 21:02

Имам 2 продажби във форума, и не съм имал никакъв проблем. Първия път се видяхме с колегата наживо, 2-рия път само по телефона общувахме и със дъщерята на човека,понеже не беше от Сф. Всичко мина добре и съм представял документи за достоверност :)
С документ си е малко по успокояващо според мен:)
[shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   26-10-09 21:18

Реално аз съм купувал цялата си фототехника САМО втора ръка (тела, обективи и т.н.). И то не само сегашната, тъй като няколко пъти съм продавал и купувал друга. Даже и голяма част от аксесоарите и дори повечето филтри са ми втора ръка. То аз новата техника я гледам само "информативно" - колкото да знам какво да търся на старо. [smilie18]
Туй са едно до кажем 30-ина сделки на старо, от които не съм имал грижи. [smilie24]
Като начин - почти всичките ми сделки са с лична среща, тест и ръкостискане. Не обичам да работя с куриери (освен за дреболии), само с едно изключение (от което обаче съм супердоволен, но нямаше как да стане без куриер). Никога не бих се и сетил за някакъв вид писмен "договор" с подписи и т.н. булшитове. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thumper   
Дата:   26-10-09 22:31

Колеги,за сделки между физически лица данък не се дължи. А като искаш да си сигурен - надраскайте един бърз договор на ръка с два подписа (валиден е документа противно на изказванията по-горе). Може и свидетел да си вземеш.
Аз лично само веднъж съм купувал от базара, така че моят опит не е представителен. Но все пак да кажа, че всичко беше коректно - колегата ми предостави гаранционната карта, която още беше в сила. Та ако те интересува произхода на техниката, защото състоянието що-годе и сам можеш да го прецениш, искай касова бележка или гаранционна карта (била тя и изтекла).
Както спомена един колега по-горе - не е като при колите, но все пак предпазливостта е препоръчителна.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: glorious   
Дата:   27-10-09 10:26

бе до човека е.аз първите ми опити с покупка на старо бяха много добри, само с лични съобщения, всичко си пристигна идеално, както се бяхме уговорили. после пак съм купувал , пак без проблем.така бях решил,че всички продавачи са коректни, докато един заклет съфорумец ми изпрати едно ударено 5д и ми вика идеално е, перфектно състояние, без следи от употреба...[smilie18] хубавото в случая е,че успях да му го върна.

като препоръка бих казал, с нарастване на продавачите, нарастна и вероятността човек да бъде заблуден, очите на четири и ако няма възможност за личен контакт, поне "отвори преди да платиш" [smilie24]

всичко ми е било на устна договорка



Публикацията е редактирана (27-10-09 10:27)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: compur   
Дата:   27-10-09 10:52

ела на базара на 14-ти ноември и ще можеш да се запознаеш с реални (не виртуални) хора, които продават фотографска техника и... да задаваш въпроси, да получаваш отговори, да пипаш, да тестваш, да пиеш бира или вино и... така също става!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Ray   
Дата:   27-10-09 11:13

Благодаря ви за споделеното!
А на базара ще дойда :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fotorafi   
Дата:   27-10-09 16:52

Винаги съм имал доверие на колеги, винаги съм държал да ми имат доверие. Име се гради за 15-20-30 години. А се осира за ..ден.Не вярвам на снимки при продажбите. Държа да видят, пробват продавана от мен техника. Затова си стискаме ръцете горди.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   27-10-09 18:39

Аз обикновено давам 2-3 дни тестов период. Ако не е доволен клиента - да върне стоката. Никой не се е възползвал, но се спестяват терзания.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: abaliev   
Дата:   28-10-09 10:56

Моята статистика от покупки от фото-форума за последните 3 месеца е 4 обектива, чанта и свткавица. Всичко беше точно. Ако ми потрябва нещо пак тук ще го търся.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   28-10-09 11:59

най-важното е техниката да е от добро семейство.....това урежда всичко в болшинството от случаите

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: martinis   
Дата:   28-10-09 14:47

[smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »