Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Хайде малко сватбена критика
Автор: Myth   
Дата:   26-10-09 17:15

Амиии ето малко кадри от една сватба, малко са ще кача още но дайте критика ще се радвам да я чуя, не съм бил официален фотограф, та ето
http://photosbg.net/blog/?cat=8

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marchello   
Дата:   26-10-09 17:24

НА мен не ми харесаха, честно да си призная ... много кофти цветове на места. Изгорели петна, снимано е по-скоро на посоки, отколкото уверено. На места липсва фокус. Снимките ми изглеждат доста битови ...


тази може би е най-добре.

http://photosbg.net/blog/wp-content/themes/photonexus/phpThumb.php?src=http://photosbg.net/blog/wp-c


[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 2metraninja   
Дата:   26-10-09 17:59


http://photosbg.net/blog/wp-content/themes/photonexus/phpThumb.php?src=http://photosbg.net/blog/wp-c


Този момент ми хареса, но не си уцелил ракурса и кадрирането малко ти бяга.


http://photosbg.net/blog/wp-content/themes/photonexus/phpThumb.php?src=http://photosbg.net/blog/wp-c


Тук ми харесва светлината - светъл ли беше ресторанта или това е осветлението на видеооператора/фотографа?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: svilen66   
Дата:   26-10-09 18:46

Не са лоши,като за първа сватба са много добре,със сигурност ще се харесат на младоженците!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Блясък   
Дата:   26-10-09 19:20

Доста си се врял в кадъра на фотографа и оператора. Сигурно си отнесъл сърбежи по някои места [smilie5] ....

В ресторанта неприятно впечатление прави острата светлина (явно от осветлението на оператора). После видях че тавана не е бил бял, и отразена светлина няма как да се постигне. Кога ли ресторантьорите ще започнат да се съобразяват с такива сравнително елементарни неща, като осветлението, преди да смеят да дават оферти за сватби например. Преди около месец снимах откриването на заведение, където снимах с камера на 1/25 сек, отворена бленда (F2.0) и +18 db [smilie10]
С пръст да ти бръкнат.... някъде, няма да разбереш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   26-10-09 19:27

Доста си се врял в кадъра на фотографа и оператора. Сигурно си отнесъл сърбежи по някои места

един да бе с мед да го намажеш.....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   26-10-09 19:35

хахаха, джъмбич, ти ли беше официалния?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kiromn   
Дата:   26-10-09 20:08

Не е зле да си калибрираш монитора, за да докараш като хората цветовете. Като цяло снимките са на доста добро ниво, сравнени с видяното от разни "професинални" сватбени фотографи.
Браво!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   26-10-09 20:16

не не съм бил официалния... но при всяка сватба е пълно с експерти....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bozo   
Дата:   27-10-09 00:36

На сватбата отиваш или като гост, или като фотограф... Като се навираш навсякъде с камерата да хванеш момента пречиш на работата на официалния фотограф, който е нает за целта, а и така празника се обръша в снимачна площадка...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   27-10-09 01:04

Благодаря на всички за мненията до тук, вижте приемам всякакви критики, относно кадрите ми, но не приемам коментари относно това, къде и как съм се врял, за ваше успокоение, съм се съобразявал с официалния фотограф и се разбирахме чудесно, и готин мохабет си направихме, питал съм го къде и как няма да му преча и.... абе с една дума коментарите за това как съм се врял и къде си ги запазете. С удоволствие обаче ще приема критиките ви и ще съм ви благодарен за това, без да се сърдя.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   27-10-09 04:39

Ми , не са добре.....Такива кадри обикновено отиват в кошчето поради следните причини:
На първата снимка състоянието на лицето на младоженеца излъчва оттегчение,което не бих искал да присъства в моите снимки.
Композиционно не е добре,тъй като ръката на булката дразнещо пресича колоната и жестът се размива.
Техически също - колоната е прегоряла.
Втората снимка - класически случай на голяма глава - малко тяло поради неумело използване на късо фокусно разстояние на обектива. Необходимо е когато използваш много къс обектив и снимаш хора да избереш по ниска гледна точка.
Трета снимка отива в коша защото операторът в кадъра разваля интимния момент.1/4 от композицията ни занимава с него, когато вниманието ни трябва да е насочено другаде.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: папач   
Дата:   27-10-09 08:42

Снимките са си добри и няма нужда да се превръща събитието в опино поле.
Бозо, на крива ракета и космоса и пречи....
Винаги уважавам дори и снимащите с телефон и никога не са ми пречили.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   27-10-09 10:01

Радвам се, че до момента получавам добра и градивна критика, радвам се и че една част от вас все пак харесват снимките, съзнавам и доста от грешките които правя и...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bozo   
Дата:   27-10-09 12:40

Разбира се папач, всичко е въпрос на критерии - аз не бих си позволил да давам снимки, където пред обектива има завряна ръка с телефон или тетка снимaща родата... но свят широк, хора всякакви...
-----------------------------------
Myth,
Имаш и добри попадения, останалото е въпрос на практика и добро желание от твоя страна.
Успех !



Публикацията е редактирана (27-10-09 12:43)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: папач   
Дата:   27-10-09 15:04

Скъпи ми бозо,не знам от кога си станал разбирач по снимането,но всеки знае,че на сватбата е имало и други хора, а понякога нарочно включваме и снимачи в кадъра заради вярното предаване на обстановката.Ако искаш стерилни снимки си направи студио с подходящи фонове и осветление и изтезавай хората до като забравят за какво са се събрали.После ги омацай в шопа на висок ключ и чакай овации.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bozo   
Дата:   27-10-09 16:49

папач,
Не умееш да четеш или не ти изнася прочетеното - въпрос на критерии, моите са диаметрално различни от твоите. Определенията и овациите ги дават клиентите, не махленските клюкарки.
Ако няма какво да кажеш или да покажеш по темата - ходи да сереш на друго място.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   27-10-09 16:53

Хораааа престанете! Всеки от своята гледна точка е прав по своему.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: папач   
Дата:   13-11-09 09:57

Х



Публикацията е редактирана (14-11-09 11:46)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: папач   
Дата:   14-11-09 10:44

Х



Публикацията е редактирана (14-11-09 11:47)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »