Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За триене.....
Автор: jackson   
Дата:   22-10-09 23:24

Здравейте,
Имам един лаишки въпрос за което предварително се извинявам.
Наскоро си купих ДСЛР Olympus Е410 с двойния кит. Много съм доволен по принцип защото преди съм снимал с сапунерки и сега разбрах за какво качество става дума.
Прииска ми се да си купя и един светосилен обектив за снимане при лоша осветеност (на закрито, на изкуствена светлина).
Проверката на цените показа, че нещо не са ми по джоба. Единствения вариант според мен е стар механичен обектив през преходник.
Въпроса ми е обектив с какво фокусно растояние да си търся, така че да няма увеличение или примерно до 1,3.
С китовия обектив 14-42мм на 42мм мисля че увеличението е 3 пъти. Един механичен 50мм обектив същото увеличение ли ще даде?
Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   22-10-09 23:37

Зуйко ОМ 50/1,4

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   22-10-09 23:42

не разбрах баш какво каза, но няма как да не репликирам Оли за тая дупка - тотално неналичие на нещо светло, твърдо и евтино в нормалния, до късо теле рейнджа. основен пропуск на системата, според мен лично.

иначе зуйкото, дето ти е препоръчано, е много хубав обектив, от това, което съм виждал с него, само дето си става длъжък, и със зрителен ъгъл на 100мм, което на закрито в една солидна част от случаите ще ти е дълго. осезаемо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jackson   
Дата:   23-10-09 00:16

Почвам да схващам май.
Понеже матрицата на Olympus-а е два пъти по-малка от ФФ един 50мм обектив ще ни даде 100мм на него. Значи трябва да търся нещо като 15-20/1,4-1,8, което май пак е скъпо.



Публикацията е редактирана (23-10-09 00:17)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   23-10-09 00:17

точно това казах. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   23-10-09 10:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lavrentii   
Дата:   23-10-09 10:21

Обаче тя е микро 4/3 май и няма да пасне на това тяло

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   23-10-09 10:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikolav   
Дата:   23-10-09 10:39

Замисли се за тази Сигма:
Сигма 30mm F1.4 EX DC HSM

На Канон съм много доволен от нея. Малко е по-мека по краищата - нещо, което мен не ме бърка много. При Оли заради по-малката матрица мисля, че е по-малка тази драма там. И съм чувал от колеги с Оли добри отзиви за нея.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matasel   
Дата:   23-10-09 10:40

jackson, 15-20/1,4-1,8, не само е скъпо, но мисля, че тази комбинация от фокусни разстояния и светлосила просто не същетсвува за SLR. За 20/1.4/1.8 не съм напълно сигурен, но 15/1.4-1.8 абсолютно сигурно не е правена.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jackson   
Дата:   23-10-09 21:25

Благодаря на всички за коментарите!
Мисля да поснимам малко с олимпуса и китовата оптика и после може да сменим марката.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »