Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Nikkor 10-24 или Sigma 10-20 F3,5
Автор: bgpower   
Дата:   25-10-09 16:41

Здравейте,

предстой ми избор на широкоъгълен обектив и сведох избора межде тези двата. Апаратът ми е Никон Д90. За сижмата не намерих хич много информация, подчертавам, че питам за новата верия, която поне във синтезиса още нямат.

Интересува ме опитът на притежателите на тези 2 обектива и особено мнението им за качествата на обективите по крайщата.

Особено джъмбо мисля, че би могъл да допринесе с мнение, защото все пак е правил ревю-то на Никкора на страницата на Фотосинтезис.

Благодаря Ви и поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   25-10-09 16:52

не съм снимал с тази сигма... нямам база за сравнение...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   25-10-09 17:04

Ми, добре си е 10-24; и аз нямам база за сравнение

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: landstar   
Дата:   25-10-09 17:06

Сигмата, добра е, става и за ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mugen   
Дата:   25-10-09 17:08

Tokina ATX 107 AF DX Fish-eye ( 10-17mm, F3.5-4.5)

вчера случайно разглеждах това ревю на Бони,
затова го слагам [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgpower   
Дата:   25-10-09 17:36

Добре, а дори и без сравнение с другия обектив - какво е вашето мнение по въпроса. Все пак има разлика в цената от 450 лв. дали си струват? Това, че Сигмата работи и на ФФ е супер, а важи ли за Никкора или там автоматично нешата сочат към 14-24? Имате ли примерни снимки под ръка? Има ли голява разлика/предимство между новата и старата сигва, що се отнася аберации и тн?

Мерси за предложението за Токина, но тъй като става дума за фиш-ай по-скоро отпада от моите планове.

Поздрави и мерси,

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   25-10-09 17:41

Ако ми се беше паднало да снимам и със Сигма 10-20/3.5, щях да ти кажа

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 8250   
Дата:   25-10-09 17:56

Тази Sigma е DC - не става за ФФ. 12-24 става


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-10-09 18:19

Никора е по добър разбира се.
И двата обектива не стават за ФФ.
Ако ще е сигма да е 10-20 ЕХ ХСМ 4-5.6
Снимах с нея месец ,много съм доволен

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgpower   
Дата:   25-10-09 18:47

Здравей pd,

наистина новата сигма 3,5 първо я няма в България, а и ти не си първия човек, който препоръчва стария модел.

Ще се отнася Никкора на няколко места пък пише, че е по-мътен по крайщата. Него ползвал ли си го?

Попринцип Никкора при мен има предимство най-малкото заради 4-те милиметра, но пък засега имам само Никкори и се чудех дали не бъркам, като залагам само на обективи с марка като тялото.

Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-10-09 18:55

4-те мм в дълфия край въобще не трябва да са фактор.
Аз от личен опит със сигмата мога да кажа ,че има бърз аф, и е достатъчно остра и добра във нак-широкия си край 10мм.

Никора точно тоя не съм го ползвал но навсякъде се пише ,че е значително по-остър и с по добър контраст въобще картинка.

Мен това не ме интересува и ще ти кажа защо.
Ако ако не смяташ да печаташ на големи размери не виждам никакъв снимсал да инвестираш във по скъпия от двата.
Сигмата е достатъчно добра доста се продадаха в базара.За мен си заслужава да се купи друг обектив в тоя клас само ако е светлосилен т.ест 2.8.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   25-10-09 20:36

Ако ако не смяташ да печаташ на големи размери не виждам никакъв снимсал да инвестираш във по скъпия от двата.


Мисля, че е прав

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   25-10-09 21:44

Ако ще е сигма да е 10-20 ЕХ ХСМ 4-5.6 [smilie24] Имах я година, перфектна е!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alcap007ne   
Дата:   25-10-09 21:47

Има тема със снимки от никора !
Аз също се чудех за съшото и накрая взех сигмата 4.5. Цена качество и диапазон това е най-доброто решение. Само дето тая острота в никора където всички казват никаде не я забелязах[smilie18]. Толкова повече пари за какво точно [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Rosencho   
Дата:   25-10-09 21:57

Естествено, че най-добре е, ако може да се направи паралелен тест на обективите и човек да добие лично впечатление. Визирам Никор 10-24 и двете Сигми 10-20-старата и новата. От трите обектива съм снимал само със старата Сигма. Впечатленията ми са много добри. На сайта www.slrgear.com може да се видят тестове и на трите обектива.

Никора

новата Сигма

старата Сигма

От сигмите според теста повече ми допада старата версия. Не виждам някакво преимущество на новата. А разликата в цената е доста. Никора и старата Сигма са доста сходни като резултати. Ако парите са фактор, то за предпочитане е Сигма. Ако има възможност да се вземе от Щатите излиза около 600 лева, което е стахотна цена за този обектив.

Сигма 10-20 ф4-5,6

На ф4


http://photo-zona.net/images/user36866/album9682/large/1254858564_xixm7183_DSC_7994_1400.jpg




На ф8


http://photo-zona.net/images/user36866/album9682/large/1254858566_odvr2068_DSC_7995_1400.jpg




Успех [beer] [shtrak]


[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: compur   
Дата:   25-10-09 22:22

ако се колебаеш, виж www.nikoncafe.com. там има цял архив от различни обективи със снимки и прочие - никонски, сигми, тамрони, воуглайтери. всички те са закачени на никонски тела. снимките са правени не от професионалисти, а от аматьори, които живеят в различни части на света.

ако те интелесува техническата част - dpreview и други сайтове за техническа информация!

успех с покупката!

а иначе аз ползвах токина 11-16 и съм много доволен от нея! прекрасен обектив! но... не става за ФФ



Публикацията е редактирана (25-10-09 22:23)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgpower   
Дата:   25-10-09 22:22

Много Ви благодаря! Ще поразгредам сега тестовете. Май нещата клонят наистина към старата Сигма - хем е по-евтина, хем на същото ниво.

Ако трябва да съм честен - Никкора май наистина само на хартия го водят остър. Навсякъде майче е доста голям компромис.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   26-10-09 06:59

Да допълня. При Никора изкривяванията по краищата са най-малки в този клас.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: netizen   
Дата:   26-10-09 08:06

Tokina AF 11-16mm f/2.8 AT-X Pro DX

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   26-10-09 09:05

Виж тая статия статия, може и да ти е полезна.

Автора е доста спрягано име из нета, пише глуспоти понякога, но теста смятам е обективно направен и дава ясна представа за нещата.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   26-10-09 10:20

Моето лично мнение за широко - аз бих избирал между Токина 11-16/2.8 и Никор 10-24. [cool]

Никорът е по-широк, по-дълъг, не е много по-тъмен (за разлика от Сигмата, която си е "тъмница" от нивото на китаците), остър и добре коригиран, но пък е по-скъп... но пък е Никон (и съответно се работи доста по-удобно с него в Кепчър НХ2, защото всичко става автоматично). [smilie24]

Токината също е много хубав обектив - остър, добре коригиран, светъл, добра изработка и малко по-евтин от Никора [smilie24] (таз Токина ако беше с надпис Никкор, щеше да е без конкуренция [smilie18] ). В интерес на истината, ако исках широко, сигурно щях да взема Токината заради ф/2.8 (добре че не ми трябва толкоз широко, че тоз избор между двата е доста сложен). [smilie7]

Останалите са просто компромис за... по-евтинко... и си отговарят на цената (и не са от "същото ниво" както и да ги погледнеш). С две думи - колкото плащаш, толкоз получаваш. Въпрос на личен избор дали да минеш тънко или да имаш нещо наистина качествено, но няма как да стане хем туй в онуй, хем душата в рая... или - или. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Diandimov   
Дата:   26-10-09 10:51

Имам я старата Сигма, но нещо не се кефя.
Ако имаш начин дай още някой лев и вземи нещо по- добро, без значение дали е на Никон.

Ако вземеш сигмата, направи си тестове и а смени ако не е наред. Случват се и калпави.

Но виж вземи нещо по- добро. Аз сега моята Сигма се чудя кво да я правя.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgpower   
Дата:   26-10-09 15:11

Токина 11-16 е хубава, но все пак 10 мм не са за пренебрегване, а и светосилата не ми трябва толкова много. Предпочитам също така обективите да ми се засичат, за да не ги сменям толкова често. Виж аргументът, че Никкора се коригира по-лесно с CNX2 е доста сериозен.

Тази тема точно затвърждава мойте досегашни впечатления, че мненията са доста разнопосочни. И то особено що се отнася Сигмите.

Аз не съм толкова претенциозен потребител и именно затова исках да си купя обектив, който да ползвам дългосрочно без чувството, че съм се прецакал. Ако мога да спестя бих взел по-евтина Сигма от старите. Дали обаче в края на крайщата си струва да се спестят тези 450 лв. - това ще се опитам да разбера тези дни.

Поздрави и още веднъж мерси за помощта досега!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: канювигй   
Дата:   26-10-09 15:47

а бе братче взимай един обектив и снимай....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rewer   
Дата:   26-10-09 17:12

Виж ТУК има семпли от сигмата...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »